Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malosérioví výrobci kuší, zakázkové stavby, speciální kuše
#3
Já osobně i závodím s historickou kuší (terčovka na 25 metrů). Ta současná, kterou mám, má ocelové rameno cca 160 lb. 
To je takové kotě. Ta, se kterou jsem loni vyhrál MČR (zapůjčená), má odhadem 260 - 300 lb. Střílí perfektně, ale už z toho jde strach.
Na druhou stranu s nimi chlapi a dámy střílejí turnaje desítky let a zatím vše v pohodě. Stejně tak terčové kuše tzv. "Match Crossbows", používané právě ve Švýcarsku, Německu a Itálii mají velké napínací síly (a relativně krátkou délku nátahu). Ty pro střelbu na 10 metrů mají kolem 175 lb, ty pro 30 metrů snad až 660 lb. Dříve se dělaly s menšími nátahy s ocelovými lučišti (cca 250 - 280 lb), dnešní jsou z karbonu a dosahují těchto hodnot.
Kolik turnajů, sezónu nebo sezón vydrží rameno nevím, ale je to asi spolehlivé. Právě z tohohle konceptu kuší a ramen Burri vycházel. Z čeho ale ramena jsou nevím, ale vzhledem k roku a síle už možná půjde o uhlíkový kompozit.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Malosérioví výrobci kuší, zakázkové stavby, speciální kuše - od DanM - 04-19-2017, 05:50 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)