Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mor Ho! Turnaj národov
#21
(07-04-2017, 10:56 PM)Aquilas Napsal(a): Primitívny luk nie je disciplína ale kategória.  Wink
A za druhé, nie je podmienkou aby bol tradičný alebo historický kostým naviazaný na používaný typ luku.
Je výrazné odporúčané to dodržiavať ale nie je to podmienka.
Fotky tradičného kórejského kostýmu dodám. Stretol som ich v Kóreji dosť.  Smile

1. je to podmínka jasně definovaná v propozicích pro primitivní luk Exclamation
2. otázka zněla jaký je rozdíl mezi tradičním (co to vlastně je ?, dej příklad) a historickým oblečením ? Podle tvé odpovědi bych mohl přijít v Horňáckém lidovém kroji, nebo za Jánošíka a bylo by to v pořádku ? Smile
Odpovědět
#22
Myslené je to tak že pri kategórii primitiv a tradiční musíš(!) mať kostým. To isté platí pre lukostrelcov z open kategórie, ktorí budú v oficiálnom národnom tíme. Tradičný kostým alebo historický kostým nemusí korešpondovať s daným typom luku. (Ak máš Kórejský môžeš prísť ako Indián. Ja strieľam Cornusove Holmegardy a chodím ako veľkomoravský veľmož, nie ako pračlovek :-D ... Zámer je ten aby niekto z historického luku nestrieľal v tričku Lady GAGA. Turnaj je primárne pre tradičných a historických lukostrelcov ktorých to naozaj baví. Open kategória je kompromis. Vieme že príliš prísne podmienky na výstroj skvalitňujú turnaj ale znižujú účasť. A opačne, príliš volné podmienky znižujú kvalitu ale zväčšujú účasť. Pravidlá sú tak, aby mohlo prísť čo najviac ľudí, ale dalo sa na to aj pozerať. Tí čo ste boli v Turecku alebo v Koreji viete, že aj na vrcholných akciách tie kostými niektorí dosť flákajú... A ešte jedna vec. Ak si niekto myslí že ukecá ako kostým hocičo, neodporúčam to riskovať. Neotočíme vás domov, to určite nie, ale ako sa píše v pravidlách, o kostýmoch aj o výstroji, proste skončíte v Open kategórii. Na druhej strane netreba mať strach. Nie sme žiadni LH fašisti a viac nás zaujíma vaše lukostrelecké než krajčírske umenie :-D )

Ivan, narovinu, ovládaš históriu a tradíciu Singapurských kostýmov? Ani ja nie.
Historický kostým je kostým ktorý sa nosil v minulosti. Je podmienený časovo, nie lokáciou
Tradičný kostým je kostým ktorý sa nosil bud v minulosti alebo sa nosí aj dnes a je pripútaný k určitému miestu alebo regionu.
Niekedy sa tieto názvoslovia prelínajú. Napr. jJaponci chodia strieľať v kimonách. Je to ich tradičný kostým ale bežne ho využívajú aj dnes...
Znovu, skôr rada. Tradičný alebo historický kostým by mal byť z obdobia alebo lokácie využívania - používania luku.
Neprekvapilo by ma keby napr. Vinedi prišli vo Viktoriánskych kostýmoch...
V kostýmoch apelujeme na zdravý rozum.

Horňácky kostým nedoporučujem, má dosť široké rukávy :-)
Odpovědět
#23
Vzhľadom na to, že lacnejšie ubytovacie kapacity v meste Hlohovec sú už vypredané a nie všetci vlastnia alebo si vedia zabezpečiť historický stan, či auto na prespanie, ale chcú sa zúčastniť turnaja, rozhodli sme sa že v areáli vytvoríme priestor aj pre stany moderné. Takisto budú zabezpečené sociálne zariadenie a sprchy.
Zároveň by som rád poprosil účastníkov aby neváhali s elektronickou registráciou na stránke http://www.aquilas.sk
Štartovné stačí zaplatiť 10 dní pred turnajom. Takisto Vás prosím nezabúdať do poznámky pri platbe uviesť svoje meno aby sme vašu platbu vedeli identifikovať.
Odpovědět
#24
Zdravím.
Od dnes presne za mesiac sa uskutoční ten najzaujímavejší turnaj v našich zemepisných šírkach a čo do disciplín - terčov turnaj aký sa ešte nikdy nikde v historii nestrieľal.
Zverejňujeme zoznam terčov, ktoré budú použité počas dynamickej a historickej časti nášho turnaja.

