Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kórejsky luk - omotávka ramien ako ochrana pred zlomením ?
#25
Marek,nejde o "snobizmus", ale o zdavie. Ak s tým "hnusom" strielaš do 60 lb /a radšej do 50 lb/ terčovku - viac menej pohoda. Ak máš rozumnú techniku, teda že si neubližuješ. Ale ak už chceš silou mocou strieľať cez 60-80lb a pravidelne - ničíš si šľachy a kĺby. A to som vyznávač ťažkotonážnej lukostrelby. Niekomu to rupne a má problém hne'd a niekto zistí, že sa musí liečiť - ba až operovať o nejaký čas - často aj pár rokov čo skončil s pravidelnou streľbou. Jeden z fantastických pozitívov prírodného skladanca.

( Sám mám problém aj s kĺbom pravého pleca aj lakťa. Nemôžem to však pripisovať len lukostreľbe, lebo až tak pravidelne som nikdy nestrielal, ale v mladosti som sa aktívne venoval atletike - disk, hod guľou a oštepom. K tomu basket. Kĺby dostávali záhul. Mám pár kolegov zo športu, čo už majú za sebou operáciu kĺbovej jamky v pleci a zošívanie natrhnutých šliach. V mladosti má človek pocit, že je nesmrteľný a nezničiteľný...)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Kórejsky luk - omotávka ramien ako ochrana pred zlomením ? - od Dusan1 - 12-23-2021, 05:55 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 12 host(ů)