Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svatováclavský turnaj 2024
#11
No jo, ale historický se nebere podle toho, kdy sis bral naposledy čistý ...  Tongue
Odpovědět
#12
Ahoj Evo,
 děkuju za podnět. 
1) Bohužel jsme nepřišli na lepší způsob jak střelce k účasti v kostýmu motivovat. Nechtěli jsme jít cestou “vyhlašování nejlepšího kostýmu”, kdy v kostýmu přijede 8 lidí ani jít direktivně směrem, že bez kostýmu přijet nejde a tak jsme hledali jinou cestu. Letos jsme to zkusili takto (děkuji Lucínkovi za příspěvek a upřímnost, že mu 20 bodů za to nestojí .-), proto jsme šli touto cestou, aby mohl přijet i ten kdo do kostýmu jít nechce a uvidíme ho stejně rádi jako ostatní).. Jak jsem psal v pozvánce, pokud v kostýmu přijedou všichni tak se “bonus” neguje. Zároveň není nijak extrémní v poměru k počtu možných bodů (opravím mírně tvrzení o srovnání na šíp s 20kou, už dlouho máme na terčovkách 2 ká, tedy je to skutečně jeden dobrý šíp na dvacce).

2) Bohužel nevím jak byla řešena motivace na Sychrovně a budu upřímně rád, pokud to popíšeš a třeba to v příštích letech využijeme. 

3) Co se týče sportovnosti, dovolím si tvrdit, že Svatováclavský turnaj patří k těm, kde se snažíme co nejvíc srovnat bodování na šíp a omezovat vlivy náhody, nebo náhodnější disciplíny bodovat méně a tak si snad můžeme dovolit pracovat s 20 body. Zároveň v poslední době byla na fóru debata i o přístupu sportovní/zábavné bodování a pochopil jsme to tak, že téměř nikdo po sportovnosti/srovnatelnosti bodování nevolá.

4) Trochu jsem nerozuměl závěru příspěvku, že by sis ráda kostým udělala ale protože to není turnaj v kostýmech tak tě to vlastně demotivuje. Klidně to prosím rozveď, prostě upřímně to nechápu.

Děkuji i ostatním za zpětnou vazbu i “předvazbu” a uvidíme po akci jaké budou reakce a jak se k tomu postavíme příští rok. Nedávno jsem absolvovali turnaj kde většina lidí byla v kostýmech Aurum Tábor a moc jsme si to užili i když tam bylo pár lidí v civilu nebo s moderními luky, ale skupinka v kostýmu, nebo konkrétní vymazlený kostým a střelec v akci vždy vypadal skvěle a fotky jsou parádní a atmosféra byla skvělá. 
Tak uvidíme jak to u nás dopade a kam to Svatováclavský turnaj nasměruje pro příště.
  Ať Ti to dobře lítá a snad si to u nás užiješ ať už v kostýmu nebo v civilu. 
  Ondra
Odpovědět
#13
Wink 
ahoj,
já tedy také přispěji, abych nepatřila k mlčící většině Smile protože jsem nedávno právě jeden kostýmovaný turnaj v Chýnově - pořádaný ag. Aurum Tábor zažila.
Střílím krátce a zatím jsem byla jen na pár závodech, ale tento byl jedinečný svojí atmosférou. Vůbec to nebylo pouze o dlouhých těžkých šatech, ve kterých se blbě střílí, měla jsem taky jedny takové vypůjčené z archivu města Tábor a nechala je doma, protože mělo být vedro a do toho přeháňka. Vzala si prostě dlouhou lněnou sukni a lněnou halenu, co jsem našla doma a bohatě to myslím stačilo. Mnozí chlapi měli lněný top s retro vázačkou a někdy i bavlněné šortky, vše na pohodu, aby se v tom i dobře střílelo. Nicméně i s luky různých typů to vypadalo o dost líp, než když se jde v šusťákách a tričku adidas. Až jsem si říkala, že je možná škoda, že turnajů v takovém duchu není víc.
No a těch 20 bodů ?? Taky mi to nepřijde jako motivace, která by byla úplně mimo.
Každý závod byl pro mě zatím jiný. Jednou člověk přijede se zdravotním handicapem, jednou má jiný luk, na který není zvyklý, potom mu svítí slunce na padesátce přímo do obličeje, nebo má za sebou ranní dlouhou cestu autem, protože bydlí daleko. 
Potom se hodí, nastavit si jako hlavní motivaci proč přijet na závod, třeba čas strávený na fajn akci s partnerem, rodinou, potkat se se známými nebo poznat nové lidi a naučit se něco nového, než řešit pódiové umístění. To si nechat pouze jako příjemné překvapení.
Monika
Odpovědět
#14
(08-21-2024, 02:12 PM)Falco Napsal(a): Ahoj, zajímavé téma. Když už tu běží takové úvahy a fantazie, což to udělat ještě zajímavější!?
Některé turnaje by byly čistě historizující,(třeba lokace jako byl Lanštejn, Kašperk apod. ) a kdo by zde chtěl střílet, přijel by výhradně s primitivem, dřeváky selfnocky a třeba i v kostýmu.
Další turnaje by byly pro všechny s tradičními luky a poslední kategorie - prostě běžná moderna - karbony, reflexy ( bez miřidel), třeba i high tech barebow s hoodně rychlými rameny, jako už sem tam někdo stejně má! ?
Prostě král ATL střelců by musel ovládat všechny typy luků v každé vyhlášené kategorii a výsledky by se sečetly. ???
Takže kdo nemá doma vybavení do každé ATL kategorie, pomalu si je začněte na novou sezónu shánět - bude to fakt pecka ??
PS :ještě kdo to bude pořádat, když závody ubývají? ?

