Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
Zajímavě se to tu rozjelo :-D
Není důvod se tu vášnit.
O kuše se zajímám třetím rokem, takže ano, jsem stále nováček.
V průběhu těch třech let, jsem ale  přečetl snad všechny diskuze o kuších, co jsou v českoslovenštině.  Takže v tomto ohledu mám trochu přehled.
O kuši Grz2, toho bylo ale málo napsáno, krom tvrdší spoustě a nejistotě plastového těla. 
Je mi  jasné, že dural je prostě kvalitní kus materiálu. 

Pravidelně sleduji českou inzerci a když se objeví kuše od Exc. Tak jde právě o ty zmiňovaný kvalitní kousky, který mají mega velké rozměry a velké ramena. Nechci se někoho dotknout, ale mě se prostě tyhle kuše exo, ultra atd... moc nelíbí. 

Ještě chvilku s výběrem počkám a něco málo našetřím. Kuši plánuji mít na dlouhá léta, takže je fakt, že by mě ten plast, časem asi mrzel. 

Díky Alfonz za obhajobu. Pochopil jsi mě naprosto přesně. 
 Tobě DanM děkuji za střízlivý pohled na věc. 
Matrix Bulldog 330 Black 2020 vypadá opravdu skvěle. 

Momentálně si hraju s  Cheap Shot 130lb od Cold Steel. ( někde jsem četl, že jde o stejného výrobce, jako Cobra RX od EK. ) S tou kuší jsem ale spokojen, na to zahradní střílení paráda. Osadím ji kušohledem 4x32 s osvětlenou osnovou a pohraju si s  doplňky... ( Jen ta spoušť je docela hlasitá při výstřelu)  
Ať to střílí chlapy 
Mirdus
Odpovědět
No sláva porada proběhla úspěšně, každý měl kousek své pravdy, tak to dopadlo dobře. Tak až něco pořídíš dej vědět jak jsi spokojený. Smile
Odpovědět
Mirdus..ak ten cheap shot osadis laserom,mozes strielat od pasa a la Jesie James. Smile
To plastove telo o ktorom sa tu bavite,no,urcite by to chcelo poznat zlozenie toho plastu,potom by slo rozvijat dalsie hypotezy.
Niektore plasty v dnesnej dobe su celkom slusneho zlozenia a vlastnosti,denne ,20 rokov dycham ten smrad ak su natavene do konzistencie zubnej pasty.
Ale je pravda,ze uchytenie ramien do plastovej hlavy moze byt naozaj diskutabilne a moze dvihat obocie.podla mna ten problem ako taky bude skor v tom,ze su sparovane dve uplne odlisne materialy ako je kov a plast.a to v akejkolvek kombinacii.ono ani tie kovy nemozno sparovat akokolvek.skuste napr.vo vodarstve spojit mosadz s ocelou
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
Taky zvažuji EXCALIBUR GRZ 2.Ještě rozumné parametry pro terčovou střelbu ale na druhé straně plastové provedení ve mě moc důvěry kvality nevzbuzuje.
Odpovědět
Takže AirBrakes + Bulldog 380 - naposled!
Vše má řešení!
Stačilo mě 5 minut přemýšlení a problém s AirBrakes na Bulldog 380 je vyřešen.
Pak stačí mít schopného kamaráda, který je schopen a ochoten zařídit výrobu a vše je ok.
Kuše je po úpravě AirBrakes klidnější při výstřelu. Spolu s osazením nové spouště Triggertech 1,5 lbs je posunuta zase o něco dál v komfortu a přesnosti střelby.
Přikládám foto původního originálního osazení AirBrakes a AirBrakes po úpravě.
Stačí pohnout mozkem a konat, a ne mít plno komentářů s nulovým přínosem a dokazováním: " všechno vím, ale v podstatě ničemu nerozumím" - že Alfonz!  Cool


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
To snipers
Kamarád tuhle úpravu provádí, někomu z fóra už to dělal, ale bohužel si nevzpomenu komu.
Ale přišel jsi na to sám a to se cení. Ono obecně hodně aktivních uživatelů, závodních střelců u nás přišlo s úpravami, které výrobce realizuje ve výrobě o rok či dva později viz. jiné sklony hlav, větší radiusy pod uložením ramen,... Jsou i tací, co si upravují ramena, vyrábí jiné hlavy, raily a finální kuše je pak někde úplně jinde než tovární Excalibur. S ním pak takový speciál sdílí skutečně jen minimum dílů, někdy dokonce vůbec žádné. Jde o lépe postavenou kuši dle předlohy Excaliburu. 
Jen tak dál. Těch úprav je obrovské množství a kuši lze posunout o značný kus kupředu. Je to takový nekonečný proces. 
Odpovědět
To snipers

Hele chlape palec nahoru, cení se jakákoliv snaha o vylepšení, ale předně tvému zručnému kamarádovi.

