Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kórejsky luk - omotávka ramien ako ochrana pred zlomením ?
#21
(12-04-2021, 09:13 AM)Ignor78 Napsal(a): Myslím že korok tam dávajú aj . Takýto luk by som aj kúpil keby šiel ťahať na 33bez stakingu .Môj ide na 31 len bez tuhnutia to má 53dlžku, počítam teda že tak 56by mal mať aby to šlo . Inak sú kaya luky 80librové a predáva to dáky švajčiar https://www.youtube.com/watch?v=EGe7QvI-fqQ  

https://www.facebook.com/martin.sporri.5

Na 33 bez stackingu by som skor uvažoval o Manchu luku Big Grin
Odpovědět
#22
On ide na na 33 aj 53" korejec len tie posledné dva palce sú strmé a cítiť to, ono original korejec z rohu, čo pozeram niektoré videá sa prehýba aj cez stred občas a dal by to aj kratší luk ...staking do náťahu ani nerátajme ...občas uvažujem či  jazdecké sklolamináty nie sú hnus celkove ak väčšina nemá uberané z materiálu v profile a manchu robí len čína aj to len takto hnusovo myslím a ešte je to dlhé meter a pol minimálne čiže 56" korejec by to azda dal podľa  predstáv ak nie aj 52" kaja originál .Pýtal som sa toho čo som dal odkaz na náťahovú krivku pri 80lbs kaye aj , ale na to radšej nereagoval
Odpovědět
#23
Odpovedal si si sám.Sklolaminát je hlavne pri väčších váhách a snahe o kátkosť luku -hnus. Všetky prírodne skladané luky sa dokážu "pohybovať" v každom lepenom spoji, ale pohyb v madle je naozaj mikroskopický. Madlo sa hýbať nemá a ani sa nijako pozorovateľne nehýbe.
Odpovědět
#24
Nie som taký snob ako vy Big Grin Sklolaminaty su super. Až na tie čisto sklolaminátové bez dreva, tie su hnus.
Odpovědět
#25
Marek,nejde o "snobizmus", ale o zdavie. Ak s tým "hnusom" strielaš do 60 lb /a radšej do 50 lb/ terčovku - viac menej pohoda. Ak máš rozumnú techniku, teda že si neubližuješ. Ale ak už chceš silou mocou strieľať cez 60-80lb a pravidelne - ničíš si šľachy a kĺby. A to som vyznávač ťažkotonážnej lukostrelby. Niekomu to rupne a má problém hne'd a niekto zistí, že sa musí liečiť - ba až operovať o nejaký čas - často aj pár rokov čo skončil s pravidelnou streľbou. Jeden z fantastických pozitívov prírodného skladanca.

( Sám mám problém aj s kĺbom pravého pleca aj lakťa. Nemôžem to však pripisovať len lukostreľbe, lebo až tak pravidelne som nikdy nestrielal, ale v mladosti som sa aktívne venoval atletike - disk, hod guľou a oštepom. K tomu basket. Kĺby dostávali záhul. Mám pár kolegov zo športu, čo už majú za sebou operáciu kĺbovej jamky v pleci a zošívanie natrhnutých šliach. V mladosti má človek pocit, že je nesmrteľný a nezničiteľný...)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 10 host(ů)