Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
#31
(09-23-2018, 07:31 AM)svikaj Napsal(a):
(09-22-2018, 08:36 PM)jslezak Napsal(a): a primarne strilis z ceho teda? nechapu proc micro "jen" pro balistickou krivku - sem zacatecnik ...

Primárně střílím z Matrix 310 a Stryker Offspring. Důvod proč moc nestřílím z Micra je ten, že při počtu výstřelů, který chci za den dát, se u Micra zbytečně nadřu (tím i u mě klesá přesnost při střelbě z ruky) - mluvím o terčové střelbě. Proto mi jen leží doma a chci ho prodat.

dava smysl - diky - dobre vedet! Smile
Odpovědět
#32
u Excaliburu na to inzinieri prisili tiez, ze tieto nove modely so skratenymi ramenami su akesi tuhe a nedavno prisli na trh s novou "nehlucnou" kurblou co nerapka (skvely marketingovy tah - urcena je pre lovcov samozrejme), a co pasuje prave na tieto nove modely.

http://www.excaliburcrossbow.com/accesso...-ext-crank

Matrix 405 som natiahol 3x po sebe a mal som dost, tazke trenovat alebo ist s tym na sutaze to asi nie je uz pre mna a moje platnicky. Asi o pol roka neskor som skusal kamaratov Micro 355 a ten sa mi zdal este tvrdsi, tazke ja zatial zostavam nadalej u modelu EXO a natahov v rozmedzi 175-225lb a mozno si neskor dokupim nejaku kurblicku . Smile
Odpovědět
#33
Ahoj - tak uz sem se rozhodl pro Excalibur konkretne Bulldog. Mam ale problem - protoze sem z kuse jeste nikdy nestrilel a vubec netusim jaky to je neco takovyho natahovat nekolikrat po sobe - tak bych zase potreboval poradit jakou rychlost zvolit. Pro tercovy presny strileni do 60 yardu mi predpokladam bude v pohode stacit 330 - co ale potom? Rad bych se dostal na nejakych 150m - samozrejme to bude potrebovat optimizer. Otazka je jak je to potom s rychlosti? Na 60ti yardech je to drop pri 400 fps cca 1m - pri 330 cca dvojnasobek - pokud budu mit HHA tak je to skoro jedno proste udelam akorat vetsi oblouk - takze me to prijde prast jak uhod ... tak nevim - je v necem ta rychlost zasadni?

Dik za kazdou informaci navic a sorry - newbiek no ...
Odpovědět
#34
cim vacsia rychlost sipu, tim je viac je plocha draha letu sipu... napr. na 100y pri kusi s 380fps nemusis mat naklop tak vysoko ako pri 330fps.. snad som to vysvetlim spravne Big Grin
Odpovědět
#35
Jasne - otazka je jak moc je unavny natahovat Bulldoga 400 oproti 330 a jestli to stoji za to s ohledem na presnost na 150 m kam se chci dostat ...
Odpovědět
#36
bran>> s 330 FPS nepočítej. Reálně počítej s 310 FPS při použití "normálního" šípu o váze 410 grainů. U Excaliburu jsou ho*ňáci a měří rychlost s 350 grainovým šípem, přitom sami doporučují šíp těžší (ale podobně jsou na tom i u Tenpointu s posledními modely). A libráži nátahu taky nevěř. Kdyby napsali reálnou - nikdo by si to nekoupil. Už to tu psal DanM, tuším že u většího Micra to bylo o nějakých 15-20% liber více, než udává výrobce.
Odpovědět
#37
To bran
Má pravdu ten chlapec. Dnešní výrobci jsou pakáž  Smile  Excalibur uvádí rychlost modelů se šípem 350 grainu, TP, Horton a WR se 370 grainy, Barnett s 380 grainy atd.
Kde jsou doby, kdy třeba Great Lakes (viz. připravovaný článek) uváděl hodnoty pro šípy 480 a 535 grainu  Smile  A ty rychlosti nebyly malé.
Jak psal matus-svk, je to o trajektorii dráhy šípu a menší propadu při větší rychlosti. To hraje zásadní roli při lovu nebo 3D. 
Pokud jí plánuješ na long-range pomůže Ti rychlost navíc snadněji se dostat k požadované metě nebo se dostat dále. 150 metrů je opravdu hodně a pokud plánuješ přesné zásahy tak uvidíš, že to není legrace. Na druhou stranu, když jsem byl schopen přesně trefovat na 100 metrů z kuše s rychlostí 270 fps, tak nevím, proč bys neměl zasahovat 150 metrů s 320 fps.
Připrav se ale na slušné investice do dalšího vybavení pro LR. Náklop, optika, bipod,... Jinak nejvíc informací a zkušeností s LR tady má zřejmě KOŘEN, to je skutečný dálkový express střílení z kuše u nás  Wink
K tomu natahování. Osobně tu mám kuši s nátahem 230 lb, natahuji jí rukama (zatím nemá drážku pro natahovák a pro mě je to možnost jak nevyměknout). Jsem schopen jí natáhnout 50x po sobě a odstřílet. Ale je to nepříjemné i pro mě, ruší mě to, unavuje. S kladkovým natahovákem budeš tahat u 330ky nějakých 110 lb (papírových) u 380ky pak 130 lb (papírových). To už není takový rozdíl mezi jednotlivými typy. I u silnějšího typu jde o nějakých 60 kg a to bys měl dávat v pohodě i při větším objemu ran.

