Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
#91
(10-31-2019, 06:52 PM)svikaj Napsal(a):
(10-30-2019, 05:57 PM)Alfonz Napsal(a): Zdravím pánové, chtěl jsem se pozeptat jestli nemáte někdo nějaké zprávy o tom, jestli se EX nepolepšil v ramenech řady micro. Co jsem pročítal US fora ( s překladačem to bylo fakt dobrodružství ), tak jsem narazil na hodně špatných recenzí na micro 335, ale u prvních sérií. Takže jsem vydedukoval, že ty nové mohou být lepší. Jinak řada micro má docela velkou nabídku a docela se ve světě prodává, ale jak se tady psalo, funguje to tam jinak. Tady na foru jsem nepostřehl nikoho co by tuhle řadu měl. Pokud ji někdo máte, napište prosím dojmy.
Docela se mi zamlouvá Short 308 i když nátah je tam také dost velký 254lb, na druhé straně pak AXE 340 s už asi nesmyslným nátahem 270lb. Tak prosím pište. Díky.

Ahoj, nevím zda jsi vůbec schopný reálně rozpoznat nátah 115 kg (254 lb) vs 122 kg (270 lb), navíc ten rozdíl je poloviční když to taháš přes kladku. Excalibur papírové hodnoty nátahů podsekává, reálně měřené hodnoty nátahu bývají pak větší.
Micro 335 jsem měl, 500 výstřelů jsem z toho určitě dal a znám lidi co z toho střílejí terčovku, zásadní problémy nejsou.
Poslední modely Excalibur jsou hodně problémové, zejména to je o tom, pod jakým úhlem jsou ramena vůči railu. Negativní úhel znamená problémy.

Ahoj, ani neřeším nátah jako takový, přes kladku je to jedno a rukama to  netahám. Jde mi opravdu jen o spolehlivost a výdrž, málo se toho dá dočíst. Všude vyskakuje jen promo od EX a prodejce je jen jeden, tak toho nechávám nakonec. Chtěl bych se dopátrat toho, jestli se výrobce s novou várkou polepšil. Co se týká sklonu ramen-nedá se toho moc poznat z obrázků, na živo jsem neviděl. Počítám, že celá řada micro bude na tom stejně, ale rád bych se mýlil.
Odpovědět
#92
To Alfonz
Problémy byly s Gen. 1 Micro. Výrobce pak přišel s úpravou hlavy a osazení ramen na ní.
Takže v provedení 335 v Gen. 2 by neměly být problémy. Stejně jako u nových Bulldogů je tvar hlavy pro životnost klíčový. Tzn. rovná hlava nebo mírný úhel vzad je dobrý pro životnost kuše. Libráž, rychlost, energie je pak dobře dávkovatelná různými délkami nátahů. Z Micra jsem měl možnost střílet hodněkrát. A uvažoval jsem o stavbě speciálu na jeho bázi. Svoji stavbou mi sedí z Excaliburů nejlépe. Má nejlepší těžiště. Vysoká libráž se na nástřelu nijak negativně neprojevuje. Vyšší síla k napnutí je zase relativně kompenzována kratší délkou kuše i její kratší délky nátahu. Pokud nestřílíš několik tisíc ran do roka, neřešil bych to. V tomto případě bych volil novou Gen. 2, se zárukami.
Odpovědět
#93
(10-31-2019, 07:04 PM)Alfonz Napsal(a):
(10-31-2019, 06:52 PM)svikaj Napsal(a):
(10-30-2019, 05:57 PM)Alfonz Napsal(a): Zdravím pánové, chtěl jsem se pozeptat jestli nemáte někdo nějaké zprávy o tom, jestli se EX nepolepšil v ramenech řady micro. Co jsem pročítal US fora ( s překladačem to bylo fakt dobrodružství ), tak jsem narazil na hodně špatných recenzí na micro 335, ale u prvních sérií. Takže jsem vydedukoval, že ty nové mohou být lepší. Jinak řada micro má docela velkou nabídku a docela se ve světě prodává, ale jak se tady psalo, funguje to tam jinak. Tady na foru jsem nepostřehl nikoho co by tuhle řadu měl. Pokud ji někdo máte, napište prosím dojmy.
Docela se mi zamlouvá Short 308 i když nátah je tam také dost velký 254lb, na druhé straně pak AXE 340 s už asi nesmyslným nátahem 270lb. Tak prosím pište. Díky.

