Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svatováclavský turnaj 2024
#15
(08-21-2024, 08:16 PM)Ondra Napsal(a): Ahoj Evo,
 děkuju za podnět. 
1) Bohužel jsme nepřišli na lepší způsob jak střelce k účasti v kostýmu motivovat. Nechtěli jsme jít cestou “vyhlašování nejlepšího kostýmu”, kdy v kostýmu přijede 8 lidí ani jít direktivně směrem, že bez kostýmu přijet nejde a tak jsme hledali jinou cestu. Letos jsme to zkusili takto (děkuji Lucínkovi za příspěvek a upřímnost, že mu 20 bodů za to nestojí .-), proto jsme šli touto cestou, aby mohl přijet i ten kdo do kostýmu jít nechce a uvidíme ho stejně rádi jako ostatní).. Jak jsem psal v pozvánce, pokud v kostýmu přijedou všichni tak se “bonus” neguje. Zároveň není nijak extrémní v poměru k počtu možných bodů (opravím mírně tvrzení o srovnání na šíp s 20kou, už dlouho máme na terčovkách 2 ká, tedy je to skutečně jeden dobrý šíp na dvacce).

2) Bohužel nevím jak byla řešena motivace na Sychrovně a budu upřímně rád, pokud to popíšeš a třeba to v příštích letech využijeme. 

3) Co se týče sportovnosti, dovolím si tvrdit, že Svatováclavský turnaj patří k těm, kde se snažíme co nejvíc srovnat bodování na šíp a omezovat vlivy náhody, nebo náhodnější disciplíny bodovat méně a tak si snad můžeme dovolit pracovat s 20 body. Zároveň v poslední době byla na fóru debata i o přístupu sportovní/zábavné bodování a pochopil jsme to tak, že téměř nikdo po sportovnosti/srovnatelnosti bodování nevolá.

4) Trochu jsem nerozuměl závěru příspěvku, že by sis ráda kostým udělala ale protože to není turnaj v kostýmech tak tě to vlastně demotivuje. Klidně to prosím rozveď, prostě upřímně to nechápu.

Děkuji i ostatním za zpětnou vazbu i “předvazbu” a uvidíme po akci jaké budou reakce a jak se k tomu postavíme příští rok. Nedávno jsem absolvovali turnaj kde většina lidí byla v kostýmech Aurum Tábor a moc jsme si to užili i když tam bylo pár lidí v civilu nebo s moderními luky, ale skupinka v kostýmu, nebo konkrétní vymazlený kostým a střelec v akci vždy vypadal skvěle a fotky jsou parádní a atmosféra byla skvělá. 
Tak uvidíme jak to u nás dopade a kam to Svatováclavský turnaj nasměruje pro příště.
  Ať Ti to dobře lítá a snad si to u nás užiješ ať už v kostýmu nebo v civilu. 
  Ondra
Buď pozdraven Ondřeji.

Pro bod 1) bych měl nějaké alternativy: Pár let zpátky (už si přesně nepamatuji) byl jeden ročník Genius Loci, kdy se lidé také mohli obléknout do historických kostýmů. K tomuto byli motivováni tím, že po odstřílení, kdy se sčítaly a porovnávaly body se na louku postavilo několik terčovek pro padesátku ale bez papírů. Misto papírů se na terče pověsily štangle salámu a kdo první kterou štangli trefí, toho je (tenkrát mě opravdu mrzelo, že jsem v kostýmu nebyl).
Nebo: Napište do propozic: "Každý, kdo přijde ve středověkém kostýmu, dostane jedno pivo nebo nějakou jednu limonádu (třeba malinovka) zadarmo." To myslím, že přijde i hodně dětí v kostýmu Smile. A ty "kupóny" se mohou klidně vydávat při registraci spolu s lístkem na oběd...
Obecně bych zkusil motivaci nějakým pokrmem gratis nebo tak nějak podobně.

Ale souhlasím s Evou, že motivace 20ti body (ká) je demotivující. Uvaž třeba, že na turnaj přijede horlivec, který chce být na bedně a snaží se vyhrát, ale na vyrobení kostýmu nemá čas a tak přijde o 20 (pro něj drahocenných) bodů (ká) nebo si kostým vyrobí, získá 20 bodů (ká), ale bude se v tomto kostýmu cítit nepohodlně a celkově se mu disciplíny moc nepovedou a bude z toho naprosto zničený Sad. Dovolím si ještě poukázat na mou maličkost a BAZYho: Jestli se nepletu (pokud ano, promiň BAZY) BAZY měl na několika turnajích 4. místo a to právě o několik jednotek bodů méně než člověk na 3. místě, jako i já na několika minulých turnajích: proto si myslím, že bodový bonus pro kostýmy by nebyl zrovna nejlepší volbou.
{Tím horlivcem nemyslím zrovna sebe, já bohužel budu na turnaji v Jaroměři Sad(.}

Co se týče Divoké karty a Žolíka na Lukohrátkách letošní rok: je to trochu podobné, ale za mě je to rozhodně lepší, jelikož to není nic, nad čím by člověk musel trávit čas (šitím) nebo si to kupovat... Ale tuto volbu mají všichni bez ohledu na cokoliv jiného (mimochodem, jak Žolík, tak Divoká karta se mi moc líbyly jako nápady a oceňuji i jejich dobré podchycení v pravidlech).

3.) Chválím vaši snahu o vyrovnanost disciplín, nicméně musím zmínit, že jakékoliv "hraní si" s body (ká) je nemoudré a dosti nefér. Do bodování turnaje bych zkrátka nic dalšího netahal (snad kromě meditace nad areálem v Děčíně, snad to tam pořád dělají, nebo něčeho podobného, co nikoho nijak zvlášť nezvýhodňuje či neznevýhodňuje).

Ještě si dovolím doplnit: Ke tvým výhradám a návrhům o změnách ligových disciplín: Jednoduše řečeno jsem proti tomu. Nechci se ale zde pouštět do této debaty a proto se těším až Tě někdy někde potkám u ohně před/po turnaji, kde (doufám) toto téma v klidu probereme třeba i s Petrem Záhorkou Smile.

Ještě si dovolím jednu prosbu (na všechny, kdo se podepisují jen jménem či přezdívkou a nejsou obecně známi pod přezdívkou): Prosím Vás podepisujte se alespoň s iniciálou příjmení. Jen pro odůvodnění: Kdo je ten Ondra, který píše snahy o změnu ligy, mi trvalo přibližně měsíc, než jsem se dovtípil, kdo ve skutečnosti jsi Ondřeji.

Matěj Kosař
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Svatováclavský turnaj 2024 - od Ondra - 07-31-2024, 08:05 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Ondra - 08-03-2024, 09:29 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Ondra - 08-14-2024, 03:13 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od EvaM - 08-21-2024, 08:09 AM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Lucínek - 08-21-2024, 11:45 AM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od EvaM - 08-21-2024, 01:05 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Lucínek - 08-21-2024, 02:10 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Falco - 08-21-2024, 02:12 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Lucínek - 08-21-2024, 02:24 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od BAZY - 08-21-2024, 02:43 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Lucínek - 08-21-2024, 04:05 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Ondra - 08-21-2024, 08:16 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Matěj Kosař - 08-23-2024, 07:40 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Monýs - 08-23-2024, 05:36 AM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od wahinkpe - 08-23-2024, 10:36 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Ondra - 08-25-2024, 09:37 PM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od EvaM - 08-27-2024, 11:57 AM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Herman - 08-28-2024, 09:23 AM
RE: Svatováclavský turnaj 2024 - od Ondra - 08-29-2024, 01:51 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 11 host(ů)