Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doporučte terčovnici
#11
Lepší to snad ani nemůže být
Odpovědět
#12
Nemyslím si, že by se z terčovnic Yate dobře tahaly šípy dřevěné, zejméma  11/32 a víc, aniž by se neúměrně namáhaly, pokud jsou stříleny z luků nad 50 liber, je to znát ještě víc. Pro karbony dobrý.
Luis
Odpovědět
#13
Zkusil jsem si dnes vyrobit terčovnice. Použitý materiál netkaná geotextilie 300 g/m2. Z jednoho balení jsem udělal 3ks. Možná by se dali udělat i 4 ks, podle mě jsou zbytečně široký. S lukem 40lb šípy pronikly max 10cm. Geotextilii jsem nařezal motorovkou  Wink .
Náklady na 3 terčovnice cca 1300,-kč + moje 2 hodiny práce. Myslím že životnost bude dlouhá. Až odejde balící fólie, jen geotextilii znovu zabalím a střílí se dál.
Výhoda je, že jdou opravdu snadno vyndavat šípy. Přirovnal bych to k balíku sena.
http://teplakov.rajce.idnes.cz/Free/
Odpovědět
#14
Dobrý den, dnes jsem dělal terčovnci z 9 karimatek o rozměrech 180 x 50 cm. Výsledný rozměr terčovnice je 64 x 17 cm. Celková cena cca 800,- KČ
Veškeré fotografie mojí práce zde nemůžu přidat z důvodu velikosti souboru. V případě zájmu pošlu emailem. Hodně stěstí všem domácím kutilům.


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#15
(10-23-2017, 05:19 PM)Diverjh Napsal(a): Zdravím všechny lukostřelce. 
Se střelbou z luku začínám a potřebuji poradit s terčovnicí. Jaká terčovnice se vám nejvíce osvědčila? Když si nějakou půjdu koupit, tak mě docela překvapila cena ale když nebude zbití tak zainvestuji.
Já to zatím řeším extrudovaným polystyrenem ale má to dvě nevýhody, šípy při vyndavání vydávají hrozný zvuk a jdou špatně vyndat. 
Sháním něco, co může zmoknout (když to zapomenu na dešti), je to relativně lehké a jdou z toho snadno vyndavat šípy. Začíná střílet i 10letá dcera.

Děkuji za rady.

Zdravím. 
Jsem také začátečník a amatér, řeším ten samý problém. pro slabší luky se dá koupit v DECATHLONU, je to nějaký polyuretan. Vyzkoušel jsem terčovnici  z miralonu, je dobrá, ale moc pracná. Tak jsem zkusil karton, obyčejné krabice. Do jedné, vhodné velikosti , naskládáš nařezané, nastříhané kusy dalších krabic, zavřeš, přelepíš páskou a je hotovo. po rozstřílení spálíš, nebo vyhodíš do kontejneru. Lukem 23 liber neprostřelíš 10 cm a šípy se vyndavají dobře. Dá se říci, že nestojí prakticky nic, krabice všech velikostí najdeš všude. Akorát je blbé, že tomu moc nesvědčí voda. 
Libor
Odpovědět
#16
zhodnotenie vyrábaných terčovníc
https://www.youtube.com/watch?v=WndVkrLO8tQ
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)