Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podnět k zamyšlení nad turnaji a změny v LL
#10
(06-20-2024, 11:28 PM)Stalker Napsal(a): Pokud ti Ondro prijde 50m a 100m na KU hodne, tak by se takovy turnaj, kde to neni mozne zajistit i s rezervou, asi nemel poradat. Nechci ted resit, ze luky a sipy jsou na tom technologicky lepe a lepe. Chci resit to, ze pokud nemuzes zajistit dostatecne bezpecny prostor za tercem, tak je to problem. Bezpecny prostor neni sit nebo kus hadru, ktery slabouckym lukem snadno prostrelim, ale bud teren jako pevna prekazka a nebo dostatecne prehledna plocha. Klidne v kombinaci s tou siti. Odrazeny sip zmizi i 100+ metru daleko. Takze je z hlediska bezpecnosti jedno, jestli je terc na 30 nebo 50, z hlediska souteze je 20m vs 30m nuda.

Dvě dálkové mi přijdou hodně právě z důvodu bezpečnosti a srovnatelnosti podmínek a jestli je to 30 nebo 50 je z hlediska bezpečnosti velký rozdíl a na některých turnajích je znát, že omezení místem vede k dost rizikovým umístění terčovnic a to nejen dálkových. Za sebe pro turnaje upřednostňuji členité prostředí, které nabízí spousty protisvahů (bezpečnot, nemusí se hledat šípy, terén dělá krásnou kulisu a naopak mě děsí představa, že budeme střílet jen na rovině na loukách, u kterých je navíc čím dál těžší se s majiteli domluvit, že mu nebude vadit, že se mu přes ní přežene stádo lukostřelců). Různost turnajů a možnost  si zkusit tam to a jinde zas tohle, mi přijde na ATL atraktivní, kdo má místo může do turnaje přidat putu nebo další dálkovou, kdo ho nemá soustředí se třeba na pohybové nebo na přesnost (ono rozřadit střele se dá dle nástřelu i na méně metrů, vzhledem k tomu že nestřílíme kladky ani kuše a naopak za mě je fajn když jsou terče přístupné i nováčkům a ti co si věří se roztřídí na počtech zón a "desítek").  Ono ale najít dostupný mix, aby bylo kam dát cca 14 disciplín a z toho dvě velmi prostorově náročné je prostě někdy docela oříšek, a mě jen zajímá jestli to není třeba překážka pro někoho, kdo by chtěl přidat další turnaj do kalendáře, parta která třeba jezdí, ale nic nepořádá, nebo když by chtěl nějaký klub (jako my) přidat další turnaj na atraktivní lokalitě, která má jedinou vadu - dvě dálkové se tam prostě nevejdou). Beru ATL a LL jako něco co vystihuje heslo "Lukostřelci sobě". Tedy máme zatím velmi přívětivé startovné ve srovnání např. s 3D závody a tím kolik si toho člověk za jeden den nastřílí. Nerazím cestu nutně 20 a 30 ve smyslu dvě stejné terčovky, klidně to může být na 30 něco kde bude propojen čas a body, nebo pyramida nebo to může být dříve zvažovaný soustřel atd. (což jsem psal i v úvodu, že 30 je např.). Variantou by také bylo, kdyby pořadatel mohl zařadit závod do ligy alespoň se třemi ligovkami, pokud nebude žádná jiná úprava (např. zmiňovaná možnost počítat méně závodů). Samozřejmě pokud nikdo obdobný problém nemá, nebo by ho to k pořádání turnaje nemotivovalo, tak to nemá smysl a náš problém je snadno vyřešitelný tím, že turnaje na zbylých pěkných místech budeme dál dělat jen jako klubové, ale mohlo by to rozšířit i zimní nabídku.  
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Podnět k zamyšlení nad turnaji a změny v LL - od Ondra - 06-21-2024, 08:26 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)