Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galéria 2017
#21
Určite nie, svíb na flajt nepoužívam. Mal som v sklade dreva posledný slušný kus svíbu z minulej jari, tak je tu.
 Ešte vypracujem špičky, povrchovú úpravu a grip. Bude krásny.
Odpovědět
#22
Sakra chlapy, jak to tie luky robite? Si zeberete kus dreva a hen, co z teho vznikne. Vazne nechapem. Klobuk dole, krasna praca.
Odpovědět
#23
Wink 
(06-09-2017, 08:59 AM)Tonino Napsal(a): Sakra chlapy, jak to tie luky robite?  Si zeberete kus dreva a hen, co z teho vznikne. Vazne nechapem. Klobuk dole, krasna praca.

presne ako píšeš Smile v každom strome je ukytý luk...
Odpovědět
#24
Treba začat a po pár pokusoch sa to podarí.
Odpovědět
#25
(06-12-2017, 06:20 AM)cornus Napsal(a): Treba začat a po pár pokusoch sa to podarí.

Nepodari. K tomu aby sa to podarilo, by som k tomu musel mat vztah. To ze obdivujem pracu niekoho ineho a ze napriklad v tvojom pripade je naozaj co obdivovat este neznamena ze po case by som rovnako dobre kusky robil aj ja. 

Ja mam pracu (ktora ma svojim sposobom bavi), ale aby som mal takeho konicka ako je lukarina, tak by som si pri tom musel naozaj  --- neviem co napisat - oddychnut? muselo by ma to vnutorne uspokojovat? musel by som byt trpezlivy a preniest sa cez prve nepodarky? a hlavne by som na to musel mat dielnu a vela vela casu.

Vyrabat taketo luky podla mna nemoze byt praca (v zmysle zamestnanie, alebo teraz idem spravit taky a taky luk, lebo si ho niekto objednal) ale musi to vychadzat z vnutra, a musy to byt zivotny styl.  A mozne preto vzdy ked sem zavesite nejake fotky a je tam vidiet ta krasna rucna praca, ako ste sa vyhrali s nedokonalostou dreva a spravili z neho dokonaly luk (lebo viem, ze aj kazde drevo ma svoje chyby ako aj kazdy clovek), tak proste len slintam.  

Mozno raz, ked decka vypadnu z domu a budem mat viac casu, si najdem podobneho konicka (obdivujem aj ine tradicne remesla - fukanie skla, vyrobu nozov a podobne), ale zatial musim ostat len pri strielani, ktore robim pre psychycku pohodu a nevyzaduje si zdaleka tolko casu.
Odpovědět
#26
Máš pravdu. Ešte som mal napísať, že v prvom rade treba chcieť vyrobiť luk.
Odpovědět
#27
drevený luk - baza 63"/28"/35lb

Luk z reflexného pokrúteného kmeňa bazy, drevo sušené 1/2 roka, tiller nie je dokonalý, drevo malo množstvo veľkých hrčí a tuhých miest. Luk vzhľadom na charakter dreva vyšiel len na 35lb ale strieľa čisto a presne.

https://www.youtube.com/watch?v=_qQ_RZ_OtPo


Přiložené soubory Miniatury
                   
Odpovědět
#28
(06-19-2017, 01:57 PM)woodan Napsal(a): drevený luk - baza 63"/28"/35lb

Luk z reflexného pokrúteného kmeňa bazy, drevo sušené 1/2 roka, tiller nie je dokonalý, drevo malo množstvo veľkých hrčí a tuhých miest. Luk vzhľadom na charakter dreva vyšiel len na 35lb ale strieľa čisto a presne.

Hele není možná dokonalý, ale mně se líbí. Je takový osobitý.
Odpovědět
#29
Tiler celkom fajn. Pri takej šírke iba 35lb ? Robil som nedávno dva bazové takej sily a boli užšie.
Odpovědět
#30
(06-19-2017, 08:36 PM)cornus Napsal(a): Tiler celkom fajn. Pri takej šírke iba 35lb ? Robil som nedávno dva bazové takej sily a boli užšie.

Tiež som bol prekvapený z tej libráže...keď bude čas skúsim ho ešte raz premerať. Zrejme to drevo nebolo nič moc, no neberie žiaden set a strieľa dobre. Javor podobných rozmerov by vyšiel minimálne o 10 lb viac.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 19 host(ů)