Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
To Kam:
a ještě je třeba zvážit, zda chceš kuši kupovat od českého distributora (čímž se výběr výrazně zúží např. na značku Excalibur) nebo kupovat ze zahraničí a vybírat z mnoha modelů i dalších výrobců. Ale napsal jsi do vlákna Excalibur, takže evidentně chceš reflex.
Odpovědět
Většina toho, co jsem chtěl napsat, už byla napsána. Netuším, kolik vydrží ten nátahový mechanismus u assasina, ale bojím se, že to tisíce ran nebudou - kuše je velmi silná a koncipovaná na lov. Když zavoláš Cermanovi dozvíš se, že je určitě lepší koupit Bulldoga. Asi z části i proto, že do něj dal Cerman hodně peněz a asi na něm víc vydělá, ale nemyslím si, že by to bylo jen kvůli tomu. Z toho, co mi po mobilu povídal je ještě zajímavé vypíchnout to, že nátahový mechanismus u assasinů prý není vůbec jednoduché vyměnit, natož pak opravit. Takže za mě Bulldog 385 - přijde mi, že je na něm zkrátka méně věcí k rozbití a nemá tak silný nátah - i když šupy dává Smile  
Potom je tu samozřejmě otázka, jestli se ti do toho chce dávat tolik peněz - a jestli víš, že u toho zůstaneš. Ono to totiž není jen o kuši, ale i o terčovnici, kterou by neprostřelila (mě i ta Cermanova některý šípy na 20 yds zastaví, až když letky zejí hluboko uvnitř), nějakých šípech navíc, lepší spoušti a hned je to o desítku dražší Big Grin Tak asi tak, no Smile
Jo, a ještě přidávám jedno foto soustřelu Bulldoga 385 na 30 yds v sedě


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
Škoda, že už excalibur nevenuje pozornosť vývoju kusi do max.tahovej sily 175lib.hned by som ti takú odporučil.na konské sily sa vykašli.pocit že mám v ruke delo po pár rokoch vyprchá a ostane pocit , že si nejdeš streľbu užiť,ale galejnicit.paralelne s týmto sa dostaví pocit trpkosti, že to bolo zbytočné,lebo nemejskeho leva zabil Herakles už pred 3200 rokmi..Smile
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
Smile 
(01-15-2020, 08:54 AM)spitamen Napsal(a): Škoda, že už excalibur nevenuje pozornosť vývoju kusi do max.tahovej sily 175lib.hned by som ti takú odporučil.na konské sily sa vykašli.pocit že mám v ruke delo po pár rokoch vyprchá a ostane pocit , že si nejdeš streľbu užiť,ale galejnicit.paralelne s týmto sa dostaví pocit trpkosti, že to bolo zbytočné,lebo nemejskeho leva zabil Herakles už pred 3200 rokmi..Smile

Moc hezká odpověď. Dík.
Odpovědět
nad tym bulldogom 385 som rozymslal aj ja, odradila ma ale cena (cca. 890eur- pre porovnanie cena bulldoga 440 s acp triggerom a opitkou tact 100 tu v nemecku 850e) a servis od cermana, kde vsetko dava za vinnu tebe... takze sa servisu nedockas, ale je to velmi pekna kusa. Momentalne sa ozberam po bulldogovi 400 s acp tiggerom a optikou tact 100 za peknu cenu
Odpovědět
Já myslím, že rozumná cena končí právě u Bulldoga ať už 385, nebo 400 to se dá ještě rozdýchat a obhájit sám před sebou. Ale ty 30ti tisícové položky jsou už malinko z jiné říše. Samozřejmě každý má jiné priority a jiné možnosti, takže proč nenabídnout něco extra. Co se týká nákupu ze zahraničí, já osobně bych do toho nešel, i když je to lákavé.
Navíc myslím, že není moc co se dá pokazit a když se stane, že prodejce nevyreklamuje, prostě si to zatáhnu sám. Co se může pokazit? Ramena, no tak prostě zatáhnu 4900,-neni konec světa. Excalibur je jednoduchá skládačka, proto se mi tak zamlouvá.
Odpovědět
Všetko od 280 libier hore u mňa vzbudzuje dojem, že je to čo do spoľahlivosti,resp.trvanlivosti asi na takej úrovni ako produktcia od číňanov. Dodgy
Nejde o to vymeniť-vyhodit a cyklit to.je to skôr psychologický ako materiálny problém.
Hoci len prasknutá koncovka dokáže celkom slušne naštrbiť dôveru k zbrani.a kde nieje dôvera,tam nieje nic.k zbrani myslenej samozrejme na športové aktivity.a preto každý kupujúci si musí uvedomiť starú dookola prezentovanu skutočnosť,a to je, že všetky excalibre od 200 lib hore sú zbrane lovecké, preto vás majú prežiť ak sú primárne a sekundárne určené výlučne na účely na ktoré boli navrhnuté.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
Spitamen má pravdu.

