Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dnešní zprávy
#41
(12-24-2020, 02:14 PM)spitamen Napsal(a): U nas na Slovensku v tom mame jasno.strelba len na strelniciach.to,ze si kusu nemozem vziat do lesa na ochranu zivota a zdravia,to ani komentovat nevladzem.najlepsie by bolo aby do lesa mohli chodit len vybrane osoby,zacina mi to pripominat feudalne pravo.nepytliak ma v podstate len tri moznosti.1)neist do lesa a sediet doma.2)ist do lesa neozbrojeny s vedomim ze moja schopnost sebaobrany=0
3)pridat sa k particke tych "co smu"

Kusu mal v obale.tak o com to je?
To ze jedna zo zakaznikmi ako jedna,je jeho vec a vec zakaznikna,to s tymto nema nic spolocne..
To akoze do buducnosti mozme pocitat s  hocicim.kupim v obchode kuchynsky noz a vonku na mna poskacu policajti,pretoze som sa pohyboval ozbrojeny na verejnosti?
Podla krestanskeho kodexu je sebaobrana nepripustna..
Uz to len pretavit do pravnej roviny a bude vymalovane..

To Spitamen:
Nevím co na to přesně odpovědět. Jsem opravdovým zastáncem kuší ( trochu i střílím 3D ) ale mám jí vyloženě jako sportovní nářadí .
Opravdu musím říci , že mě děsí představa kdy bych měl potkávat lidi v lese s kuší v obalu nebo bez a budou mi říkat , že to mají na obranu .
Asi bych nereagoval moc dobře kdybych na svém pozemku navazujícímu na zahradu ,  který mám řádně označený nebo zahradě potkal někoho "ozbrojeného" lukem nebo kuší. 
Popravdě ani by se mi nelíbilo kdyby mi tam někdo běhal s nožem ... 
Argumenty o svobodách jednotlivce se používají hodně často s odkazem na demokracii. Jen také platí a to zejména v demokracii , že svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda jiného . Je to zjednodušené ale tak to jednoduše je.

Prostě nějaká pravidla platí a měl bych je dodržovat . To totiž civilizovaní lidé dělají ... bohužel někteří více jiní méně  :-) 
Nelíbí se mi třeba omezená rychlost, přesto se jí snažím dodržovat a když se něco poruším tak ač nerad počítám s možným postihem .....

Kuše v obalu ? Obávám se , že jde o přítomnost zbraně na území které je zákonem stanovené jako honitba .
V tomto případě zákon nezná pojmy zbraň v obalu nebo připravená ke střelbě.... je to prostě jedno . 

Já si dal tu práci a oslovil jsem Myslivecké sdružení které hospodaří na okolních pozemcích navazujících na moje , jmenovitě Hospodáře tohoto Mysliveckého spolku a požádal o svolení . Když střílím z luku ( to mi ještě prostě moc nejde)  tak občas šíp "sklouzne" po trávě a skončí i 50-70m daleko . Udělal jsem to pro jistotu a mám klid . 
S kuší bohužel netrénuju , maximálně zastřelím optiku po výměně nějaké součásti ale jsem prostě v klidu když se pohybuji na těch pozemcích .

Přiznám se , že nemám problém když budou muset být kuše označené číslem a někde registrované tak aby bylo možné držitele identifikovat . 
Nemám ani problém s nesmazatelnou identifikací šípů a možnost jejich následné identifikace. 
Když tě zkontroluje oprávněná osoba a to KDEKOLIV a výsledkem bude kuše bez identifikace nebo šíp bez identifikace tak pokuta, zabavení  a správní řízení. 
Sportovcům je to jedno a ti kteří luky nebo kuše využívají jinak budou sice namítat ale za mě  s tím bych se uměl smířit .
Kuše je zbraň ať již podle zákona nebo fakticky díky svým výkonům  ....
Můj názor je, že se blíží konec doby kdy naše kuše nikoho nezajímají, bohužel se na tom podepisují i takové "příběhy" a excesy které vidíme v televizi nebo na sociálních sítích .

