Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
#61
Vdaka kolegovia za premeranie.Bude sa frezovat.Inak,pozeral som par videis nastupcom axioma a ten mal presne take zuzenie.Len som si nezapametal tu stranku,kde som to videl.Kusa mala tiez take trojuholnikove vybrania na tele,ako ma moja.Tak neviem,ci ta moja nieje daky medzityp,alebo co.Lebo exkalibury maju telo zboku hladke.Len tato moja,a ten novsi typ,co som videl na videu maju take odlahcene telo.Mozno sa to zuzenie v praxi neujalo a tak to mozno prestali vyrabat.
Odpovědět
#62
V akej dĺžke máš to zúženie?
Odpovědět
#63
22mm.Ked po rajli tlacim ocelovy valcek,tak citim,ako narazi do toho zuzenia a vychyli ho nahor.Tak myslim,teda,zameral som,ze ked tam dojde koniec sipu ktory tetiva tlaci nadol,tak spic sipu podvihne dohora  a vtedy to zuzenie zhobluje koniec sipu.Takze to musim zafrezovat.Dnes som skusil novy sip s rovnym koncikom.Neprijemna supa,sip na 30m padol o dakych 400-500mm....pozeram na sip v terci.....zvlnene kridelka,spic urvany aj s tym hlinikovym (insertom Huh?)....pozdlzne prasknuty,ako strajchol o beton pred tercom.Asi to ma na svedomi to,ze zamykacie ozuby nevyklapa nadol,ale nahor a tak tetivu podvihlo ponad sip.Takze sipy s rovnymi koncekmi vyradujem z arzenalu.Mozno je problem aj to,ze su len 8cky...ostatne mam 8.8cky a maju to trojuholnikove vybranie.
Lucistu sa nestalo nic,len tetivu kusok natiahlo.Ale este ma stvrt cola rezervu na dlzke,tak ju hadam este chvilu necham.Ci
Odpovědět
#64
Kúsok natiahlo..to znamená koľko cca?
Odpovědět
#65
Neviem presne o kolko ju natiahlo,ale teraz je uz od konca rajlu 21mm.Predtym bola 24mm.Ale netusim,kolko to moze robit na dlzke.Ale kolega z ineho fora mi poslal taku tabulku s rozmermi a ttd exkaliburov a tam pisu,ze ta vzdialenost(ak je na to vyraz- brace) ma byt v rozmedzi 0.5-1''.Takze este mam 2 osminky rezervu.Co myslis,mam na tie sipy prilepit  vykrojene konciky,ci ich vobec nepouzivat,ked maju o 0.8mm mensi priemer?Som si to neuvedomil,ked som ich objednaval od cinana.
Odpovědět
#66
Skús ešte zobrať subleru a zmerať priemer tetivy v mieste kde je stredová omotavka.a napíš koľko si nameral.
Odpovědět
#67
Tetiva ma hrubku zhruba 3mm,s omotavkou v strede 3.6mm.
Odpovědět
#68
Čo by som ti doporučil pred samotným nezvratným zásahom do railu.
1) zmeň šípy na väčší priemer
2) zmena tetivy.uvadzas rozmer 3,6mm.moja tetiva má na exomaxovi cez stredovú omotavku 4.3mm
Pre 150 librovy natah tvojej kuše,by mohla mať v priemere 4.1mm+-
To je také základné opatrenie ak ti nadstreluje tetiva šípy.
-stredovu omotavku mazes čím a ako často?
-ak by ti tetiva šípy podstrelovala,je potrebné skontrolovať prítlak tetivy na rail.ta je daná výškou usadenia držiaka ramien na tele kuše.
-skontrolovat usadenie ok tetivy na koncovkách lucista.
-skontrolovat prítlačné pero šípu.
Odpovědět
#69
Tak zasah do railu som uz urobil.
