Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kusa pre zaciatocnika
Tady ještě nabídky včetně fotek Bulldogu 355/360

Vybavená verze
   

Holá verze
   
Odpovědět
Dan mě opravil, chtěl jsem napsat že výkonově nahrazuje tu slabší a střední třídu, která se nějak záhadně vytratila, ale je to samozřejmě nástupce řady Micro. Blush
Odpovědět
Z low end excalibur kuší je možné u nás zohnať GRZ 2 s duralovým railom.
https://www.kuse.cz/kuse/eshop/1-1-Kuse/...-EXCALIBUR
Odpovědět
(06-18-2020, 08:12 AM)DanM Napsal(a): Hanz009
Ahoj, samozřejmě staré Excalibury jsou to nejtrvanlivější a nejspolehlivější co bylo ve světě kuší zřejmě vyvinuto.
Je to stará, ale chytře řešená konstrukce, z kvalitních materiálů a s obrovským naddimenzováním dílů. Má obrovskou životnost (ramena statisíce ran, jedna tětiva Ti vydrží 1500 - 3000 ran,...)., skvělou přesnost a obrovskou možnost ladění a custom dílů. Vybírej ze staré velké řady, takže typy Vixen, Exocet, Exomag, Eclipse, Vixen II, Exocet 200,  Ibex, Phoenix, Axiom, Exomax, Equinox, Relayer Y25. Dva předposlední jsou naprostý top, jak už z pohledu vývoje této řady a její výkonnosti, poslední z nich je nejhezčí a do budoucna nejhodnotnější Excalibur.

Největší problém spatřuji ve stavu, ve kterém kuši seženeš. Takové ty inzertní kecy, jak má kuše 30 ran, střílená důchodcem jen v neděli a v létě vůbec nečti.
Jsou to pracovní koně a vystříleli velké množství ran. Poznáš to podle stavu tětivy, ošoupání railu, záchytu, opotřebení povrchu pažby atd. 


Důležité je, aby byla v pohodě ramena (bez poškození, štípnutí, delaminace), zbytek se nechá snadno opravit nebo vyrobit nově.
Získáš tak kuši, která spolehlivostí převyšuje vše a má i velmi nízké provozní náklady. Většinu věcí si na ní uděláš sám.

Tedy koupí starého Excaliburu bys získal kuší, která Tě přežije, s minimálními dalšími náklady, skvělou přesností a možností dalšího vývoje.
Nevýhodou bude shánění kuše v pěkném stavu. 

Koupí Daggeru získáš novou kuši se zárukami, slušnou přesností, průměrnou spolehlivostí.
Nevýhodou bude dražší servis (lanovody, lis nebo cena za práci u externího servisu).
Ahoj,

pročetl jsem si forum...né podrobně :-) ... a asi jako každý začátečník položím dotazy, mna které se tu již 1000x odpovídalo, ale fakt je složité je v záplavě dalších sdělení na fóru vyhledávat. Tak prosím o shovívavost :-)

Zvažuji nákup kuše. V ČR se sice lovit nedá, ale měla by mít nějaký lovecký potenciál, nechci kladku (chci si případně servisovat a ladit sám), možná bych zkusil 3D.

Po přečtení nějakých rad zde jsem zúžil výběr na tyto kuše:

Excalibur Exomax + Optika - nátahová síla bez specifikace (měla by být 225lbs), 350fps, poslal jsem dotaz
Excalibur Vortex + Exc LumiZone - 200lbs, 330fps, znáte, jsou zkušenosti (asi z rodiny Equinoix, Exomax, Vortex, Exocet 200...dle Owners manual) + spousta příslušenství (vč. dalšího páru ramen)
Kodabow + Exc TactZone - 185lbs, 300fps

U Kodabow se mi líbí ta dělená ramena a vůbec design (holt střílím i z pušky a M4 je M4 :-D), u starších Excaliburů by asi neměl být s rameny také problém (dle toho, co jsem se zde dočetl). Na 3D by měly všechny vyhovovat (limit 330fps a 400grn šíp) - teda Vortex na hraně u Exomaxe asi s těžším šípem jen taktak.....