Ahoj. 
Toto je jistě zajímavá fantazie Falco, ale pokud bys chtěl vyloženě historizující turnaj, napadá mě: zajeď si třeba na Turnaj královny Alžběty Richenzy v Jaroměři. Tam se také střílí a jsou tam lidé pouze v kostýmech a s primitivními luky a šípy. 
Ale pořádat turnaj čistě pro primitivy... Myslím, že by účast nebyla zrovna vysoká, navíc v historických kostýmech (poukazuji na Lucínkův komentář: v historickém se nestřílí opravdu dobře ani mně).
Co se týče krále ATL střelců, myslím si, že současný stav kategorií a bodování ligy je nanejvýš dostačující a nijak zvlášť bych jej neměnil ani nepřidával další kategorii (krále), také proto, že věřím, že by to bylo pro organizátory ligy ATL spousta další práce a osobně si myslím, že už takhle toho nemají úplně málo. Navíc úplné vybavení na tři kategorie (lovecký, tradiční, primitiv) vyžaduje od lukostřelce značný kapitál a mnoho času (také s úpravou šípů), a času je obecně v dnešní době nemnoho.
Matěj Kosař
Odpovědět
#15
(08-21-2024, 08:16 PM)Ondra Napsal(a): Ahoj Evo,
 děkuju za podnět. 
1) Bohužel jsme nepřišli na lepší způsob jak střelce k účasti v kostýmu motivovat. Nechtěli jsme jít cestou “vyhlašování nejlepšího kostýmu”, kdy v kostýmu přijede 8 lidí ani jít direktivně směrem, že bez kostýmu přijet nejde a tak jsme hledali jinou cestu. Letos jsme to zkusili takto (děkuji Lucínkovi za příspěvek a upřímnost, že mu 20 bodů za to nestojí .-), proto jsme šli touto cestou, aby mohl přijet i ten kdo do kostýmu jít nechce a uvidíme ho stejně rádi jako ostatní).. Jak jsem psal v pozvánce, pokud v kostýmu přijedou všichni tak se “bonus” neguje. Zároveň není nijak extrémní v poměru k počtu možných bodů (opravím mírně tvrzení o srovnání na šíp s 20kou, už dlouho máme na terčovkách 2 ká, tedy je to skutečně jeden dobrý šíp na dvacce).

2) Bohužel nevím jak byla řešena motivace na Sychrovně a budu upřímně rád, pokud to popíšeš a třeba to v příštích letech využijeme. 

3) Co se týče sportovnosti, dovolím si tvrdit, že Svatováclavský turnaj patří k těm, kde se snažíme co nejvíc srovnat bodování na šíp a omezovat vlivy náhody, nebo náhodnější disciplíny bodovat méně a tak si snad můžeme dovolit pracovat s 20 body. Zároveň v poslední době byla na fóru debata i o přístupu sportovní/zábavné bodování a pochopil jsme to tak, že téměř nikdo po sportovnosti/srovnatelnosti bodování nevolá.

4) Trochu jsem nerozuměl závěru příspěvku, že by sis ráda kostým udělala ale protože to není turnaj v kostýmech tak tě to vlastně demotivuje. Klidně to prosím rozveď, prostě upřímně to nechápu.

