Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastřelovací stolice, stojany, bipody, benchresty, nastřelování kuší
#6
Stojan na šípy

Při třídění šípů do jednotlivých skupin jsem potřeboval nějaký stojánek, aby se i šetřily letky a nedělalo to bordel ve skříni.

   

První varianta stojanu se sestávala ze dvou rovnoběžných desek, vzájemná distance pomocí čtyř závitových tyčí 8 mm. Horní a dolní desky byly vrtány společně na sloupové vrtačce vrtákem 9 mm. Po sestavení jsem zjistil, že některé díry nejsou vrtaný úplně kolmo a hrot šípu tak nelze zasunout do dolní desky. Takže pokud mít stojan udělaný tímto způsobem, tak horní deska musí mít díry o průměru 10 mm. Práce se stojánkem není úplně praktická (manipulace se šípy).

   

Druhá varianta stojanu už nemá horní desku, šípy jsou zastrčeny jen hrotem a kouskem trubky. Jsou to dvě desky tloušťky 15 mm, drží to samosvorně - tak akorát, žádný insert jsem doposud nevytrhl. Pod těmi vrtanými deskami je ještě třetí, která se nevrtá, tloušťka 5 mm. Celkově mě to vyšlo na 100 Kč (vrták do dřeva, odřezek desek, matky a podložky) + pár hodin  práce.

   
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Nastřelovací stolice, stojany, bipody, benchresty, nastřelování kuší - od svikaj - 10-19-2017, 07:15 AM

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 13 host(ů)