Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optiky, montáže, nastřelení optiky...
#31
Je pravda, že na dálku se v tomhle nedá moc radit. Jen základní věci, těch jsem tady načerpal mnoho a uplatnil. Ale ostatní je fakt o zkoušení. Vrátim se k tomu mému Barnettu. Raptor má v balení základovku. Vzhledem k tomu, jak pěkně ta kuše střílí, tak jsem ji hned odložil a nahradil lepší Iluminated 1,5-5x32 s kroužkem FPS. Nastřeleno na 20, 30, 40, 50, 55, 60. Zvětšením jsem na dolním rozsahu.
Základovka putovala na slabšího Jackala, nastřeleno na 20,30,40,50,60 s tím že na 60 jde malinko nahoru. Problém je v tom, že základovka je strašně citlivá na srovnání oka a kříže, jakmile se kouknu malinko z úhlu, 60 klidně přestřelím. Ale jinak OK. Ale píšu to proto, že je zajímavé srovnat optiky od jednoho výrobce, osazené na zcela odlišných kuších s jiným výkonem. Naivně jsem si myslel, že osnova na obou bude ve stejném rozsahu. A ještě něco-poprvé v životě jsem něco dělal podle návodu výrobce a hned mě to stálo několik šípů. Udaje, které jsou u optiky zcela neodpovídají realitě, skutečnost je odlišná už od třetí osnovy. Co se týká porovnání kulovnice a kuše-klidně si s kámošem dej na střelnici závod do šedesáti metrů a uvidíš, že nenastřílí tak dobře jako ty kuší.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Optiky, montáže, nastřelení optiky... - od Alfonz - 10-23-2018, 02:57 PM
RE: Optiky od Excaliburu - od Tosh - 11-12-2019, 07:36 PM
RE: Optiky od Excaliburu - od svikaj - 11-14-2019, 07:47 AM
RE: Optiky od Excaliburu - od DanM - 11-14-2019, 11:01 AM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 8 host(ů)