Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luky kompozitné
#61
Ahoj opossum. Nechcem ti nejako radiť ale na ten drevený kompozit z dvoch driev by som sa asi vykašľal, venuješ tomu veľa času a s výsledkom podľa mňa spokojný nebudeš. Ak chceš luk okolo 40lb s tvarom o aký máš záujem, skús napríklad agát alebo javor. Tak ako už bolo spomenuté, jeden tlstejší letokruh je správna cesta + dotvarovanie teplom/parou. Ten agátový kompozit čom som postoval fungoval aj pred ošľachovaním v pohode, nesetoval, držal si tvar (šľacha potom pridala na rýchlosti a sile/náťahová krivka je oveľa lepšia). Ak budeš mať šťastie na dobré drevo priblížiš sa aspoň k požadovanému tvaru. Druhá možnosť je potom použiť šľachy, len zohnať ich je docela problém, a platiť za ne fúru peňazí za to asi nestojí. Veľa zdaru!
Odpovědět
#62
Vidno tvoje nadšenie, ale naozaj by som do toho nešiel. Súhlasím s Woodanom. Ak chceš "čosi" lepiť tak z lamiel - v tom prípade môžeš lepiť v podstate z čoho chceš-aj tak sa tam dáva z oboch strán laminát /moderná náhrada šliach/, ale ak si chceš pracne vyhoblíkovať dve drevá na lepenie - tak je to - ver mi - zbytočná práca. Fungujú tie kombinácie bambus + hickoria, ipe, alebo iné ešte exotickejšie drevo- ale baza a breza ...jedine že by si chcel repliku nejakého nálezového luku. Je varianta severských lukov s miernou hokejkou na konci- dvojkombinácia driev bez šľiach - na tom si to môžeš vyskúšať ak ťa ruky svrbia. Ale inak ..čo ja viem niet zmysla a hlavne, bez šliach to musí byť dlhé min. 180 cm a nie taký šikula , ako ten horeuvedený Woodanov luk.

Tu je celkom zaujímavý článok o LUKU Z DVOCH DRIEV. " Dvojdrevák ".

http://www.freebirdarchery.com/images/twowoodbow.pdf
Odpovědět
#63
popis výroby dřevěného kompozitu s fotografiemi
https://vk.com/doc85016760_187383081
Odpovědět
#64
Po rokoch som sa mrkol na stránku Pražských větiev a bol som príjemne prekvapený! Pre vás tu to asi nie je novinka- lebo je to pol roka stará info. ale Mychal s partou sa zúčastnili v Tureckom Konstantinopole lukostreleckej súťaže Conquest cup 2019 a v ďalekostrelbe mu to letelo na 400m čo je celkom pekné. Vyhral Adam Kaprpowitz s hodnotnými 508 m - to už je blízko vstupného výstrelu do klubu strelcov v bývalej Osmanskej ríši.

No a potom som skočil mrknúť po rokoch na ATARNET a tam už ma Karpowitz šokol svojím výrobkom a výkonom.

post je z februára 2018 :

" I have recently tested a very heavy flight bow, about 175lb at 27.5in. The arrow velocity with a 14.5g (223 grains) arrow was 404fps (Dacron string) and 436fps (FF string).

The same bow shot 14.5g arrow to 790m (860 yards) last May. I think I posted the weight at 163lb at the time, which was (probably) a mistake.

I believe with good arrows such bows can easily hit 800m, possibly even 850m.

Adam "

Tak možno už asi ani nemusím robiť žiaden pokus- už sa to darí. Aj Adamovy to trvalo cez 20 rokov ... Hoci cieľom je strieľať tieto vzdialôenosti so 120-130 lb lukmi. Stále sila nahrádza technickú dokonalosť - a techniku samotného strelca . K tomu hodvábna tetiva a nie fast flight a ručne robené šípy a nie s plastovími časťami. Ale aj tak bomba !!!
( By ma zaujímalo,kto to ťahal. Asi mašina. )
Odpovědět
#65
Je slow-motion video z toho flajtového dýchánku - veľmi pekne tam vidieť, že technika vypustenia je - dosť slabá.
https://youtu.be/RKNMALRUVLg
Už s tými lukmi čo tam boli - asi najlepší príklad bol Ivar Malde - by s výbornou technikou šlo ohroziť dávne rekordy.
Odpovědět
#66
Vďaka. No veru, neľahko. Nie nadarmo tí čo to brali vážne voľakedy, tvrdli na dlho v tréningových miestnostiach a trénovali vypúšťanie do valcov plných bavlny. Myslím, že by aj pomohlo stáť nie na poli , ale tak ako voľakedy osmanský šľachtici na cca 2m stupni - hádam imitujúcemu bránené múry (?) - v každom prípade by 2 m výška letu šípu pomohla. Nechápem tiež používanie siperu. Načo ? Jednak rekordy boli bez neho a druhak, nemám ešte super techniku a už to skúšam niečím, čím si môžem prestreliť ruku ? Asi len "show".
Odpovědět
#67
Díky za rady, chlapci
Odpovědět
#68
Dušan 1,  ty sipery umožní ze silného luku vystřelit šíp lehčí,  protože kratší =vyšší výstřelová rychlost, než by mu umožnil šíp pro plný nátah = delší, kvůli potřebnému spinu těžší = nižší výstřelová rychlost. co je na tom k nepochopení? Samozřejmě luk dostává víc zabrat, ale s tím se počítá.
Odpovědět
#69
Ivan- keby som vedel, ako dať smajlík- dal by som takú tú veľmi rehotajúci sa hlavu ..JA VIEM ČO JE SIPER A AKÉ ŠÍPY TAM IDÚ. Ide o to, že siperom sa nestrieľali tie hodnotné rekordy.Teda tie čo sa v kluboch cenili. Jasné, že sa s nimi trénovalo a strieľalo a boli veľmi šikovnou bojovou variantou streľby, ale tie nehorázne diaľky okolo a cez 800m strieľané-120-140lb lukmi boli bez siperu.
Odpovědět
#70
Dušan1 - nětreba sa rehotať - tušil jsem , že ta otázka byla spíš řečnická, nicméně byla položena a já jsem na ni odpověděl nejen tobě ale i případnému méně informovanému okolí. Z logiky věci, by se měli ty extrémní vzdálenosti dosahovat se šiperem. Já se o tyto věci zajímám jen okrajově, ale ty to budeš vědět úplně přesně. Ty "nehorázné" dálky byly střelené po větru, nebo proti větru a jak silnému a jak ty vzdálenosti  změřili ? Předpokládám, že ty šípy byly vyváženy pro plochou dráhu letu a po dopadu se nemuseli zabodnout a mohli kdo ví jak daleko klouzat. Smile Smile Smile V místě dopadu určitě nikdo nestál Idea  Předpokládám, ze se bavíme o historických rekordech v Turecku.

 Jen mimochodem, pokud si po napsání klikneš na Náhled příspěvku, tak se ti otevře bohatá nabídka pro zdobení, včetně smajlíků.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 53 host(ů)