Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spoušťové mechanismy (upgrade a úpravy)
#1
Ahoj, po nápadu KOŘENa a po přečtení několika recenzí jsem se rozhodl kuši Excalibur upgradovat novou spouští od společnost Triggertech.

Objednat spoušťový mechanismus lze přímo na stránkách výrobce a případně lze přikoupit i krásnou červenou spoušť. Pozor, spouště mají dvě varianty, jedna je přímá a druhá předsazená (záleží do jaké kuše je to určeno). Spoušť samotnou není nutné objednávat, lze použít i tu stávající.

Celkově mě to v 07/2017 přišlo na:
  • spoušťový mechanismus.................. 150 $
  • spoušť červená, přímá........................ 20 $
  • doprava Kanada => USA................. 16,5 $
  • doprava USA => ČR (ShipExUS.cz)... 23 $
  • CLO....................................................... 0 $
Což v českých korunách dělalo cca 4900 Kč.

Přišlo to v pěkné krabičce, vč. všech potřebných šroubků (přestože se daly využít stávající) a návodu. Jsou potřeba palcové imbusy 3/32, 5/64, 7/64 a 1/8. Takže takhle to vypadalo po rozbalení a po montáži:
       

Na zkoušku jsem si i rozebral původní spoušťový mechanismus Excalibur:
   

Postřehy z používání:
  • rozhodně to za ty prachy stálo, spouštění je velmi přesné a jemné (ve srovnání s původní spouští jsem nikdy nevěděl kdy přijde výstřel), DanM může potvrdit,
  • záchyt tětivy mnohem míň ničí omotávku tětivy, zatím vystřeleno cca 100 ran a na tětivě to vůbec není poznat,
  • přijde mi to kvalitněji zpracované oproti Excalibru,
  • vzdálenost mezi otevřeným záchytem tětivy a railem je o cca 1.5 mm menší než u Excalibru (není problém, pouze drobný rozdíl).
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Spoušťové mechanismy (upgrade a úpravy) - od svikaj - 09-24-2017, 01:59 PM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 6 host(ů)