Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaké šípy pořídit?
#11
(10-09-2017, 08:09 PM)fonddy Napsal(a):
(10-08-2017, 03:07 PM)Ivan Napsal(a): Pro opravdu smysluplnou odpověď aspoň věk a pokud to není tajemství tak odkud jsi, aspoň okres. Usilovným střílením se můžeš možná naučit trefovat, ale skoro s jistotou se naučíš chybné návyky a případně si pořídíš i nějaké zdravotní problémy. Určitě se dá domluvit v nějakém klubu aspoň základní instrukce i za cenu dojet někam dál.

 
tajemsví? ale kdeže, je mi 28, a momentálně přebývam na slovensku kousek od Zlatých Moravec. Pídím se po klubu, prý byl nějaký v Nitře, no těžko říct jestli ještě funguje a jediný střelec co znám mi odjel do německa. takže zatím nestřílím

Tak ak ti môžem poradiť. Zo Zlatých Moraviec to máš relatívne blízko do Trnovca nad Váhom. Je tam dobrý obchod, majú strelnicu aj krytú strelnicu: https://www.lukasip.sk/lukasip-sk/8-Lukostrelnica
Zavolaj tam najskôr a dohodni si návštevu, a hneď môžeš aj nakúpiť. Určite ti tam dobre poradia.
Odpovědět
#12
(10-10-2017, 06:58 PM)fedosteve Napsal(a):
(10-09-2017, 08:09 PM)fonddy Napsal(a):
(10-08-2017, 03:07 PM)Ivan Napsal(a): Pro opravdu smysluplnou odpověď aspoň věk a pokud to není tajemství tak odkud jsi, aspoň okres. Usilovným střílením se můžeš možná naučit trefovat, ale skoro s jistotou se naučíš chybné návyky a případně si pořídíš i nějaké zdravotní problémy. Určitě se dá domluvit v nějakém klubu aspoň základní instrukce i za cenu dojet někam dál.

 
tajemsví? ale kdeže, je mi 28, a momentálně přebývam na slovensku kousek od Zlatých Moravec. Pídím se po klubu, prý byl nějaký v Nitře, no těžko říct jestli ještě funguje a jediný střelec co znám mi odjel do německa. takže zatím nestřílím

Tak ak ti môžem poradiť. Zo Zlatých Moraviec to máš relatívne blízko do Trnovca nad Váhom. Je tam dobrý obchod, majú strelnicu aj krytú strelnicu: https://www.lukasip.sk/lukasip-sk/8-Lukostrelnica
Zavolaj tam najskôr a dohodni si návštevu, a hneď môžeš aj nakúpiť. Určite ti tam dobre poradia.

díky za tip, zrovna sem chtěla objednávat z jejich E - shopu ... ani sem nevědela ze to tak blízko :Smile  takže tam určitě zajedu osobně
Odpovědět
#13
(10-03-2017, 10:04 PM)fonddy Napsal(a): Ahoj, jsem začátečník s reflexnim lukem Ragim Matrix, výška 68´´, nápřah 28-32lbs. Tak se jdu zeptat jaké šípy by jste doporučili? Jsem hlavně za dřevěné, ale pokud by neměli vydržet moji začátečnickou střelbu, tak klidně i jiné Smile  Díky za odpověď

Ahoj, jestli můžu poradit z vlastní zkušenosti. Mám ten samý luk i libráž 28-30LBS. Střílím 2 roky a něco jsem už pochytil díky praxi a čtení z netu. Osobně mám karbonové šípy vel.30, spine 300-400. Střílím s nimi bez problému. Jsou rychlé a velice přesné. Vyrábím si ale i dřevěné, velikost 28-31, spine 900, váha cca 30-34 g. Používám klasický kovový hrot hladký, plastový končík, peří - letky. Jsem s nimi velice spokojen. Budu je co nevidět i prodávat. Jsou teď ve fázi testování. Výsledky jsou zatím velice dobré. Jsou určeny pro luk do 30 lbs. Ahoj
Odpovědět
#14
(01-10-2018, 10:46 PM)Gino Malina Napsal(a): ... Osobně mám karbonové šípy vel.30, spine 300-400. Střílím s nimi bez problému. Jsou rychlé a velice přesné. ...

To je doufám překlep (300 jsou šípy do kladky a né na 30lbs tintítko). A spine je většinou jen jeden.
Odpovědět
#15
Tiež čumím, taký spine pre taký slabý luk a o tých drevákoch ani nehovorím, kde si preboha prišiel k číslu 900 to je totálna blbosť, vieš vôbec ako sa u drevákov vypočíta spine?
Odpovědět
#16
Mne presne sedia šípy podla tejto kalkulačky.
Citace:

http://www.heilakka.com/stumiller/
Odpovědět
#17
no tak sem objednala carbonové, a došli mi jine Sad... + papir že vybraný model  byl vyprodany tak poslali lepší ale dražší (místo 10 bylo 9 ks za stejnou cenu) jen teda fakt nevim co to je za matros...jsou lehke, ale vypada to jako drevo.... jen to dřevo nebude... myslíte že to může bát carbon s dekorem dřeva? něco podobneho sem ted nasla na netu
Odpovědět
#18
Áno robia sa aj carbony s imitáciou dreva, hoď foto...
Odpovědět
#19
tady je obrazek


Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#20
Hej, budú to carbony, odšróbuj hrot, trubka bude vnútri dutá, keby to bolo drevo nebol by tam insert to je ten pásik čo trčí z trrubky a na ňom je našróbovaný hrot, inak vo faktúre by malo byť napísané čo je to za šípy...
Teraz som pozeral má ich tam na stránke skladom, výroba Kórea .
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)