Děkuji i ostatním za zpětnou vazbu i “předvazbu” a uvidíme po akci jaké budou reakce a jak se k tomu postavíme příští rok. Nedávno jsem absolvovali turnaj kde většina lidí byla v kostýmech Aurum Tábor a moc jsme si to užili i když tam bylo pár lidí v civilu nebo s moderními luky, ale skupinka v kostýmu, nebo konkrétní vymazlený kostým a střelec v akci vždy vypadal skvěle a fotky jsou parádní a atmosféra byla skvělá. 
Tak uvidíme jak to u nás dopade a kam to Svatováclavský turnaj nasměruje pro příště.
  Ať Ti to dobře lítá a snad si to u nás užiješ ať už v kostýmu nebo v civilu. 
  Ondra
Buď pozdraven Ondřeji.

Pro bod 1) bych měl nějaké alternativy: Pár let zpátky (už si přesně nepamatuji) byl jeden ročník Genius Loci, kdy se lidé také mohli obléknout do historických kostýmů. K tomuto byli motivováni tím, že po odstřílení, kdy se sčítaly a porovnávaly body se na louku postavilo několik terčovek pro padesátku ale bez papírů. Misto papírů se na terče pověsily štangle salámu a kdo první kterou štangli trefí, toho je (tenkrát mě opravdu mrzelo, že jsem v kostýmu nebyl).
Nebo: Napište do propozic: "Každý, kdo přijde ve středověkém kostýmu, dostane jedno pivo nebo nějakou jednu limonádu (třeba malinovka) zadarmo." To myslím, že přijde i hodně dětí v kostýmu Smile. A ty "kupóny" se mohou klidně vydávat při registraci spolu s lístkem na oběd...
Obecně bych zkusil motivaci nějakým pokrmem gratis nebo tak nějak podobně.

Ale souhlasím s Evou, že motivace 20ti body (ká) je demotivující. Uvaž třeba, že na turnaj přijede horlivec, který chce být na bedně a snaží se vyhrát, ale na vyrobení kostýmu nemá čas a tak přijde o 20 (pro něj drahocenných) bodů (ká) nebo si kostým vyrobí, získá 20 bodů (ká), ale bude se v tomto kostýmu cítit nepohodlně a celkově se mu disciplíny moc nepovedou a bude z toho naprosto zničený Sad. Dovolím si ještě poukázat na mou maličkost a BAZYho: Jestli se nepletu (pokud ano, promiň BAZY) BAZY měl na několika turnajích 4. místo a to právě o několik jednotek bodů méně než člověk na 3. místě, jako i já na několika minulých turnajích: proto si myslím, že bodový bonus pro kostýmy by nebyl zrovna nejlepší volbou.
{Tím horlivcem nemyslím zrovna sebe, já bohužel budu na turnaji v Jaroměři Sad(.}

Co se týče Divoké karty a Žolíka na Lukohrátkách letošní rok: je to trochu podobné, ale za mě je to rozhodně lepší, jelikož to není nic, nad čím by člověk musel trávit čas (šitím) nebo si to kupovat... Ale tuto volbu mají všichni bez ohledu na cokoliv jiného (mimochodem, jak Žolík, tak Divoká karta se mi moc líbyly jako nápady a oceňuji i jejich dobré podchycení v pravidlech).

3.) Chválím vaši snahu o vyrovnanost disciplín, nicméně musím zmínit, že jakékoliv "hraní si" s body (ká) je nemoudré a dosti nefér. Do bodování turnaje bych zkrátka nic dalšího netahal (snad kromě meditace nad areálem v Děčíně, snad to tam pořád dělají, nebo něčeho podobného, co nikoho nijak zvlášť nezvýhodňuje či neznevýhodňuje).

Ještě si dovolím doplnit: Ke tvým výhradám a návrhům o změnách ligových disciplín: Jednoduše řečeno jsem proti tomu. Nechci se ale zde pouštět do této debaty a proto se těším až Tě někdy někde potkám u ohně před/po turnaji, kde (doufám) toto téma v klidu probereme třeba i s Petrem Záhorkou Smile.

Ještě si dovolím jednu prosbu (na všechny, kdo se podepisují jen jménem či přezdívkou a nejsou obecně známi pod přezdívkou): Prosím Vás podepisujte se alespoň s iniciálou příjmení. Jen pro odůvodnění: Kdo je ten Ondra, který píše snahy o změnu ligy, mi trvalo přibližně měsíc, než jsem se dovtípil, kdo ve skutečnosti jsi Ondřeji.