Těch tvojich pět minut zapínání mozku jak píšeš, ti ve skutečnosti trvalo několik měsíců, ale klidně se pochlub Big Grin

Koupils něco o čem se dopředu vědělo, že to na tu kuši nejde, tak jsi to musel upravit. Lepší než to vyhodit, nebo jako minule podlepit chemoprenem! Idea

Pokud tady chceš ukazovat svoje ego, tak do toho. Já to ustojím. Jen si uvědom, že já nejsem strůjce tvého předešlého nezdaru, to musíš poplakat na jiné adrese. Ale tam tě už asi vyhnali, že. Tak přeji mnoho úspěchů v dalším bastlení. Hlavně až zase něco praskne, tak se tady nezapomeň pochlubit. Angel
Odpovědět
Ahojte strelci,

podelim sa s Vami o moju skusenost s prvou poruchou na mojom bulldogovi 330.
Stalo sa mi to, ze montaz aj trigger zacali behat hore dole. Diagnoza jasna, povolene sroby na uchyteni triggra. Ked som to vsak ale chcel rozobrat nastalo neprijemne prekvapenie.
Hlavny srob, ktory drzi rail a pazbu nesiel von a vrtel sa na mieste. Najprv som si myslel, ze je strhnuty zavit ale pravda bola niekde inde. Musel ist prec karbobruskou (mam na pazbe pekny otlacok)
Ukazalo sa ze na bulldog 330 je kvoli bulpup systemu ine uchytenie ako na starsich Excaliburoch. Je tam sesthranna matica do ktorej ide srob z kazdej strany.
Podrobnejsie som to znazornil na fore crossbownation.
https://www.crossbownation.com/threads/s...aw.108081/

Nakoniec som teda tuto sesthrannu somarinu nahradil dlhym srobom a kusom ocele so zavitom ako matku. Po prvej sutazi drzi dobre a dufam ze este dlho bude Smile

Poucenie: Ak mate bulldog hociktorej rady a nejde vam vytiahnut srob pri pistolovej rukoveti tak to nevykrucajte ani netahajte. Rovno ho odpilte rucne pilkou na zelezo.
Odpovědět
Ahoj, jsem tu na fóru staro nový a poprosím vás o radu. Chtěl bych si pod stromeček udělat radost. Vybral jsem tuto kuši
https://www.kuse.cz/kuse/eshop/0/0/5/728...-100-scope
No ale po tom co jsem se zde dočetl nevím zda to riskovat. Máte někdo aktuální zkušenosti s výdrží tohodle typu kuše? Tětiva, ramena, atd.? Uprednostnuji reflex, Excalibur je pro mě jediná možná volba, ale pokud s těmito modely přetrvávají problémy, které jste zde popisovaly tak asi nic jiného než kladka nezbyde.
Chtěl bych kuši na terčové střílení ale mám rád silné kuše. Rychlost bych si představoval aspoň těch 340 fps nebo něco pod. Síly nátahu se nebojím, něco snad zvládnu ?
Má někdo zkušenosti s modely Micro? Kolik to vydrží? Zda došlo k nějakému vylepšení? Díky.
Odpovědět
To Mag7
Pokud si chceš udělat radost, tak si jí udělej.
Prostě to kup a střílej. Máš záruky, tak o co jde?
Kup to, použij těžší šípy (400 gr +) a uvidíš. 
Na jednu stranu píšeš, že máš rád silné kuše a na druhou stranu, že si představuješ 340 fps s 350 gr šípem nebo i pomalejší. Upřesni si priority. Silnou kuši nepotřebuješ. Nebo mi zodpověz k čemu?
Na hobby střelbu, přesnou terčovou střelbu nebo 3D Ti stačí kuše s rychlostí 330 fps se 400 grainy, tedy lehce přes 130 joule. A to je víc než dost na cokoliv co budeš střílet.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 20 host(ů)