Ahoj, nevím zda jsi vůbec schopný reálně rozpoznat nátah 115 kg (254 lb) vs 122 kg (270 lb), navíc ten rozdíl je poloviční když to taháš přes kladku. Excalibur papírové hodnoty nátahů podsekává, reálně měřené hodnoty nátahu bývají pak větší.
Micro 335 jsem měl, 500 výstřelů jsem z toho určitě dal a znám lidi co z toho střílejí terčovku, zásadní problémy nejsou.
Poslední modely Excalibur jsou hodně problémové, zejména to je o tom, pod jakým úhlem jsou ramena vůči railu. Negativní úhel znamená problémy.

Ahoj, ani neřeším nátah jako takový, přes kladku je to jedno a rukama to  netahám. Jde mi opravdu jen o spolehlivost a výdrž, málo se toho dá dočíst. Všude vyskakuje jen promo od EX a prodejce je jen jeden, tak toho nechávám nakonec. Chtěl bych se dopátrat toho, jestli se výrobce s novou várkou polepšil. Co se týká sklonu ramen-nedá se toho moc poznat z obrázků, na živo jsem neviděl. Počítám, že celá řada micro bude na tom stejně, ale rád bych se mýlil.

Zdar, ja mam Bulldoga 330. Skoro dva roky ji vubec nešetřím. ( cca výstřely 2000 +, občas mi pěkně hňapla na zem, atd). V pondělí jsme s kamošem, co ma ve forech už několikrát zmiňovaného Bulldoga 385 od Franty Cermana, na 45m na každý druhý trefovali šipku postavenou na klacku. To je k EX za mě.
Odpovědět
#94
Díky DanM. vážim si tvé odpovědi a jsem potěšen, že to nešlo do kopru. Ta 335 opravdu vychází pěkně a je osazena vším potřebným již v základu a výkon je taky pro mě dostačující. Koukal jsem na fotky prodejce opravdu jsem nenašel micro s uložením ramen dopředu. Tak asi náprava proběhla.
Odpovědět
#95
To Alfonz

Hlava Gen 1
   

Hlava Gen 2
   

Hlava Gen 2 má mírně větší sklon ramen a kuše je s ní mítně pomalejší, ale výrazně spolehlivější.
Zaobleny byly zároveň i hrany, kde končí osazení ramen v hlavě.
Odpovědět
#96
Ahoj všichni, taky bych se chtěl podělit o své zkušenosti s Excaliburem.
Jezdím teď třetí sezónu na 3D závody a od začátku používám Bulldoga 330. Neměl jsem s ním nikdy žádný problém a to mu docela nakládám. Snažím se trénovat kdykoli mám volno, takže pár tisíc výstřelů už padlo. Používám náklopnou montáž od kuse.cz a taky bez problémů. Ze začátku jsem měl pouze kušohled, kde byla osnova po deseti metrech, cokoli mezitím jsem muset odhadnout. Tohle mi dost pomohlo, jelikož si to nastřelím pomalu s přesností na metr, akorát si to chce udělat jedno volný odpoledne a nastřelit to. 

Letos jsem byl poprvé na unlimited závodech na Slovensku (mistrovství Evropy) a taky žádný problém. Tam jsem byl střílet s Matrixem 401 a tou samou montáží. Nakonec jsem se prostřílel až do finále, s čím tady rozhodně nechci machrovat, jen poukázat na to, že kuše byla spolehlivá a nenechala mě ve štychu. Že jsem nevyhrál bylo v mejch levejch pazourách Big Grin (Do finále jsme se dostali tři z Čech a všichni s Excaliburem, 2x matrix 401 a jednou Bulldog 385.)