Matěj Kosař
Odpovědět
#16
Ahoj vespolek,
chápu,rozumím všem výše napsaným názorům...a do vzniknunvší mozaiky si dovolím vetknout svůj kamínek.

Turnaj v kostýmech je super nápad,ale sebelepší historický kostým s loveckým lukem ..působí komicky. obdobně jako longbow s helmou motorkáře.
Ondro,Váš turnaj je myslím velmi oblíbený,nebojte se udělat pokud chcete stylovost striktní ..omezení na kostýmy.Byt by byla účast třeba poloviční, atmosféra bude o to skutečnější.
Po řadu let jsme se s přáteli věnovali studiu života prérijních indiánů.Pokud bychom udělali turnaj v tomto duchu..látková košile s kobercovými třásněmi vážně atmosféru neudělá..
Vím...kolik třešní.. tolik višní.  Ale přesto.Pokud chcete mít stylový středověký závod,šel bych cestou ,účast pro všechny v kostýmu.
a jak už psali výše přede mnou ostatní...pravidla na jednotlivé turnaje jsou dána..kdo chce,přijede..kdo ne ,počká si na turnaj dle svého vkusu..

proberem to v Rejvízu,přijedte bude to fajn. Wahinkpe
Odpovědět
#17
Ahoj střelci,
 děkuji všem za rozvíjení diskuze :-), začínáme naplňovat smysl fóra a to je fajn. 
omlouvám se, že neodpovím jednotlivě každému, ale ono je to trochu propojené. Snad každý najde odpověď ke svému příspěvku.

Sešlo se několik podnětů, nápadů a připomínek k našemu bodovému bonusu. Princip, a záměr už jsem vysvětloval v propozicích a výše a tak spíš obecně k vaší ex-ante analýze.

Vlastně každý kdo se vyjádřil měl jiný názor a řekl bych, že zazněly prakticky všechny varianty, aniž by se nějaká výrazně opakovala. Tedy někdo souhlasí/ nebo mu to nevadí, někomu je to jedno, smíří se s tím, někoho to demotivuje a někdo by klidně přitvrdil a nevadil by mu turnaj povinně v kostýmu a někdo by zvolil jinou motivaci (něco podobného je i součástí plánovaných překvapení, ale to zas nemůžu prozradit, jen to že to vypadá, že klapnou obě dvě). 

Pro letošek tedy už je vše v propozicích nastaveno, tak děkuji za pochopení a pro příští roky je naopak vše otevřené. Uvidíme jestli se při závodě nebo po něm otevře větší diskuze a jestli budeme znát názor více lidí, uvidíme, kolik vás v kostýmu dorazí a určitě to při dalších turnajích zohledníme. 

Zatím to tedy prosím berte jako zpestření v turnajové sezóně. Současně budu moc rád když projevíme trochu nadhledu a respektu. Připomínám, že nejde o Living history ale o kostým s tématem středověk (rádi uvidíme všechny kostýmované i nekostýmované), tedy nevidím jediný důvod proč by snaha kohokoliv se zapojit měla být směšná dle luku nebo provedení kostýmu.. Osobně považuji každou dámu v šatech/tunice s lukem jako natolik elegantní spojení, že je mi jedno jestli je to luk moderní, tradiční nebo primitivní. 

K tématům “úprav ligy” se pobavím rád s každým protože mi přijde výstižná hříčka Edmunda Burka “we must reform in order to conserve.” a protože mám lidi kolem tradiční lukostřelby a LL rád. což je moje jediná motivace. Ale upřímně nejsem revolucionář za kterého mě mnozí považují, chtěl jsem znát názor ostatních a popsal svůj. Z fóra to vypadá že drtivé většině vyhovuje to co je, což plně respektuji. 

Takže ještě jednou díky všem co se zapojili nebo to nestihli a ještě zapojí :-).

Ať vám to všem dobře lítá, ať cestou do Manětína nebloudíte a bezpečně a včas dorazíte (budeme se snažit začít dle propozic ). 
    Ondra
Odpovědět
#18
(08-25-2024, 09:37 PM)Ondra Napsal(a): Ahoj střelci,
 děkuji všem za rozvíjení diskuze :-), začínáme naplňovat smysl fóra a to je fajn. 
omlouvám se, že neodpovím jednotlivě každému, ale ono je to trochu propojené. Snad každý najde odpověď ke svému příspěvku.