Podľa abecedy: Asýrsky, Aztécky, Babylonský, Bhutánsky, Čínsky, Egyptský, Grécky, Chetitský, Indiánsky (Severná Amerika), Inkský, Japonský, Kórejský, Krétsky, Mayský, Mongolský, Nubijsky, Perzský, Rímsky, Ruský, Skýtsky, Slovanský (Veľká Morava), Tibetský, Turecký, Vikingský, Zulu.

Zozbierať tieto terče naozaj nebolo ľahké. Zdroje boli rôzne. Niektoré historické terče sa používajú bežne dodnes, niektoré sú stáročia, dokonca tisícročia zabudnuté a nepoužívané...

Odporúčam si nenechať ujsť tento turnaj. Určite sa nebude konať každý rok.

Pripomíname tiež že štartovné treba uhradiť na účet organizátora do 10 dní pred začiatkom turnaja. Wink
Odpovědět
#25
Zároveň doplňujeme že sme z programu sprievodných akcii museli vypustiť remeselnícku dedinu, čím sa naša akcia zameria čisto a výlučne na lukostrelcov.
Odpovědět
#26
(07-31-2017, 01:58 PM)Aquilas Napsal(a): Zdravím.
Od dnes presne za mesiac sa uskutoční ten najzaujímavejší turnaj v našich zemepisných šírkach a čo do disciplín - terčov turnaj aký sa ešte nikdy nikde v historii nestrieľal.
Zverejňujeme zoznam terčov, ktoré budú použité počas dynamickej a historickej časti nášho turnaja.

Podľa abecedy: Asýrsky, Aztécky, Babylonský, Bhutánsky, Čínsky, Egyptský, Grécky, Chetitský, Indiánsky (Severná Amerika), Inkský, Japonský, Kórejský, Krétsky, Mayský, Mongolský, Nubijsky, Perzský, Rímsky, Ruský, Skýtsky, Slovanský (Veľká Morava), Tibetský, Turecký, Vikingský, Zulu.

Zozbierať tieto terče naozaj nebolo ľahké. Zdroje boli rôzne. Niektoré historické terče sa používajú bežne dodnes, niektoré sú stáročia, dokonca tisícročia zabudnuté a nepoužívané...

Odporúčam si nenechať ujsť tento turnaj. Určite sa nebude konať každý rok.

Pripomíname tiež že štartovné treba uhradiť na účet organizátora do 10 dní pred začiatkom turnaja. Wink

Milí priatelia,
turnaj aký pripravujete vyzerá veľmi príťažlivo. Držím Vám palce. Chcem sa opýtať či sa možno zaregistrovať aj na jeden deň. Ak by sa dalo, myslím si že záujemcov zo Slovenska by boli na stovky. Odísť z domu na štyri dni sa jednoducho nedá. Lebo my poriadny fanatici chodíme strieľať aj z brokovnice, pištole a z 58 čky. Potom tie letecké dni, motorizmus, rôzne výstavy a čo ja viem čo. Štyri dni na lukostreľbu sú veľa.
Odpovědět
#27
Milý Tedy,
Ďakujeme za podporu. Vážime si každú. Jednodňových turnajov aj s prvkami historickej lukostreľby už na Slovensku začína byť viac. Čo nás samozrejme veľmi teší. Nerobili by sme náš turnaj, keby nám na srdci neležal v prvom rade rozvoj a propagácia tohto druhu lukostreľby. Vážne nerobili. Aj my ale vieme že život je otázka priorít. Aj my máme 3-4 pozvánky na super akcie v rámci jedného víkendu a musíme si vyberať kam ísť. My sme vyberali termín aby nám v prvom rade nekolidoval so žiadnou podobnou akciou na Slovensku ani v okruhu 1000km, čo sa nám myslím aj podarilo. Mysleli sme predovšetkým na lukostrelcov. Navyše sme termín ohlásili celkom skoro. Aj ja strieľam z pištole, sapiku, chodím po festivaloch, nakladám si toho vyše hlavy. Ale je to o prioritách. Daj si sám sebe otázku čo je častejšie a teda menej vzácne. Neviem o takomto turnaji že by sa niekedy konal tu v okolí, a rád by som sa mýlil ale predpokladám že sa zasa ani tak skoro konať nebude. Hovorím, na Slovensku aj v Čechách je veľa výborných turnajov. Náš koncept je ale predsa len trochu iný. Na 1 alebo dvojdňový turnaj sa našim priateľom z východnej pologule chodiť neoplatí.
A pre nás je najväčšia pochvala vaša účasť. Ja sám som prekvapený, že je menej zaťažko prísť kamarátom z Baškiristanu, Nemecka alebo Singapuru (s trochu inými nákladmi) ako kamarátom tuna z poza kopca. Počkáme si ale finálny zoznam. Ozýva sa mi stále viac ľudí a mám info že sa pridá ešte dosť ľudí aj zo Slovenska.
Ako som už písal. My sme sa chceli priblížiť úrovni vo svete, a dostať aj nás (myslím Slovensko) na mapu, hoci so zlomkovým rozpočtom.
Hodnotit nás budete vy v nedelu 3. septembra.
Ale aby som sa zbytočne nevykecával, k tvojej otázke.
Na jeden deň sa prísť nedá. Teda ak si nechceš prísť za 50 eur dať registráciu, volný tréning a kultúrny večer.
Ak by som bol ale ja na tvojom mieste, a pokúsil sa vžiť do tvojej kože, s tvojimi záujmamy, vybavil by som si registráciu vo štvrtok, lebo tej sa vyhnúť nedá. A vybral by som si, ak by som mal iba 1 deň, tú disciplínu ktorá by ma zaujímala najviac. Ja by som si odporučil sobotu. Je to hodne strieľania zakončeného stredovekou hostinou. Nikde nie je napísané, ani by sme ta nijak nedonútili, odstrielať celý turnaj.  Jedine ak by si chcel ísť strielať v nedelu Flight. Tam je podmienka účasť na celom turnaji. Je to tak zámerne. Ak ti nebude chýbať 50e, každý kto si zaplatí štartovné a príde na registráciu môže strieľať a bude zaradený do výsledkovej listiny. Čisto teoreticky vzato, ak si reinkarnovaný Robin Hood, vieš vyhrať turnaj len sobotnou streľbou. (o tejto možnosti si ale myslím asi to čo A. Einstein o cestovaní v čase), ale ak ti nejde o výsledok, sú tu možnosti...