Chápu, že finální rozhodnutí je stejně na mně a nikdo to za mě neudělá, ale prosím o váš názor na výše uvedené kuše.

Díky.
Odpovědět
To Zlumik74

Ahoj, ani jedna z Tvých voleb není špatná, naopak.

Pokud bych měl z těchto tří volit já, bylo by pořadí zřejmě následovné.

1. Excalibur Exomax/Equinox, 225 lb, 16,5" nátah, 350 fps s 350 gr šípem. Se 400 gr šípem by ses dostal do limitu Českého poháru 3D 330 fps.
To je z hlediska spolehlivosti a výkonu optimum. Z levnějších optik s multiosnovou z Excaliburů TactZone neboTwilight DLX, z Hawke třeba XB 30 Compact.
I tak Tě na dlouhých vzdálenostech (nad 40 metrů) bude tato optika z pohledu viditelnosti limitovat. Tím netvrdím, že se s nimi nenechá dobře nastřílet.
Další Tvojí možností by pak byl náklop s velkou optikou. Výhodou Excaliburu je velká možnost úprav a vylepšení, široká paleta příslušenství.

2. Kodabow Big Rhino 225 lb, 14" nátah, 350 fps se 360 gr šípem. Ohledně výkonnosti to bude podobné jako u Exomaxu/Equinoxu. Stejně tak při volbě optiky.
Kodabow jsem v ruce nikdy neměl. Z dostupných informací lze vyvodit, že jde o velmi dobře zpracovanou a spolehlivou kuši. Svojí jedinečností a designem by mě lákala a byla by na roveň nebo jen těsně za Exomaxem. Možnost úprav bude široká, ale dostupná spíše v USA. Jak píšeš, mnoho doplňků bude kompatibilních s řadou AR-15. 

3. Excalibur Vortex a Kodabow Express a budou díky nižší nátahové síle ztrácet na rychlosti. Na běžné střílení bez problémů, při střílení 3D je to velká nevýhoda.
Zjednodušeně, každý chybný odhad bude více potrestán, na velkých vzdálenostech, blížících se maximální vzdálenosti (54 m), bude tento hendikep nejmarkantnější.
Rozdíl ve velikosti propadu mezi 45 a 54 metry je mezi Exomaxem/Equinoxem (Big Rhinem) a Vortexem (Expresem) přibližně 13 cm. 
Pokud bys prohádal 9 metrů (mířil na 45 m a cíl by byl přitom dále tj. na 54 metrech) budeš s rychlou kuší o cca 20 cm níže, ale s pomalou to už bude cca 33 cm.
Tedy rozdíl, který může znamenat zásah ještě do některých zón, či těla figury nebo mezi minelou, outem.
Odpovědět
To DanM

na Exomaxu je tato optika T-EAGLE  CM4-16X44 AOE, ještě jsem se nedíval, co to je zač :-) každopádně děkuji za odpověď. Jinak Exomax je z kategorie....vystřeleno 30 ran, rok stará :-)

Pojedu se na ni podívat

prosím, na co bych se měl při prohlídce zaměřit....i když chápu, že vše asi neodhalím a pokud z ní nebylo vystřeleno "naprázdno" a nebudou nějak viditelně poškozená ramena, asi na nic nepřijdu, že? :-)

Díky
Odpovědět
To Zlumik74

Nezapomeň, že produkce Exomaxu probíhala v letech 2004-2014, Equinoxu pak 2007-2014.
Sleduj opotřebení railu (pokud je camo, může být ošoupaný), pažby, lícnice. Ramena musí být hladká, bez jediné chybičky. Nesmí mít vrypy, sekance, delaminované třísky.
Zaměř se na koncovky ramen, aby nebyly omlácené, popraskané. Koukni na hák záchytu tětivy, podle jeho čistoty a stavu můžeš poznat, jak bylo o kuši pečováno, eventuálně stříleno.
Tětiva by neměla být rozpletená, neměla by být chlupatá nebo z ní koukat vlákna. Ale o počtu ran kuše Ti nic neřekne (může být mnohokrát vyměněná).
Prohlídni si také gumy dorazů tlumičů tětivy. Ty se nemění tak často. Pokud budou hodně omlácené, spíše poznáš opotřebení kuše.