Snad jsem Vás moc nenadzvedl a přeji všem dobrým jen to dobré . Těm ostatním co si zaslouží  Wink Wink Wink Wink Wink !
Odpovědět
#42
Na tvojom sukromnom,riadne oplotenom pozemku,navyse oznacenom by sa nemal pohybovat nikto,ci uz so zbranou alebo bez.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#43
(12-25-2020, 01:30 PM)spitamen Napsal(a): Na tvojom sukromnom,riadne oplotenom pozemku,navyse oznacenom by sa nemal pohybovat nikto,ci uz so zbranou alebo bez.

Zahrada je oplocená ale pozemek je jen označený . To znamená že je tam upozornění " Pozor soukromý pozemek" . ¨
Je to tak úmyslně, nechtěl jsem zamezit průchodu lidí kteří tudy procházeli dříve než jsme ty pozemky koupili . Za barákem máme louky a remízky kam oko dohlédne  a lidi tam chodí se psi a na procházky.


Nemám problém s tím, když tam někdo přijde se psem nebo tudy prochází atd .. to jest , že užívá neoplocený pozemek v souladu se zákonem a víc si nevynucuju .
Když tam někdo přijde jak jsem psal "ozbrojen" bez mého souhlasu tak s tím problém mít prostě budu ....
Odpovědět
#44
Vokol teba teba denne prejde mnozstvo ozbrojenych ludi o ktorych ani nevies ze ozbrojeni su,pretoze plati povinnost skryteho nosenia zbrane.platia vynimky pre urcite zlozky,to vieme.
Pytliactvo sa musi dokazat.chytil ho niekto bezprostredne pri pachani trestn.cinu?boli zaistene dokazy preukazujuce ze doslo k pytliactvu?co je vlastne dokazom?zastreleny a zohaveny kon 30km od miesta jeho zaistenia?kusa ulozena v puzdre?
Nic..absolutne nic.len dohady o tom,komu sa co paci a komu co nie.
Informacia o tom ze bol kon usmrteny sipom.nasiel sa sip,prip.sipka?analyzy trest.cinu pytliactva na zaklade fotky kde vidim vsetko mozne len nie zasah loveckym hrotom..bol pouzity tercovy hrot?
Atd..atd..ma to vsetko vlastne zmysel rozoberat?
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#45
(12-25-2020, 01:58 PM)spitamen Napsal(a): Vokol teba teba denne prejde mnozstvo ozbrojenych ludi o ktorych ani nevies ze ozbrojeni su,pretoze plati povinnost skryteho nosenia zbrane.platia vynimky pre urcite zlozky,to vieme.
Pytliactvo sa musi dokazat.chytil ho niekto bezprostredne pri pachani trestn.cinu?boli zaistene dokazy preukazujuce ze doslo k pytliactvu?co je vlastne dokazom?zastreleny a zohaveny kon 30km od miesta jeho zaistenia?kusa ulozena v puzdre?
Nic..absolutne nic.len dohady o tom,komu sa co paci a komu co nie.
Informacia o tom ze bol kon usmrteny sipom.nasiel sa sip,prip.sipka?analyzy trest.cinu pytliactva na zaklade fotky kde vidim vsetko mozne len nie zasah loveckym hrotom..bol pouzity tercovy hrot?
Atd..atd..ma to vsetko vlastne zmysel rozoberat?

Nemá smysl to rozebírat ale zkusím naposledy ..... fakt je neodiskutovatelný : 
Na honitbu ( zákon jasně stanovuje co to je) nesmíš až na výjimky se zbraní . 
Klába to sem dal jasně a srozumitelně , stačí přečíst citace. 

Další debata je pořád dokola a nic nejde změnit na tom základu, že tam se zbraní nesmíš (až na zákonem stanovené výjimky)  a hotovo .... vše ostatní je v kategorii pytlák ( tj. lovec bez oprávnění). 

To jakou "odměnu" dostane člověk který zákon poruší nezaleží díky bohu na nás ... od některých by dostal trest smrti a další by mu dali skoro metál ....

O tom koni je to snad úplně mimo mísu , nikdo nepsal , že to Franta Cerman udělal .. nevím proč to píšeš ty v této  souvislosti .

