Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bruska
#1
Hledám radu ohledně modelářské brusky na dělání zářezů na konci šípu. Nevím totiž jaký typ a jaký by to u sebe mělo mít nástavec, aby mi to vůbec k něčemu bylo a abych zase nevyhodil zbytečně moc peněz, když by mi stačila nějaká levnější.
CARPE THAT FUCKING DIEM!
Odpovědět
#2
(04-19-2019, 06:37 PM)Zbyněk Napsal(a): Hledám radu ohledně modelářské brusky na dělání zářezů na konci šípu. Nevím totiž jaký typ a jaký by to u sebe mělo mít nástavec, aby mi to vůbec k něčemu bylo a abych zase nevyhodil zbytečně moc peněz, když by mi stačila nějaká levnější.

Ja používam niečo takéto:
http://www.kovonastroje.sk/Diamantovy-pi...-d2778.htm

Najskôr si urobím rez pílkou (niekto používa aj dva plátky spolu), potom použijem ten pilník a nakoniec dopracujem šmirgľovým papierom. Taký pilník kúpiš aj v sade u vietnamcov, tie však veľa nevydržia.
Odpovědět
#3
(04-22-2019, 10:11 AM)fedosteve Napsal(a):
(04-19-2019, 06:37 PM)Zbyněk Napsal(a): Hledám radu ohledně modelářské brusky na dělání zářezů na konci šípu. Nevím totiž jaký typ a jaký by to u sebe mělo mít nástavec, aby mi to vůbec k něčemu bylo a abych zase nevyhodil zbytečně moc peněz, když by mi stačila nějaká levnější.

Ja používam niečo takéto:
http://www.kovonastroje.sk/Diamantovy-pi...-d2778.htm

Najskôr si urobím rez pílkou (niekto používa aj dva plátky spolu), potom použijem ten pilník a nakoniec dopracujem šmirgľovým papierom. Taký pilník kúpiš aj v sade u vietnamcov, tie však veľa nevydržia.
Jo, vím o té možnosti, jen mi přišlo pohodlnější dělat to s bruskou. Tak jsem myslel, že by tu třeba byl někdo, kdo doma nějakou má a nadhodí tipy. I tak diky za radu! Smile
CARPE THAT FUCKING DIEM!
Odpovědět
#4
Ahoj Zbyňku, klidně si kup brusku, určitě se ti bude hodit na spoustu jiných prací, ale na šípy nakonec použiješ pilníčky a smirky. Tak jak ti radil Pišta. Brusku doma máme, ale pilujeme a brousíme ručně. Hezký den Joh.
Odpovědět
#5
(04-28-2019, 11:04 AM)Johanka Suchardová Napsal(a): Ahoj Zbyňku, klidně si kup brusku, určitě se ti bude hodit na spoustu jiných prací, ale na šípy nakonec použiješ pilníčky a smirky. Tak jak ti radil Pišta. Brusku doma máme, ale pilujeme a brousíme ručně. Hezký den Joh.
Dobrá, podřídím se starším a moudřejším. Budu poctivě pilovat.  Big Grin Než dám šíp do svěráku, stačí obalit hadrem?
CARPE THAT FUCKING DIEM!
Odpovědět
#6
To raději ne, naděláš si na dříku plošky. Dobrá je podélně, jednostranně  rozříznutá trubička, nejlépe plastová, do ní nasuneš dřík šípu a tu teprve sevřeš ve svěráku. A pokud budou v čelistech svěráku prizmatické drážky, tak tím lépe.
Odpovědět
#7
(04-29-2019, 10:07 AM)Ivan Napsal(a): To raději ne, naděláš si na dříku plošky. Dobrá je podélně, jednostranně  rozříznutá trubička, nejlépe plastová, do ní nasuneš dřík šípu a tu teprve sevřeš ve svěráku. A pokud budou v čelistech svěráku prizmatické drážky, tak tím lépe.

Ja som si na vkladanie do zveráku kúpil nalacnejšiu gumu na vyťahovanie šípov. Je to asi to najlepšie a máš to "nafurt".
Odpovědět
#8
Díky za rady!  Cool Big Grin
CARPE THAT FUCKING DIEM!
Odpovědět
#9
No a já, protože jsem tvor líný, tak pilníčky a smirkové papíry používám jen na doladění. Na zářezy používám flexu s tenkým řezným kotoučem - nejen že je zářez čistý, ale i trochu opálený, takže celkově spokojenost. Vytvaruji s tím i náběhy apod. Flexu zapnu, chytím ji mezi kolena a už jedu šíp za šípem - BOZP jásejte Smile
Jen je dobré si to nejprve natrénovat na nějakém kousku jiném, než je cílový šíp, prvních pár jsem vždycky zmršil ..

Jo a jehlový pilníček na spodní část zářezu, tak ten upínám do vrtačky a dělám to pro změnu takhle ... jak říkám, tvor veskrze líný hledá si nejsnazší cestu.
Odpovědět
#10
(04-29-2019, 02:27 PM)fedosteve Napsal(a):
(04-29-2019, 10:07 AM)Ivan Napsal(a): To raději ne, naděláš si na dříku plošky. Dobrá je podélně, jednostranně  rozříznutá trubička, nejlépe plastová, do ní nasuneš dřík šípu a tu teprve sevřeš ve svěráku. A pokud budou v čelistech svěráku prizmatické drážky, tak tím lépe.

Ja som si na vkladanie do zveráku kúpil nalacnejšiu gumu na vyťahovanie šípov. Je to asi to najlepšie a máš to "nafurt".

Zbyňku pokud by jsi chtěl, tak já mám přístup k PolyMX gumám a mohu ti na nějaký turnaj přivést. Dřík šípu bude ve svěráku jak v bavlnce.  Big Grin
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)