Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dnešní zprávy
#11
Jen ještě doplním článek o koni ... jinak přiznám se že slovo heverový luk vidím poprvé
https://ustecky.denik.cz/z-regionu/zabit...01128.html
Odpovědět
#12
Z tohto jedineho zaberu na vstupnu ranu ktoru tam ukazali by som povedal ze nejde o lovecky hrot.vyzera to na gulovu strelu,pripadne sip s tercovym hrotom.
Ta odpoved na reporterovu otazku "nebolo zakrmene" je odpoved nestastna,minimalne poukazuje na podozrenia,kedze odpovedou potvrdil fakt,ze mal o situacii prehlad.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#13
Na koně zmáčkne úplný blb, nebo duševně slabší jedinec. Takže pan farmář má asi opravdu s někým problém.
To samozřejmě nemusí jít na vrub Cermanovi, může to být pouze náhoda. Ale farmář byl připravený a nastražil fotopasti a škodná v podobě dvou kušostřelců se chytila. Už to, že na místo vyjela parta myslivců je vidět, že byli sehraní. A pokud byl mezi nimi myslivec s funkcí mysl. stráž, pak mají dotyční velké problémy. Obecně se bere jako osoba s pravomocemi, má právo kontrolovat osoby pohybující se v honitbě, zastavovat a prohlížet dopravní prostředky, zadržet osoby podezřelé z porušování zákona o myslivosti, spolupracovat s policií. Ale to Cerman jakožto držitel loveckého lístku jistě ví. Zatím bude podávat jen vysvětlení, na policii bude vyhodnocení důkazů. Pak je to o tom, jak bude státní zástupce naladěn a pošle to do dalšího kola. Tak máme co sledovat. 

Na mě to moc dobře nepůsobí, pohyboval se se zbraní v honitbě. Nevím jestli seděl na posedu, či nikoliv. Co se u něj našlo to také nevíme, ale minimálně dvě kuše a šípy, pokud lovecké hroty, tak je to špatně obhajitelné. 
Absence terče, jak psal luboš69. Čas kdy se tam pohyboval-všichni víme, že po západu slunce je v kušohledu prd vidět ( i když Cerman tam má Meoptu, tak to trochu posouvá ). Fakt, že je jakožto držitel mysl. lístku obeznámen s mysliveckými zákony...Nakonec vystupování před kamerou také pro kočku. 

Samotného mě to mrzí, protože to vrhá špatné světlo na všechny. Navíc jsem ho měl za zkušeného obchodníka a všichni víte, že jsem ho tady obhajoval, i když jsem se sním nikdy osobně nepotkal. A musím si nasypat popel na hlavu, asi jste ho odhadli lépe.
Odpovědět
#14
Tak podobné případy jsou ve Francii, kde je stejně odřízlé ucho a oko koně slovené kuší. Je velmi smutné, jelikož ten zákon může přijít a právě tyto osoby mohou do toho zasáhnout, rozhovor s prodejcem, který je "nějaký držitel cen, dlouholetý prodejce", instruktor střelb, trenéří atd /tohle má váhu/ ... bohužel, v tomto případě je to spíše naopak a podřezávají větev ... a tento případ tomu pupíkovi ze senátu se velmi hodí, člověk který o tom ví kulové místo kladkový luk řekne heverový ... takový ťulpasové, kteří ví kulové o tom rozhodují, píší dětské eseje proč říci dost ... Osobně si myslím, že se Cerman sveze i s tím koněm, i když to bude někdo, kdo se spíše mstil za sebrané pozemky a arogantíní chování a dlouhé prsty při ukrajování pozemků či nějakou exekuci, kterou z Prahy koupil na cizí osobu podvodem /i tohle se stává/... bohužel, trestný čin se stal v nouzovém stavu, takže pokud mu něco přišijí bude to masakr ... Jinak politik mluvil celkem vymluveně a na slušné úrovní řeči, mluvil vážně a autoritativně, kdežto Cerman jako nevymluvené dítě, které zrovna chytli s lupou jak pálí marvence - viz. dopis na jeho stránkach, který nemá hlavu ani patu, bez obhájení co tam v tom lese vůbec dělal s loveckou sestavou.
Odpovědět
#15
Pytliactvo sa musi dokazat,nie?ak mu to nedokazu,co dufam ze nie,v zaujme kusostreleckej buducnosti,je vsetko len konspiracia.mozu ho chytit s kusou,mozu ho nafotit aj 1000 krat na posede,alebo niekde v krovi,za pytliactvo ho potrestat mozu az ho prichytia s ulovenou zverou.kusu dokonca prepravoval v obale,a este vzdy moze tvrdit ze slo o trening,pretoze to ze na nejaku vevericku namierim osnovu a nestlacim spust este zo mna nerobi pytliaka.