Zkus si kuši natáhnout, vystřelit z ní, popř. zasáhnout, zjistit jak střílí. Pokud to chodí kam má, prodávající se kuši věnoval, má jí seřízenou, naladěnou, připravenou, je to v pořádku.
Jestli ne, je to jedno z prvních varování pro Tebe.
Stejně tak načteš prodávajícího podle příslušenství. Optika T-Eagle je čínské bláto z Aliexpressu za 50 dolarů. Ano, bude Ti opět vyprávět, jak jí u nás koupil za 6000,- Kč a podobné barvité příběhy. Dobré to nebude ani na navinutí toaleťáku. Pokud k tomu budou levné čínské hliníkové nebo karbonové šípy, je to další velké pozor. Úplně nejvíc Tě varuje mix takových šípů, každý jiný, jinak dlouhý, těžký, otrhané letky, jeden lovecký hrot. Takové šípy nejsou dobré ani k rajčatům. Přesně tenhle typ idiotů dělal hlavně "destrukční testy" a párkrát si tam loupl i dry-fire, když to půjčil retardovanému kamarádovi s IQ 85.

V každém případě, pokud se Ti podaří najít pěkný zachovalý kus, prodávající si musí i tak uvědomit, že má sice kvalitní kuši, ale 10 - 15 let starou a podle toho by měla vypadat i cena. Osobně bych za ní dal kolem 12 - 13 000,- Kč max a to by musela být v moc pěkném stavu. Takové ty kecy, že jí jako komplet před lety kupoval u místních "prodejců" 
za 30 000 - 40 000,- Kč? Opět pouze jejich problém. Doba a možnosti jsou někde jinde.

Takže, přeji, ať se Ti koupě podaří, hlavně v top stavu a za rozumné náklady. Zbytek lze ladit postupně.
Odpovědět
(09-18-2020, 09:11 AM)Zlumik74 Napsal(a):
(06-18-2020, 08:12 AM)DanM Napsal(a): Hanz009
Ahoj, samozřejmě staré Excalibury jsou to nejtrvanlivější a nejspolehlivější co bylo ve světě kuší zřejmě vyvinuto.
Je to stará, ale chytře řešená konstrukce, z kvalitních materiálů a s obrovským naddimenzováním dílů. Má obrovskou životnost (ramena statisíce ran, jedna tětiva Ti vydrží 1500 - 3000 ran,...)., skvělou přesnost a obrovskou možnost ladění a custom dílů. Vybírej ze staré velké řady, takže typy Vixen, Exocet, Exomag, Eclipse, Vixen II, Exocet 200,  Ibex, Phoenix, Axiom, Exomax, Equinox, Relayer Y25. Dva předposlední jsou naprostý top, jak už z pohledu vývoje této řady a její výkonnosti, poslední z nich je nejhezčí a do budoucna nejhodnotnější Excalibur.

Největší problém spatřuji ve stavu, ve kterém kuši seženeš. Takové ty inzertní kecy, jak má kuše 30 ran, střílená důchodcem jen v neděli a v létě vůbec nečti.
Jsou to pracovní koně a vystříleli velké množství ran. Poznáš to podle stavu tětivy, ošoupání railu, záchytu, opotřebení povrchu pažby atd. 


Důležité je, aby byla v pohodě ramena (bez poškození, štípnutí, delaminace), zbytek se nechá snadno opravit nebo vyrobit nově.
Získáš tak kuši, která spolehlivostí převyšuje vše a má i velmi nízké provozní náklady. Většinu věcí si na ní uděláš sám.

Tedy koupí starého Excaliburu bys získal kuší, která Tě přežije, s minimálními dalšími náklady, skvělou přesností a možností dalšího vývoje.
Nevýhodou bude shánění kuše v pěkném stavu. 

