Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lukostřelecká liga, návrhy
#21
(08-03-2018, 01:23 PM)Pegas Napsal(a): Za mě bych ligové disciplíny o jednu rozšířil, a to o soustřel na 18m. S podmínkami je to podobné jako klasická terčovka, dají se zajistit všude. Navíc na většině závodů tato disciplína již je a střelec tím prokazuje schopnost plné koncentrace během tří výstřelů. Je téměř nemožné udělat výborný výsledek pouze náhodou.
Tom Carbon

O dva prispevky nahore jsme to psal, je to tak :Smile Ale s tou nahodou bych nesouhlasil, videl jsi me nekdy strilet soustrel? Big Grin
Odpovědět
#22
(02-26-2018, 12:50 PM)Mýša Napsal(a): Kdybych se doslechl že někdo střílel (ať lovec nebo pytlák) po pohybujícím se zvířeti lukem, asi bych byl mezi těmi kteří by hlasovali pro to zlomit mu ruce

Jestli se nepletu, Mýšo, tak prérijní kmeny po rozšíření koní v Emerice lovily bizony vcelku většinově na koních za jízdy, ba dokonce v plném trysku a z blízka na komoru pádícího bizona. Seaton - myslím že ve Dvou divoších - uvádí, že luk, co dostřelí asi 130m zabije bizona ze 7m. Což poměrně přesně odpovídá mnou popsané situaci (na 7 metrů se bez běžícího koně nikdo k dospělému bizonovi na pláních ještě nikdy nedostal)

Viz přiložený obr.

[Obrázek: buffalopic.jpg]

Řekl bych, že to byla v jistém smyslu parádní disciplína prérijních indiánů a musel bys těch rudých paží zlomit poměrně dost. Byla to podstatná složka jejich jídleníčku...  Wink
Odpovědět
#23
Pročetl jsem celou diskusi. Nejsem ani zkušený a ani úspěšný střelec, a už vůbec nejsem pořádající . Jen se chci vyjádřit k argumentu, že kromě čtyř disciplín ligy není nic dalšího, co by se dalo standardizovat. Tak se ptám. Co na to jít z jiného směru. Pojďme namísto čtyř-pěti disciplín, které se leckde usilovně trénují, hodnotit vždy celý turnaj jako celek. Ano, zaznívají tu argumenty o nespravedlnosti pořadí, nebo bodového nástřelu na turnajích s rozdílným počasím, rozdílnými disciplínami, rozdílným množstvím disciplín. Ano, to je pravda, pokud to počítáte na pořadí (30,29,28,27 bodů za pořadí,........ nebo součet bodového nástřelu.) 

Ale- jde to přece i jinak. 

Proč neudělat pořadí podle procent.  Vítěz turnaje (v našem případě vždy Mlčoch) nastřílí určitý počet bodů na daném turnaji.  Jeho výsledek je 100%.  Každý další účastník nastřílí jisté procento jeho výsledku. Tedy Mlčoch udělá 1280Ká, a dejme tomu já  nastřílím 850 Ká. Nastřílel jsem tedy 66,406,% Mlčocha (což může být klidně zaužívaný název pro tuto jednotku) . Pak je tedy výsledek nezávislý na počtu i rozmístění a nastavení disciplín, a není ani závislý na množství účastníků. Nesčítá se ani pořadí, a nesčítají se ani body.  Sčítají se procenta za všechny absolvované podniky, a dělí se jich počtem. Což dá průměrný výsledek, opět nezávisle na tom,které turnaje sčítám. Je tedy možné porovnávat stejným měřítkem turnaje s různými disciplínami a různým bodováním a různým počtem účastníků. 

Samozřejmě lze opět počítat pouze průměr ze tří-čtyř nejlepších výsledků, opět vyjde procento, např na tři nebo čtyři desetinná místa pro odlišení minimálních bodových odstupů. 

Pokud by se nelíbila jednotka 1 Mlčoch, lze ještě počítat z maximálního vypočítaného bodového nástřelu. S tím, že 100% rychlostřelby a ústupu je hodnota, kterou nikdo nikdy nedosáhl, například 20. 

Navíc pokud by se udělala jedna excelová tabulka pro všechny pořadatele, rovnou by po doplnění výsledků pořadatelem generovala při správném nastavení výsledky

Co myslíte, je to velká blbost?

Ještě jedna připomínka...Nejde mi boření zavedeného. Liga klidně může zůstat jak je. Ale mohlo by to být hodnocení univerzálnosti střelců.
Myslím, že ta univerzálnost je mnohdy zajímavější. Navíc univerzálnost střelců by mohla být novým cílem ATL. Všude jinde se střílí a počítá jen něco olympijská, 3d, naše liga) , tady by to bylo o tom, kdo z nás je (druhý..a další) nejuniverzálnější střelec
Odpovědět
#24
hbt: Něco podobného jsme už zkoušeli. Něco jako ELO u šachistů. V praxi je to nepoužitelné. Ty body jsou jednoduše uchopitelné. Jsem zásadně proti navržené úpravě.
Odpovědět
#25
To jsme dělali ve Všeticích s Komturem. Dokonce jsem to počítal na tři desetinná místa :-) Strašlivý opruz. Nehledě na to, že půlka disciplín je buďto ptákovina (aby byl pořadatel zajímavý), značný podíl mají disciplíny neopakovatelné, pár je jich vysloveně náhodných a některé mohou vyhovovat jenom určitému druhu střelců.