Sipy za vecsi priemer asi nezmenim....nevidel som hrubsie,ako 8.8mm
Tetivu mam nahradnu origo.Je rovnaka,ako ta,co je na kusi.Zmenim ju az vtedy,ked sa priberies namotat mi ju Wink
Sa mi zda,ze tieto axiomy mal 175lb,alebo viac....radsej by som mal namotanu tetivu na 200lb.
Stredovu omotavku mazem raz jelenim lojom,raz vcelim voskom.Obidvoje asi stoji za hovno a treba uvarit mazanie ako do perkusky.Loj s voskom 2:1 a malo by to byt dobre
Mazem zhruba kazde 4 vystrely,ale po kazdom ju prejdem prstami,aby som z kraja omotavky. dostal mazivo na miesta,kde ho stiahli zuby zachytu.Omotavka zatial drzi a to ani netusim,kolko ran ma za sebou.Asi je ta tetiva z kvalitneho matrosa.
Pritlak tetivy je dufam dobry....s ramenami sa toho moc robit neda,lebo su ulozene v drazke a konce tetivy su trocha utopene oproti railu.Prave ten tlak mi natiska myslienku,ze ked tlaci na spodnu cast vybrania na konciku,tak to posobi ako klin  a znasobuje to pritlacnu silu na rail.Mozno by naozaj pomohla hrubsia tetiva ako vravis.Ta by potom tlacila aj na vrchnu cast toho vybrania a to by mozno odstranilo problem.Na tom tajvanskom hunterovi bezi tetiva 1mm nad railom,ale je v strede sipu a nic neodiera....A to sa na nom toci len 6 sipov a nastrielane ma daleko viac,ako exkalibur.
Kolega z ineho fora mi pisal,ze na to odieranie sa mam vykaslat a mam sa s tym naucit zit,ze to robia vsetky silnejsie kuse.Dalsi,s ktorym som hodil rec vravi,ze ma 150lb cinana(kopiu exkaliburu),ma rail bez zuzenia a sipy mu to vzadu odiera tiez....tak neviem,ci som to zuzenie nefrezoval zbytocne.Ale ked ho tam nemaju ostatni.....
Moja domienka,preco podstrelilo ten sip s rovnym koncikom je,ze sip ma priemer len 8mm,tak bol viac utopeny v raili,nema to vybranie v konciku,tak tetiva lahsie sklzne a zuby zachytu vyklapa nahor.Tak mozno tetivu kusok nadvihlo a preskocila tenky sip utopeny v raili.Ale urobilo to aj s 8.8mm hrubym sipom,na ktorom som osustruzil koncik do roviny.Tak rovne konciky nebudem pouzivat....
Pritlacne pero vypada byt tiez v poriadku,tlaci fest,oproti tomu hunterovi.....
Tak uz len skusim cez vikend dat aspon 100 ran jednym sipom...kolko vydrzi,kym ho prederie.Potom z neho odfaklim a vyrobim 16'' sip do huntera.Aspon ich budem paradne recyklovat.
Treba mi este kupit letky(je rozdiel medzi plastovymi a gumennymi?),lepidlo,daky pripravok na lepenie.....vypada to,ze spotreba sipov bude u nas dost velka.
Odpovědět
#70
Tak sleduj či sa to nebude na šípoch prehlbovať.je možné že sa to vyderie len po určitú dĺžku a viac to nepôjde.
S materiálom na tetivy je dajaka psota.pisali mi v pondelok, že to bolo odoslané, vzhľadom na vzdialenosť predajcu odo mňa,to malo byť v stredu u mňa.v pondelok budem volať.pisem to tu preto,aby to vedeli aj ďalší dvaja ľudia ktorí tiež čakajú.
Ohľadom letiek.tie čo mám ja, sú z nejakého HDPE, aspoň podľa zápachu z horenia sme takto zo šéfom vydedukovali.
Aké sú ďalšie typy materiálov na ich výroby, netuším, mám doma len zopár typov

Po určitú hĺbku som myslel,nie dĺžku..
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 14 host(ů)