Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optiky, montáže, nastřelení optiky...
#9
To Jiří

Myslím, že volba optiky se Ti povedla. V této cenové relaci jde o dobrý kompromis. Pro kuše je zajímavá zejména rozsáhlá osnova umožňující velice slušný rozsah střílených vzdáleností, stejně tak rozsah přiblížení. Za dobrých světelných podmínek je osnova i velice dobře čitelná, pro ty horší je určeno její osvětlení. Na Matrixu 310/330, na kterém jí mám má odstříleno kolem 500 ran a bez jakéhokoliv problému. Nástřel drží dobře, nic se nepovoluje. Stříleli s ní terčovku další dva střelci (Excalibur Matrix 310 a Excalibur Vixen 150/165 lb) a taktéž bez problému. Taktické komínky vidím jako další plus, jednotlivé klikání a jeho chod také v pohodě. Čistota obrazu až překvapivě dobrá. I na maximální přiblížení 9x skutečně čistý obraz (bez vad na okrajích nebo mléčného zakalení, zabarvení). A to, že jsem docela náročnej parchant  Smile 

S nastřelením optiky jde zejména o Tebe a o to, kde a jak střílíš. Co bude Tvoje nejčastěji střílená a preferovaná vzdálenost.

Protože nejvíce střílím závodní terčovku, mám kříž tj. bod s č. 5, nastřelený při maximálním přiblížení 9x na vzdálenost 35 metrů. Zbylé body pak mohu použít i pro 3D nebo Long Range.
Tvoje současná kuše má rychlosti na rozdávání, proto bude i rozsah vzdálenosti, který jsi schopen s touto optikou obsáhnout větší. 

Tak ať Ti dobře a dlouho slouží. Určitě se poděl o nějaké poznatky či zkušenosti.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Optiky, montáže, nastřelení optiky... - od DanM - 04-25-2018, 05:48 PM
RE: Optiky od Excaliburu - od Tosh - 11-12-2019, 07:36 PM
RE: Optiky od Excaliburu - od svikaj - 11-14-2019, 07:47 AM
RE: Optiky od Excaliburu - od DanM - 11-14-2019, 11:01 AM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 9 host(ů)