Já příkladně nejsem schopen vystřelit štěrbinou a blbě se mi střílí pod deset metrů. Když ale udělám soutěž s terčovkami nad 200m tak ji vyhraji s prstem v nose z jednoduchého důvodu- jednak mám takový dostřel a jednak se občas strefím. Kdybych střílel ligu, tak takovýto závod pošle střelce pidlooké, nebo s prdítky hluboko dolů
Odpovědět
#26
(10-04-2018, 02:39 PM)Mýša Napsal(a): To jsme dělali ve Všeticích s Komturem. Dokonce jsem to počítal na tři desetinná místa :-) Strašlivý opruz. Nehledě na to, že půlka disciplín je buďto ptákovina (aby byl pořadatel zajímavý), značný podíl mají disciplíny neopakovatelné, pár je jich vysloveně náhodných a některé mohou vyhovovat jenom určitému druhu střelců.

Já příkladně nejsem schopen vystřelit štěrbinou a blbě se mi střílí pod deset metrů. Když ale udělám soutěž s terčovkami nad 200m tak ji vyhraji s prstem v nose z jednoduchého důvodu- jednak mám takový dostřel a jednak se občas strefím. Kdybych střílel ligu, tak takovýto závod pošle střelce pidlooké, nebo s prdítky hluboko dolů

Já na tom netrvám, byl to návrh na úvahu. Klidně střílejme ligu tak jak je. Psal jsem to tam. Nicméně taková paralelní soutěž. Holt budeš v ligovce na lepším místě než na univerzálnosti. 

Ale teď ještě čistě teoreticky- že ty hůř střílíš pod deset metrů je stejnej argument, jako že někdo jiný nedostřelí na 200m. A že ty nastřílíš na 200m dobře je stejnej argument, že někdo jinej nastřílí na rozdíl od tebe dobře pod 10m. Ty nedáš štěrbinu, já to nedám v leže. Tobě nesedí co já vím co, já mám vždy na vodní příšeře čistou nulu.  V čem je rozdíl a v čem je problém? 

Chci říct, každý střelec má silná a slabá místa. Moje úvaha je hodnotit schopnost střelce co nejlépe se vyrovnat se situací (disciplínou, počasím, náladou, s partou, se kterou jde----) a nastřílet připravené disciplíny co nejlépe.  A to vyjádřit číslem. 

A to o pidlookých a prdítkách......To stejnej argument, jako že HC Žabovřesky (fotrové a na šlajfkách) bude vždy hrát ve extralize tužku a budou vždy poslední. Jasně že pidlooký s prdítekem budou vzadu. Vždyť jsou přece pidlooký a střílí prdítkem, tak nemůžou porážet ostrostřelce s dělama. 

Možná bys argumentoval, že prostě ty zvolený ligový disciplíny umí tak nějak všichni. Není to pravda. Podívej se na výsledky z 50m. Tam je 15% pidlookejch a prdítkama, s nástřelem do 10bodů. Koukni na rychlostřelbu, 20% lidí jsou chramlavý na obě ruce, a nedají víc než 4 šípy.. Tak jim tedy řekneme,  ať na sobě  pracujou, ať jsou  to lepší. Tak ty  tedy pracuj na tom, ať nastřílíš štěrbinu, nebo nastřílíš super i pod 10m.  Motivace je pro všechny stejná ne? 

Proč je dobře naučit se střílet čtyři discíplíny. Proč není dobře naučit se trefit kdykoli, cokoli, jakkoli....? 


A znovu opakuji, nic nenutím, jen diskutuju.
Odpovědět
#27
Myslím že střílím vcelku slušně. I když se mám co učit a střílíval jsem lépe. Jenom jsem chtěl naznačit, že jsem schopný vymyslet turnaj který mě hodně zvýhodní. Právě proto, že jsem vcelku zkušený střelec. Ale rád si nechám poradit
Odpovědět
#28
(10-04-2018, 08:20 PM)Mýša Napsal(a): Myslím že střílím vcelku slušně. I když se mám co učit a střílíval jsem lépe. Jenom jsem chtěl naznačit, že jsem schopný vymyslet turnaj který mě hodně zvýhodní. Právě proto, že jsem vcelku zkušený střelec. Ale rád si nechám poradit

To bys asi jistě dokázal. Ale proč bys to dělal? Abys většině zkazil radost z turnaje, a sobě nahnal body? Proč? Až takový máš ambice? :-)))))))
Odpovědět
#29
Jak moderní sportovci parafrázují barona Coubertaina- není důležité zvítězit, ale zvítězit za jakoukoli cenu Smile
Odpovědět
#30
Ahoj, v pravidlech ligy to myslím není. Je nějaké omezení používání lukostřelecké tkaničky, nebo poutka na přední ruku? Případně co si o tom myslíte?
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)