Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Impregnace per
#1
Zdravím,
už několikrát se mi stalo, že mi při závodě zmokly letky na totální slepenec a třeba ústupovka a padesátka pak byly úplně zbytečné. Myslíte, že by se dala pera nějak impregnovat, abych tomuhle předešel?
CARPE THAT FUCKING DIEM!
Odpovědět
#2
Pera se impregnovat dají. Opakovaně jsem to zkoušel. Ale žádnej zázrak to není. Takže už spíš mám připravenej sáček, kterým pára při dešti zakryju.
Odpovědět
#3
Prodávají se impregnace přímo na peří buď ve formě prášku, nebo spreje. Některé lukostřelecké obchody je mají.
Někdo taky zmiňoval nějaký husí tuk či co, který používají rybáři na natíraní peří při muškaření, ale s tím nemám zkušenosti.
Pytel přes letky se ale vždycky vyplatí :-)
CSWBS - Kde jiní končí my začínáme
Odpovědět
#4
(07-20-2017, 09:08 AM)Seifgard Napsal(a): Prodávají se impregnace přímo na peří buď ve formě prášku, nebo spreje. Některé lukostřelecké obchody je mají.
Někdo taky zmiňoval nějaký husí tuk či co, který používají rybáři na natíraní peří při muškaření, ale s tím nemám zkušenosti.
Pytel přes letky se ale vždycky vyplatí :-)

Se sprejem U Kejvala mám nastříkané skoro všechny šípy. Na déšť to moc nepomůže, na jemné mrholení celkem jo. Prášek má třeba Matyášek, ale s tím zkušenosti nemám. Jinak se podělím o radu na nápravu zplihlého peří, kterou jsem dstal od Lojzíka a která docela funguje:

Vytvořit si zdroj "ostré" (tj. co nejsušší - hodně rozpálené) páry. Mně se osvědčila lehce pootevřená rychlovarka (bacha na vyvaření vody).
Nad tent zdroj pak stačí nastavit zplihá pírka (i se šípem samozřejmě). Pokud pírka nejsou polámaná, docela se narovnají.

To se samozřejmě nedá udělat během závodu, takže nakonec je igelitový pytlíček nejlepší pomocník lukostřelce do deště.
Odpovědět
#5
někteří používají sprej na goratex , prý to funguje, ale sám jsem to nikdy nezkoušel
Odpovědět
#6
Spray na goretex funguje jen částečně. V podstatě asi tak, že se to nevyplatí. Opravuju stejně. Pár vteřin nad párou a nechat uschnout.
Odpovědět
#7
Zkuste obycejnej lak na vlasy. Wink Jinak pokrouceny peri se spravi nad hrncem varici vody uplne samo.
Odpovědět
#8
(07-29-2018, 08:42 PM)Stalker Napsal(a): Zkuste obycejnej lak na vlasy. Wink Jinak pokrouceny peri se spravi nad hrncem varici vody uplne samo.

No... Nejenom, že stejně nakonec nepršelo, ale ještě jsem já debil dal šípy do toulce neproschlé a v Rejvízu jsem vyndal z auta pokroucené ztvrdlé cosi... Big Grin Chybami se člověk učí.
Odpovědět
#9
(08-28-2018, 09:15 AM)Zbyněk Napsal(a):
(07-29-2018, 08:42 PM)Stalker Napsal(a): Zkuste obycejnej lak na vlasy. Wink Jinak pokrouceny peri se spravi nad hrncem varici vody uplne samo.

No... Nejenom, že stejně nakonec nepršelo, ale ještě jsem já debil dal šípy do toulce neproschlé a v Rejvízu jsem vyndal z auta pokroucené ztvrdlé cosi... Big Grin Chybami se člověk učí.

To znám, taky jsem se takhle nachytal. Ještě, že peří je nahraditelné. Wink
Odpovědět
#10
trhané přírodní peří se impregnovat nemusí. Po uschnutí se samo narovná. Komerční peří bych taky neimpregnoval. Mám s tím blbé zkušenosti.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)