Před rokem začala střílet i přítelkyně, ta má Ex Saphire a taky s ním nemá žádný problém. Takže za mě tyto tři modely dobrý.
Odpovědět
#97
Já musím říct, že jsem beznadějně propadnul Excaliburu. Tím nechci hájit jen to své, to ne-prošlo mi pár kuší už rukama, ale u této značky už zůstanu. Netvrdím, že nejsou lepší kuše, ale co se týká reflexu je to fakt paráda. Nechci nic řešit kolem tětiv, kladek apod. mám záruku, že když se něco pokazí, tak to prodejce pošle do druhého dne a já si to pak doma poopravím. Zatím se to však nestalo, nic jsem nemusel řešit, jen jsem si párkrát vyměnil omotávku, ale za ten klid v duši to fakt stojí.
Taky používám náklop, malinko mě to časově vytrápilo, protože jsem nebyl důsledný a nenastřelil jsem zkraje opravdu přesně. Ale tak jsem přelepil o jednu pásku nazpět a paráda. Opravdu to střílí po metrech, mohu říct, že po půl metrech. Ten rozdíl tam opravdu je vidět. Teď už z nudy mám nakreslené křížky v terči a střílím do nich. 
Matrix je kus poctivé kuše, a líbí se mi, že i v řadě micro je z čeho vybírat. Myslím, že si každý najde to své. Teď pokukuju po 335, ale v nabídce na kuse.cz jsem objevil Maxe 385 s optikou Tac 100, již v ceně s tlumiči a lícnicí a to už musí být mazec. Já však koukám po něčem menším, aby to bylo rozdílnější alespoň velikostí a vzhledem od mého maxe330,. 
Jinak střílím zatím podle dálkoměru, je mi líto šípů tak odhad zatím trénuju nasucho.  Smile

To DanM

Já jsem asi slepej, nebo mírně natrvdlej. Ten rozdíl vidím jenom v těch okýnkách hlavy, jinak možná v síle ramen, ale to bych fakt hádal. Jestli jen Gen 2 s prázdnýma okýnkama, je to jasný... Huh
Odpovědět
#98
Alfonz
Jde o vizuální rozdíl na první pohled. Rozdíl několika stupňů na sklonu ramen ani rádius srážení hrany z obrázku nepoznáš.
Odpovědět
#99
(11-02-2019, 06:34 PM)DanM Napsal(a): Alfonz
Jde o vizuální rozdíl na první pohled. Rozdíl několika stupňů na sklonu ramen ani rádius srážení hrany z obrázku nepoznáš.

Jasný vidím, tvarově je hlava jiná. Já zprvu čuměl po ramenouch. Díky moc za info, to je hodně důležité. Aby nebyl někde doprodej a já to nechytnul.
Odpovědět
Pánové, tak aby nebyla nuda, prosím o malé srovnání a radu do čeho by jste šli?  Sám jsem na vážkách, rozhodnul jsem se pro Micro, ale nemám zatím jasno který model. Vycházím z nabídky na Kuše.cz, kde nabízejí Micro 335 Realtre Extra, ale podle obrázku se domnívám, že jde o první sérii, které bych se chtěl vyhnout. Jinak výbava a cena Ok. Druhá v řadě je Micro 335 Raid Kryptek, výbava dobrá, cena ucházející, připadá mi že hlava je už gen 2, jen mě zaráží že se jedná o starší model, který již EX nemá v nabídce.. Jinak vzhledově hezká, hodně vychází z modelu Matrix, malý bonus Tact-Zone a odhlučnění. Poslední je Micro 340 AXE, zde není co řešit, je to nový model, nová hlava, výkon velice dobrý, jen uvádějí že tělo je z hliníku. To mě malinko zarazilo-nevím jestli řešili váhu, nebo šetřili, ostatní modely mají těla z duralu pokud se nepletu. Jinak kuše je bez výbavy, musí se vše dokoupit! Cena je s dokoupenou výbavou stejná jako u předchozích modelů. U této kuše ještě přemýšlím nad uchycením hlavy k tělu, moc se mi zamlouvalo staré robustní řešení-šroub skrz ve vertikální poloze, ale to už bych řešil blbosti. Micro 355 již není skladem, tak neřeším. 
Předem prosím uvádím, že vycházím z obrázků a videí, nikdy jsem Micro neměl v ruce, tak mě berte prosím s rezervou. Budu rád za každý názor.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 5 host(ů)