Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optiky, montáže, nastřelení optiky...
#22
Díky moc za odpověď, ještě mi to nedalo spát a po mém dotazu jsem si pročítal pozorněji sekci balistika a náhle se mi rozsvítilo. Není třeba hledat nic složitého, vše je jak píšeš o zkoušení a zkoušení a opravdu je u kuše a kušohledu mnoho nastavení a je jen na uživateli co mu vyhovuje. Hlavně nespěchat, já jsem nedočkavec a když něco večer rozšťourám, pak mě to tlačí až do rána. Já postižený střelbou z dlouhých zbraní jsem měl myšlení ohledně nástřelu úplně někde jinde. Prostě terč napevno, nastřelit, nedýchat u toho a nešahat nikdy do optiky. Ale kušohled je něco zcela jiného. Zkoušet a upravovat dle svého. Super!!! Mám z toho větší radost než z celé kuše. Samozřejmě to má své limity, ale nastavit lze s kombinací kroužku FPS a komínků jakkoliv. Tak jsem to ke své velké spokojenosti nastavil na 20,30,40,50 ( v pade mínus 5cm ) , 55, 65 a opravdu vše téměř jednou dírou. Takže vzhledem k tomu, že mám vícero kuší, tak lehce zapamatovatelné. Musím však napsat, že první co jsem udělal, tak zahodil čínský šméčka šípy ( fakt to není ani na blbnutí, leda k nas... ), vše jsem dokonale namazal a promazal, sešteloval jazýček, který drží šíp. A ještě se mi malinko zdálo, že to střílí jinak dopoledne, kdy vosk na sluníčku téměř tekl a večer, kdy už teplota klesala. Ale to bylo možná jen mé zdání. A ještě jeden malinký poznatek, u dlouhých zbraní je téměř nežádoucí mít obyč. montáž na šroubky kvůli možnému povolení optiky, natož jí sundat ze zbraně, to je prostě průser. U kuše pohoda, optika dolů, dotažení všeho možného, optika zpátky na původní místo a chodí to suprově. Ještě se chystám vyzkoušet střelbu opravdu od desítky po metru až na konec optiky. Např. těch 50 je lépe střílet na 48m, to je do černého, ale stále jsem v únosné odchylce. 55 také klidně natáhnu na 60, ale to už by asi nebylo ono. Pak už by byl třeba náklop, nebo lepší optika, ale do začátku to stačí.
Takže ještě jednou velké díky za rady!
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Optiky, montáže, nastřelení optiky... - od Alfonz - 10-19-2018, 05:23 PM
RE: Optiky od Excaliburu - od Tosh - 11-12-2019, 07:36 PM
RE: Optiky od Excaliburu - od svikaj - 11-14-2019, 07:47 AM
RE: Optiky od Excaliburu - od DanM - 11-14-2019, 11:01 AM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)