Koupí Daggeru získáš novou kuši se zárukami, slušnou přesností, průměrnou spolehlivostí.
Nevýhodou bude dražší servis (lanovody, lis nebo cena za práci u externího servisu).
Ahoj,

pročetl jsem si forum...né podrobně :-) ... a asi jako každý začátečník položím dotazy, mna které se tu již 1000x odpovídalo, ale fakt je složité je v záplavě dalších sdělení na fóru vyhledávat. Tak prosím o shovívavost :-)

Zvažuji nákup kuše. V ČR se sice lovit nedá, ale měla by mít nějaký lovecký potenciál, nechci kladku (chci si případně servisovat a ladit sám), možná bych zkusil 3D.

Po přečtení nějakých rad zde jsem zúžil výběr na tyto kuše:

Excalibur Exomax + Optika - nátahová síla bez specifikace (měla by být 225lbs), 350fps, poslal jsem dotaz
Excalibur Vortex + Exc LumiZone - 200lbs, 330fps, znáte, jsou zkušenosti (asi z rodiny Equinoix, Exomax, Vortex, Exocet 200...dle Owners manual) + spousta příslušenství (vč. dalšího páru ramen)
Kodabow + Exc TactZone - 185lbs, 300fps

U Kodabow se mi líbí ta dělená ramena a vůbec design (holt střílím i z pušky a M4 je M4 :-D), u starších Excaliburů by asi neměl být s rameny také problém (dle toho, co jsem se zde dočetl). Na 3D by měly všechny vyhovovat (limit 330fps a 400grn šíp) - teda Vortex na hraně u Exomaxe asi s těžším šípem jen taktak.....

Chápu, že finální rozhodnutí je stejně na mně a nikdo to za mě neudělá, ale prosím o váš názor na výše uvedené kuše.

Díky.

inzerát na ten vortex je zavádějící. Ty "náhradní ramena" jsou poškozená. Tohle mi odepsal na můj dotaz.  - Dobry vecer, jsou pouzita a jedno je dokonce poskozene (puvodnimu majiteli se to natazene skacelo a jedno z ramen se nastiplo - vymenil obe - tato “nahradni ramena” jsou ta puvodni).
Odpovědět
Zdravím  vás,
Již několik let používám kuši Excallibur Micro a mám rád opravdové zbraně. Na hračky jako jsou vzduchovky a airsoftky pohlížím poněkud přezíravě a s despektem. A stejně tak tomu bylo i s levnými a nízko výkonnými kušemi a to až do doby, kdy mi majitel „kuše.cz“ při nákupu šípů vrazil do ruky malého Aligátora TCS2, ať si ho vyzkouším …
Popravdě, dost a velice rychle mě dostala.
Na patnáct metrů poměrně přesná a výkonná a králíka či krysu by na tuto vzdálenost sejmula jak nic.
Obdobně uchvátila i všechny mé známé, které jsem nechal, aby si ji vyzkoušeli a to až do té míry, že si ji sami pořídili.
Takže v krátkosti řečeno – vypadá jak hračka a proti opravdovým kuším asi i je. Nicméně, zábavy poskytne vrchovatě a určitou smrtonosnost a s ní i smysl v sobě nepochybně má. Dále v sobě spojuje i velice nízké a příjemné nároky na pořízení, provoz, přepravu a skladování.
Chcete-li se tedy občas vyblbnout a nepřemýšlet při tom o ceně šípů, můžu tuto kuši jen vřele doporučit.
Mimochodem, kratkou verzi této kuše TCS1 jsem pořídil i synovi. Má rád krátké palné zbraně a tato kuše mi přišla jako vhodná alternativa tréninku pro střelbu pistolí. Přeci jen na střelnici se vám pokaždé nechce a s tímhle se dá v pohodě trénovat na zahradě a během zimy popřípadě i doma. Obě varianty jsou na „kuše.cz. v současnosti dostupné.
Odpovědět
To už se tady zase hraje na bezplatnou reklamu a manupulaci s fake nicky? Moc bezcená kuše na 2 odkazy na futo firmu ... 2 tvá zpráva a pokaždé na lobování za tuto firmu.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)