Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povrchová úprava dřevěných šípů
#1
Ahoj kamarádi,
jakou používáte povrchovou úpravu dřevěných šípů?


Někdo říká syntetický lak, někdo vodou ředitený lak, někdo používá vosk...
Jeden říká dvě vrstvy, druhý říká až osm...
Už jsem také slyšel že jakákoliv úprava šípů je vlastně zbytečná...

Já jsem naprostý diletant ve znalosti jednotlivých "barev a laků" a tak i když mi někdo napíše "vodou ředitelný lak", tak mě internet zahrne spustou reklamy a já jsem zase na začátku. Protože z té spusty možností jsem jen zmatený.
Budete-li tedy mluvit o svých zkušenostech s lakem, napište prosím konkrétní značku a typ, který používáte (nejlépe foto, nebo přímo odkaz na konkrétní produkt někde na e-shopu).
Myslím, že to tu nikdo nebude brát jako reklamu na konkrétní značku (protože na té jedné plechovce nikdo nevydělá), ale já budu vědět, co přesně mám hledat a s čím budu spokojený.
Děkuji za odezvu.

Honzík LK Totem.
Odpovědět
#2
(11-12-2020, 09:28 AM)honzik181 Napsal(a): Ahoj kamarádi,
jakou používáte povrchovou úpravu dřevěných šípů?
Honzík LK Totem.

Ahoj Honzo, u nás v Jeníkově šípy lakujeme a potom voskujeme. Většinou alespoň dvě vrstvy klasické syntetiky, nebo co je zrovna po ruce. Teď tu je lak colorlak SYNTECOL LAK. Minule to v polici stál polyuretanový lak Xyladecor. Je to fakt vcelku jedno. 
Vosk používáme většinou nějaký bezbarvý na auto, pak také šípy leštím Tempo pastou. 
No a pak střelím, netrefím a zlomím a nepláču, že sem se s tím tak mazala. (S tyčkami pro tebe počítáme, brzo na ně snad dojde.)
Hezký den Joh.
Odpovědět
#3
Wink 
Dokud jsem střílel primitivy tak jsem používal dvě vrstvy bezbarvého lesklého nitrolaku. První hodně zředěný, penetrační a druhý po lehkém přebroušení méně zředěný.
Výhody proti syntetikám: rychle uschne - než natřu desátý tak můžu brousit a natírat první  a v konečném stavu nižší nárůst hmotnosti.
  Vodou ředitelné vytahují letorosty a povrch zhrubne - více brousit.
Nevýhody: aceton smrdí velmi  pronikavě a prý není zdravý !?

Lehce navoskovat je vždy dobře! - kdyby nic jiného, tak jdou šípy lépe vytahovat z terče.

Když porovnám výsledky Johanky a svoje tak to v tom Jeníkově určitě nedělají špatně Smile 

Ivan LK Totem
Odpovědět
#4
Čau,
já dávám tři vrstvy Jachtlaku. Když se mi tam udělá nějaká kapička navíc, tak to přebrousím, ale jinak ani moc ne. Nevím co to dělá s leteckými vlastnostmi šípu, ale když netrefím a tahám ho z vody je fakt suchej. Nenacucal ani po delší době, než ho Soňa vytáhla z rybníka od Labutě na Géniu to myslím byloSmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)