Je potřeba být racionální a hodnotit věci jak jsou ....  
1. Byl na pozemku který je honebním ?.. byl
2. Byl tam se zbraní ? ...byl
3. Byl oprávněn tam být se zbraní ? ... neměl opravnění a byl tam se zbraní  protiprávně ( přesně tak jak mluví zákon).
4. Chytnul ho při tom někdo ?....ano pověřený pracovník s funkcí Myslivecká stráž ( ten smí prohlížet i vozidlo, osobní věci atd).
5. Postup po zadržení v souladu se zákonem ? .......zabavené věci spolu s vyjádřením předány Policii 

Co chceš omlouvat a dál debatovat ? 
Záměrně neuvádím v rekapitulaci stokrát omílané věci o hrotech, zakrmení, posedu, opakování jednání , fotopastech atd ... to je zbytečné .... ne ? 
 
Prostě se už to stalo a je to v povědomí lidí, bohužel i takových u kterých se to později otočí proti nám .

Franta Cerman má možnost se bránit tak jak mu to zákon dovoluje a věřím , že to i dělá .
To jak to dopadne záleží na velké spoustě věcí a Nouzový stav tomu asi moc nepřidá.

Telefonování a psaní sms lidem tady z fóra tomu asi moc nepomůže , navíc když v nich nechybí napadání a zbytečná konfrontace .

Takhle si říkat o pomoc je zvláštní ......  jak se do lesa volá ........
Odpovědět
#46
Když to tak čtu tak asi bude nejlepší zavčasu prodat kuši když sní prakticky není kde střílet
Odpovědět
#47
(12-25-2020, 03:00 PM)Kamikadze. Napsal(a): Když to tak čtu tak asi bude nejlepší zavčasu prodat kuši když sní prakticky není kde střílet

Střílet můžeš všude kde nikoho neohrozíš a kde to je bezpečné.  No a pak stačí zvednout ten telefon a dat informaci majiteli nebo hospodari na pozemku .
To snad není tak moc   ...... nebo ano ? 
Máme koníček který od nás vyzaduje velkou míru odpovědnosti, opatrnosti a asi i hodně vysvětlování , osvěty ostatním smrtelnikům   Big Grin .

Bohužel ty události nás "trochu" stigmatizují ...
Odpovědět
#48
Ok,ja som to nemyslel nejako zle..pockame si na verdikt policie a sudov.snad sa vysledok dozvieme a tiez rozsah trestnej sadzby.
Kamikadze,daj si otazku,ake je to zabezpecene miesto v ramci zakona..ktora plocha,ci objekt splna podmienky zabezpecenia?myslim,ze odpoved je jednoznacna a jednoslovna.vykladaci zakona urcite to slovo poznaju..
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#49
(12-25-2020, 02:32 PM)lubos69 Napsal(a):
(12-25-2020, 01:58 PM)spitamen Napsal(a): Vokol teba teba denne prejde mnozstvo ozbrojenych ludi o ktorych ani nevies ze ozbrojeni su,pretoze plati povinnost skryteho nosenia zbrane.platia vynimky pre urcite zlozky,to vieme.
Pytliactvo sa musi dokazat.chytil ho niekto bezprostredne pri pachani trestn.cinu?boli zaistene dokazy preukazujuce ze doslo k pytliactvu?co je vlastne dokazom?zastreleny a zohaveny kon 30km od miesta jeho zaistenia?kusa ulozena v puzdre?
Nic..absolutne nic.len dohady o tom,komu sa co paci a komu co nie.
Informacia o tom ze bol kon usmrteny sipom.nasiel sa sip,prip.sipka?analyzy trest.cinu pytliactva na zaklade fotky kde vidim vsetko mozne len nie zasah loveckym hrotom..bol pouzity tercovy hrot?
Atd..atd..ma to vsetko vlastne zmysel rozoberat?

Nemá smysl to rozebírat ale zkusím naposledy  ..... fakt je neodiskutovatelný : 
Na honitbu ( zákon jasně stanovuje co to je) nesmíš až na výjimky se zbraní . 
Klába to sem dal jasně a srozumitelně , stačí přečíst citace. 

Další debata je pořád dokola a nic nejde změnit na tom základu, že tam se zbraní nesmíš (až na zákonem stanovené výjimky)  a hotovo .... vše ostatní je v kategorii pytlák ( tj. lovec bez oprávnění). 

To jakou "odměnu" dostane člověk který zákon poruší nezaleží díky bohu na nás ... od některých by dostal trest smrti a další by mu dali skoro metál ....