Tady se podívej na jednotlivé údaje pro dané typy. Dole máš i maximální mířený dostřel s příslušenstvím (kombinace náklop + optika).


http://www.arrowinapple.com/crossbow/exc...lldog-330/

http://www.arrowinapple.com/crossbow/exc...lldog-380/
Odpovědět
#38
Super - diky moc za rady - z AIA to chci koupit Smile maji dobre ceny ... Ta meta 150m to vidim tak za rok - s nakupama prislusenstvi pocitam - to se mi na tom Excaliburu prave libi ze sem schopnej poridit ne moc drahej zaklad kuse - a postupne to ladit. Sub-1 / NXT a tak je pro borce co uz vi co chteji a maj spoustu vybaveni uz bokem z prechozich let mi prijde - je to lakave nicmene ale todo-maybe Smile Zkusim asi BD400 a uvidim. Jeste jednou dekuju za postrehy / pripominky. Ted zacnu pomalu studovat sipy, optiky a vsemozny mereni.
Odpovědět
#39
Měl jsem Matrixa 380. Natahování bylo pro mě v pohodě. Kvůli longrange, kdy jsem střílel nejčastěji vleže, jsem se naučil natahovat kuši v sedě na zemi. Když to ale viděli někteří kušostřelci, tak koukali s údivem. Nemyslím si, že jsem nějaký svalovec, mám normální postavu, ale jsem zvyklý makat rukama, takže dát si takhle vsedě na zemi 50 natáhnutí, nebylo vůbec unavující. Díky krátkému nátahu to není těžké, ale tahat to na závodech mi přijde zbytečné a neefektivní. Kladku bych bral na závody už jen kvůli tomu pocitu let-off. V polovině nátahu máš nejvíc liber a pak se převalí kladky a ty už se jen narovnáš. Kdežto u reflexu taháš s každým palcem nátahu více liber - u záchytu tam máš tedy nejvíc - to je zvláště u nižších postav "stresující", protože poslední dva palce nátahu už netaháš zády, ale rukama, prsama a ramenama. Se zvyšujícím se počtem výstřelů, ruce slábnou a má to špatný vliv na přesnost střelby.
Odpovědět
#40
Hehe - natahovani na zemi si dovedu docela predstavit - je to docela racionalni vychodisko vzhledem k neustalemu vstavani :Smile V kazdem pripade - takovouhle kupu trade-offu (jak to rict jednim slovem cesky? Smile sem jeste neresil s takovou intezitou - lezim v tom uz mesic a furt sem se nedobral uspokojivymu konecnymu vysledku!
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)