A nakoniec aj vážne. Ak to chce niekto dať na skutočné časové minimum, môže u nás stráviť štvrtok 15 minut v čase od 12 do 19:00, v piatok zasa 15 minút (časový limit na dynamickú lukostreľbu), v sobotu celý deň (25x5 šípov po skupinách), a v nedeľu doobedie.
Odpovědět
#28
Samozrejme každú konštruktívnu kritiku a všetky pripomienky a návrhy zohladnujeme a zapracovávame.
Ďalšia chuťovka, Ukrajinskú výpravu privedie Denis Ziborov. Okrem toho že je to náš dobrý priateľ je to aj dvojnásobný víťaz turnaja Fetih Kupasi v Istanbule (vrátane tohtoročného). Konkurencia na turnaji sa stupňuje a účastníkov pribúda...
Odpovědět
#29
Nazdar, přátelé, teď jsem se díval na seznam přihlášených a zajímalo by mne, zda odpovídá skutečnému počtu vážných zájemců. Tak nízký počet registrovaných ve mně budí trochu rozpaky.
Hezké léto přeje Luis.
Odpovědět
#30
Nazdar. Veľa ľudí ešte nie je zaregistrovaných. Všetci čakajú na poslednú chvíľu pretože zaplatené štartovné sa nevracia.
Pravda je že záujem je väčší zo zahraničia ako zo Slovenska. Teda zatial sa to tak javí...
Zároveň ale sa teraz veľmi ťažko odhaduje konečný počet strelcov.
Dnes ráno ma napr. zobudil telefonát z Mongolska :-D Rieši sa veľa administratívy, pozývacie listy, víza, doprava...
očakávame ešte národné týmy Mongolska, Turecka, Madarska a možno ešte dalších...

Mám ale aj novinky. K sprievodnému programu.
Na turnaji bude aj Bažant Kinematograf ktorý bude premietať piatok, sobotu aj v nedeľu večer (Teoria tigra, Učiteľka, Baba z Ľadu). Je to alternatíva, k nášmu hlavnému programu.
15km v kúpelnom meste Pieštany bude v ten víkend tiež bežať najväčší country festival LODENICA.... tiež zaujímavé podujatie...

Čo je ďalšia podstatná vec, podarilo sa nám vybaviť povolenie na rozloženie stánkov s lukostreleckými potrebami. Každý tím, či už národný, alebo neoficiálny bude mať možnosť si rozložiť stánok s lukostreleckými potrebami štandardných rozmerov bezplatne.

Pred koncom registrácie dáme ešte posledné pripravované prekvápka :-)

Ani Český nároďák nie je komplet zaregistrovaný... :-D
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 19 host(ů)