Poslední extra trvanlivé Excalibury byly ty staré, za kterými stál ještě Bill Troubridge. 
Ten pomyslný strop byl Exomax s 225 lb. Ale modely s 150, 175, 185 lb (Vixen, Exocet, Exomax,...) byly nezmaři.
Statisíce ran a fungovaly perfektně. Bylo to dáno poměrem mezi šířkou ramen, délkou jejich nátahu a zatížením.
Dnes, za mrzký nárůst výkonnosti, šla životnost raketově dolu.
Vlastně nevím, jestli se tomu dá říkat životnost. Měnit několik ramen za sezónu je opravdu můj sen. Nejen, že se na takovou zbraň nemohu spolehnout, nemám k ní důvěru, ale zatěžuje to i z časového a finančního hlediska. 

To Alfonz
Pokud bys měl dokupovat ramena u problémových typů ze svého, tak vytečeš.
Naštěstí Excalibur mění ramena ochotně a bezplatně. Stačí napsat Miku Weilerovi z Excaliburu
a on je bezplatně pošle.
Odpovědět
(01-16-2020, 01:24 PM)DanM Napsal(a): Spitamen má pravdu.

Poslední extra trvanlivé Excalibury byly ty staré, za kterými stál ještě Bill Troubridge. 
Ten pomyslný strop byl Exomax s 225 lb. Ale modely s 150, 175, 185 lb (Vixen, Exocet, Exomax,...) byly nezmaři.
Statisíce ran a fungovaly perfektně. Bylo to dáno poměrem mezi šířkou ramen, délkou jejich nátahu a zatížením.
Dnes, za mrzký nárůst výkonnosti, šla životnost raketově dolu.
Vlastně nevím, jestli se tomu dá říkat životnost. Měnit několik ramen za sezónu je opravdu můj sen. Nejen, že se na takovou zbraň nemohu spolehnout, nemám k ní důvěru, ale zatěžuje to i z časového a finančního hlediska. 

To Alfonz
Pokud bys měl dokupovat ramena u problémových typů ze svého, tak vytečeš.
Naštěstí Excalibur mění ramena ochotně a bezplatně. Stačí napsat Miku Weilerovi z Excaliburu
a on je bezplatně pošle.

Je jasný, že někdo kdo naplácá tisíce výstřelů, bude asi nešťastnej. Já to bral ze svého pohledu, že nastřílím pár stovek výstřelů a když se něco zmrví, pořeším záruku, nebo opravím za své. Samozřejmě ty nesmyslně nadupaný Ex budou na tom hůř, páč tady nikdo neloví a používáme to všichni jen na terč. Proto jsem nešel ani do Bulldoga i když byl lákavej. Původně jsem myslel na Short 308 i když taky vychází z Micra. Ale tam bych spíš tratil, než získal, tak jsem to nechal být. Poměr cena výkon, výbava... Z těch dvou co mám nejvíc věřím Matrixovi 330, Mám za sebou asi čtyři omotávky, původní tětivu a vše v poho. Ale tam asi končí a začíná ona pomyslná hranice spolehlivosti, ale čas ukáže.
Odpovědět
Tak oni aj tie stare typy modelov boli lovecke,len ludia praxou zistili ze su aj na sportove Smile zalezitosti vhodne.
Ona taka 200 librova kusa vyda za poriadny 100 librovy luk.a ked si uvedomime,ze nasi predkovia lovili vysoku mensimi tahmi ako tie 100-libraky-warbowy...
Je pravda ze vyvoj ide dalej a to je dobre.samozrejme ze dusu pravoverneho kusiara by potesila kusa,ktora by presiahla rychlost zvuku,vsetko ohladom zvuku utlmene na minimum,najlepsie opakovacia s rychlym prebijanim a garantovanou spodnou hranicou 150 000 vystrelov zivotnosti.ach ano.ano... Smile
Len este tu fyziku nejako odrbat.. Big Grin
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 4 host(ů)