Sešlo se několik podnětů, nápadů a připomínek k našemu bodovému bonusu. Princip, a záměr už jsem vysvětloval v propozicích a výše a tak spíš obecně k vaší ex-ante analýze.

Vlastně každý kdo se vyjádřil měl jiný názor a řekl bych, že zazněly prakticky všechny varianty, aniž by se nějaká výrazně opakovala. Tedy někdo souhlasí/ nebo mu to nevadí, někomu je to jedno, smíří se s tím, někoho to demotivuje a někdo by klidně přitvrdil a nevadil by mu turnaj povinně v kostýmu a někdo by zvolil jinou motivaci (něco podobného je i součástí plánovaných překvapení, ale to zas nemůžu prozradit, jen to že to vypadá, že klapnou obě dvě). 

Pro letošek tedy už je vše v propozicích nastaveno, tak děkuji za pochopení a pro příští roky je naopak vše otevřené. Uvidíme jestli se při závodě nebo po něm otevře větší diskuze a jestli budeme znát názor více lidí, uvidíme, kolik vás v kostýmu dorazí a určitě to při dalších turnajích zohledníme. 

Zatím to tedy prosím berte jako zpestření v turnajové sezóně. Současně budu moc rád když projevíme trochu nadhledu a respektu. Připomínám, že nejde o Living history ale o kostým s tématem středověk (rádi uvidíme všechny kostýmované i nekostýmované), tedy nevidím jediný důvod proč by snaha kohokoliv se zapojit měla být směšná dle luku nebo provedení kostýmu.. Osobně považuji každou dámu v šatech/tunice s lukem jako natolik elegantní spojení, že je mi jedno jestli je to luk moderní, tradiční nebo primitivní. 

K tématům “úprav ligy” se pobavím rád s každým protože mi přijde výstižná hříčka Edmunda Burka “we must reform in order to conserve.” a protože mám lidi kolem tradiční lukostřelby a LL rád. což je moje jediná motivace. Ale upřímně nejsem revolucionář za kterého mě mnozí považují, chtěl jsem znát názor ostatních a popsal svůj. Z fóra to vypadá že drtivé většině vyhovuje to co je, což plně respektuji. 

Takže ještě jednou díky všem co se zapojili nebo to nestihli a ještě zapojí :-).

Ať vám to všem dobře lítá, ať cestou do Manětína nebloudíte a bezpečně a včas dorazíte (budeme se snažit začít dle propozic ). 
    Ondra

Díky moc, že si nás všechny přečetl. Já toto téma otevřela i u nás v klubu a také byli názory různorodé. Kostýmy jako nápad je vítán, ale na motivaci jsme nebyli schopni se shodnout :-D 
Ale přiznám se, že mě osobně všechny názory okolí jen utvrdili v tom, že já z principu oželím 20 bodů a této motivace pro kostým se nezúčastním. Jinak se moc těším, protože na jiný turnaj se už z časových důvodů nedostanu, takže zhruba za 2 týdny ahoj :-)
E.
Odpovědět
#19
Ahoj. Píšu kvůli zpětné vazbě pro Manětínské... Motivace 20b+ se mi moc nezdá. Nedovedu si představit, kdybych měl kostým a vyhrál bych nad soupeřem třeba o 15b díky tomu, že on kostým neměl. Nemění to nic na tom, že plně respektuju rozhodnutí organizátorů. Zkusím sehnat nějaký kostým, protože mi to přijde dobrý nápad a k mému primitivu by to páslo. Bonusu 20b plus se určitě vzdám.
Odpovědět
#20
Ahoj střelci,
při kontrole plateb startovného, které dle propozic mají byt uhrazeny do 27.8. se nám nepodařilo dohledat několik plateb. Na stránce registrace jsou potvrzené došlé platby a všem chybějícím byl poslán email . Prosím o potvrzení, zda registrace platí do 31.8. a odeslání platby v nebližším termínu, aby bylo možné ji ověřit 3.9.
Nepotvrzené nebo neuhrazené registrace budou po 31.8. resp. 3.9. nabídnuty náhradníkům. Děkuji za pochopení, ale je škoda, aby místo propadlo, pokud někdo chce dorazit a nemusel měnit plány na poslední chvíli.

Pokud jste platbu odeslali včas a někde je technická chyba tak se omlouvám,

Mějte se a ať vám to dobře lítá,
Ondra
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 9 host(ů)