O tom koni je to snad úplně mimo mísu , nikdo nepsal , že to Franta Cerman udělal .. nevím proč to píšeš ty v této  souvislosti .

Je potřeba být racionální a hodnotit věci jak jsou ....  
1. Byl na pozemku který je honebním ?.. byl
2. Byl tam se zbraní ? ...byl
3. Byl oprávněn tam být se zbraní ? ... neměl opravnění a byl tam se zbraní  protiprávně ( přesně tak jak mluví zákon).
4. Chytnul ho při tom někdo ?....ano pověřený pracovník s funkcí Myslivecká stráž ( ten smí prohlížet i vozidlo, osobní věci atd).
5. Postup po zadržení v souladu se zákonem ? .......zabavené věci spolu s vyjádřením předány Policii 

Co chceš omlouvat a dál debatovat ? 
Záměrně neuvádím v rekapitulaci stokrát omílané věci o hrotech, zakrmení, posedu, opakování jednání , fotopastech atd ... to je zbytečné .... ne ? 
 
Prostě se už to stalo a je to v povědomí lidí, bohužel i takových u kterých se to později otočí proti nám .

Franta Cerman má možnost se bránit tak jak mu to zákon dovoluje a věřím , že to i dělá .
To jak to dopadne záleží na velké spoustě věcí a Nouzový stav tomu asi moc nepřidá.

Telefonování a psaní sms lidem tady z fóra tomu asi moc nepomůže , navíc když v nich nechybí napadání a zbytečná konfrontace .

Takhle si říkat o pomoc je zvláštní ......  jak se do lesa volá ........

Kam
Dovolil bych si v jedné věci nesouhlasit. Zákon o zbraních vysloveně stanoví, kam se zbraní nesmíš - a honitba tam uvedena není. Jedná se o zákonné ustanovení, čili nic nemůže být nad ním... Když jdeš do lesa na houby se skrytou střelnou zbraní, domnívám se, že nelze nic namítat.
Odpovědět
#50
Tak Fery, 

nebral sem ti telefon protože sem ti nechtěl kazit předštědrovečerní večer.
Takže když si pamatuješ na puškohled, tak by sis měl pamatovat na to jak se mi štíplo rameno na Micru 355 které jsem u tebe zakoupil.
Bylo to dva dny před závodama- Žleby 2017.  Já ti volal kvůli reklamaci a ty že mi je přivezeš na závody. Přivezl si, ano....ale čtyři kusy starých očtípaných  již rádoby opravovaných chcíplých ramen. Byl u toho i Luboš Beláček který byl poprvé na 3Déčku a tento tvůj husarskej kousek si pamatuje moc dobře. Mimochodem Belase si později posral taky ale z náklopama. Myslíš že to od tebe bylo fér?

A s reklamací ramen sem nebyl jedineý. Tvůj klasický výmrd ze zákazníkama - výměna jen jednoho ramena. Zde ti pošlu i jména, třeba si vzpomeneš: Honza Pištěk-Micro, Karel Orság-Micro, Zdeněk Koreník Matrix, Josef Gurica-Bulldog, Roman Pavlíček-Bulldog atd.....
Jistě ti v Excaliburu řekli, že se mají měnit obě ramena ale tvá hamižnost je tak veliká, že vyměníš jen jedno aby ti také zbylo něco na prodej. 


Tobě sem žádné ramena já ukazovat vůbec nechtěl. Ty ses od Karla Orsága dozvěděl o mých carbonových ramenech a tahal si ze mě rozumy.

Ano věci si po zkušenosti s tebou dovážím sám a nejenom pro sebe. Můžeš se tady kluků zeptat jestli se mnou mají nějaký problém....
Dan Mrázek-Mission SUB1 XR, Jan Bondra-Katana a Micro, Adam Brada -Bulldog, Tomáš Šmíd Katana a Matrix a spoustu dalších které ani neznáš.


A aféru jak si mě vymlasknul s kitevýbavou zde ani komentovat nebudu.
Dost mě překvapilo a zaskočilo když si mi v týdnu zavolal abych zde na fóru o tobě napsal něco pozitivního.  To sis dělal asi prdel ne.... po tom všem. 


Říká se že když šoťuráš do chcíplého a smradlavého masa, tak bude smrdět ještě víc.


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)