Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
#71
Tak som konecne prisiel nato,preco mi odiera tie konce sipov.Zozaciatku som podozrieval to zuzenie vpredu,ale nakoniec to robi zaciatok railu.Teda,zislo sa tam viac pricin.Dobre si postrehol,ze tetiva je priliz tenka.V spojeni so zubami,ktore maju trocha pozitivny sklon,namiesto toho,aby boli kolme na telo kuse,tetivu pri natiahnuti posunie po tych sikmych zuboch trocha nahor.Tak medzi telom kuse a tetivou vznikne medzera...vid obrazok.Pri spusteni zuby tetivu este trocha podvihnu a ako ju zuby pustia,tetiva slahne smerom k railu a kedze je tenka,tak tlaci len na spodnu cast koncika...ako je koniec sipu tlaceny dolu a dopredu,tak ohobluje z neho v tom nabehu do railu.....vid druhy obrazok.A kedze rail nieje z vylesteneho kovu,ale z umeliny,tak sa o seba tru 2 umeliny a z tej meksej to stiahne.Takze pomoze namotat hrubsiu tetivu,aby sa dotykala aj vrchnej casti koncika a asi aj zbrusenie zubov do praveho uhla,oproti telu kuse,pripadne este do nejakeho maleho negativu.Ten tajvanec to nebrusi preto,lebo ma rail z vylesteneho hlinika,a sip sa po nom pekne klze.Zadnu cast sipu nederie,len lesti.A ma o milimeter hrubsiu tetivu a ta opiera o obidve strany koncika.
   
   
obrazky su prehodene
Odpovědět
#72
Skús hodiť fotku z boku tak ako na druhom (spodnom) obrazku,bez tetivy,ale zo zaklapnutymi zubami
Teraz neviem, možno je to optický klam,ale podľa tej druhej fotky to vyzerá akokeby bola tetiva v mieste stredovej omotavku trochu zvlnena.
Ale ako vravím, možno ide o optický klam.
Odpovědět
#73
Musim ist podla obrazkov,ako ich poukladalo.Origo tetiva je tenka a tlaci na spodnu cast koncika
   
Nova tetiva,4.4mm,rezervna na huntera.Tak idealna na axiom by mohla mat priemer 4.5mm a malo by to byt akurat.
   
Tu vidno,ze ozuby maju konce zahnute trocha dozadu a tym padom dviha tetivu nahor po sikmine.
   
Stara tetiva po vystrele sipu s rovnym koncikom,po ktorom  prebehla zvrchu....pre istotu som ju vyhodil.Urobil som dobre?
   
Mas pravdu,nova tetiva je vlnita,lebo ju nejaky majster omotaval skrutenu.....neviem,ci je to dobre.
   
Tak uz len cakam,kedy ti pridu suciastky a bude sa ti chciet namotat mi zo 3-4 tetivy Wink a asi sa priberiem trocha liznut tie ozuby.Nech su kolmo k telu kuse.Potrom by tetivu nemalo odtlacat od rajlu.
Odpovědět
#74
Tak zvlnené to je poriadne.to by som na tvojom mieste vyselektoval.
Tá tretia fotka od vrchu.zase neviem či to nieje optický klam,ale sú tie zuby zaklapky rovnako dlhé?
Odpovědět
#75
Tie zuby su rovnake.Len je to fotene z uhla.
Vyselektovat tetivu....to myslis,akoze vyhodit?Alebo rozmotat tu omotavku,narovnat tu tetivu v strede v dlzke  nejakych 120mm a omotat ju znova?Myslis,zeby som mohol dat 2 omotavky na seba,aby sa zvecsil priemer?Cakam na omotavaci strojcek a zacnem sa ucit omotavku na starej tetive.Uvidim,ako mi to pojde.
Objednal som aj hlinikove konciky,tak na nich vybrusim to vybranie tak,aby tetiva netlacila na dolnu sikmu cast koncika a nevtlacala koniec sipu do rajlu.
Co vravis na tu staru tetivu s roztrhnutymi vlaknami na obrazku hore?Je to na vyhodenie?
Odpovědět
#76
Nemusíš ju vyhodiť.zhod stredovku a navin novú,ale pri rovnobeznych vlaknach.potom oko tetivy natoc podľa požadovanej dĺžky,ale otočky oka nech budú v smere v akom si navijal stredovku.
K tej platenej televízie tetive.. podľa fotky čo si poskytol to vyzerá na rozlepene konce zapletených prameňov.vlakna tetivy sa pred pletenim voskuju, potom sa robí zaplet.niekedy sa voskuje aj počas zápletu.podla potreby.tie trčiace vlákna sú konce jednotlivých prameňov.su v rôznej dĺžke,lebo pri zaplete majú odlišnú dĺžku a idú zapletat postupne.
Chcelo by to ale fotku zo širšieho záberu pre istejšie posúdenie.

Myslené pletenej tetive,nie platenej televízie
Odpovědět
#77
Na vyrobenie omotavky sa este dako necitim a je mi to vlastne zbytocne(ale v kazdom pripade to skusim).....kedze tetiva je pritenka a stale by tlacila len na spodnu cast koncika.Radsej pockam na tu od teba a potom budem spekulovat,co dalej.Zatial este trocha liznem tie zuby a myslim si,zeby to malo fungovat.
Odpovědět
#78
Co rikate na posledni excalibur modely? To je STRASNA bida Sad

Soudruzi z Kanady to nedelaji dobre - snazit se dohnat rychlosti je strasnej nesmysl podle me a to ze se pak vsechno musit natahovat tim posranou klikou to nikomu nevadi - misto toho aby se soustredili na to v cem je recurve dobrej tak to podelavaj cim dal vic klickama. Jooo ale da se to rozlozit jednom tlacitkem: take down feature je fakt neco co to posune strasne dopredu ... achjo
Odpovědět
#79
Pánové
Pokud je jedno rameno na kuši Excalibur vadné a je reklamováno, pak je třeba vyměnit obě ramena najednou, že ano? Nemůže zůstat jedno původní a druhé nové. Je tomu tak?
Odpovědět
#80
To snipers
Ano, měla by se vyměnit obě.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 6 host(ů)