Netreba zabudat ze na lovca kona bola vypisana odmena.a niektori ludia by vas za hrst medenakov aj v lyzicke vody utopili.a ak je este lovec odmien clovek so sklonmi ku polobozstvu,tak amen tma..
Cermana obhajovat nemam preco..ale bez priameho dokazu...
Ale ako pisal Jenik..ako jeden zo zakladnych podnetov do buducna na zmenu kategorie zbrane z D na...preco nie,ze?od niecoho sa odrazit treba.a toto mi pride ako celkom slusne dno..
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#16
(12-21-2020, 07:17 PM)spitamen Napsal(a): Pytliactvo sa musi dokazat,nie?ak mu to nedokazu,co dufam ze nie,v zaujme kusostreleckej buducnosti,je vsetko len konspiracia.mozu ho chytit s kusou,mozu ho nafotit aj 1000 krat na posede,alebo niekde v krovi,za pytliactvo ho potrestat mozu az ho prichytia s ulovenou zverou.kusu dokonca prepravoval v obale,a este vzdy moze tvrdit ze slo o trening,pretoze to ze na nejaku vevericku namierim osnovu a nestlacim spust este zo mna nerobi pytliaka.

Netreba zabudat ze na lovca kona bola vypisana odmena.a niektori ludia by vas za hrst medenakov aj v lyzicke vody utopili.a ak je este lovec odmien clovek so sklonmi ku polobozstvu,tak amen tma..
Cermana obhajovat nemam preco..ale bez priameho dokazu...
Ale ako pisal Jenik..ako jeden zo zakladnych podnetov do buducna na zmenu kategorie zbrane z D na...preco nie,ze?od niecoho sa odrazit treba.a toto mi pride ako celkom slusne dno..

Jen krátká reakce  Wink

Opravdu si myslíš , že když namíříš na zvíře zbraň připravenou k výstřelu tak to z tebe pytláka nedělá ???  
Obávám se , že právo to vidí jinak ... minimálně se jedná o čin v přípravě nebo ve stádiu pokusu ( můj názor- dál je to debata spíš pro právníka ) a to je už "odměňováno" dle § ..

No uvidíme jak to bude v tomto případě ale každopádně ta publicita není moc dobrá   Cool   ..... těžko predikovat co nám to vezme co přinese .....
Odpovědět
#17
Zdravím českých kušostrelcov.

Musím povedať, že na Slovensku nas tento prípad nemilo prekvapil. Z vypravania som o Čermanovi počul rozne veci a tato reportaz ma utvrdila v tom, ze sa asi zakladali na pravde. Osobne si myslim ze pytlacil.
Kobilu podla mna ale nezastrelil on. Dnes si vie kupit kusu hocikto a teoria o pomste je pravdepodobnejsia.

Neviem ake mate zakony ale u nas keby ho usvedcia tak minimalne skoncil ako podnikatel a stratil by zbranovu licenciu.
Pevne dufam, ze tento pripad nezmeni sucasnu legislativu.

3Dčku zdar.
Odpovědět
#18
No,aj pokus o pripravu je potrebne dokazat.ak mu bude preukazana vina,bude to dalsia cistokrvna kvapka do pohara pre buduce totalne odzbrojenie civilneho obyvatelstva.v kazdom pripade sa dostalo na svetlo to,co sa na svetlo dostat nemalo.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#19
Vážení, nestačím se divit. Tolik nenávisti bez důkazů. Bohužel o celé věci něco málo vím, protože se znám s Frantou Cermanem osobně. Celou akci a reportáž rozjel místní politik Pitek, kterému někdo zohavil a zabil koně (zabil ho lukem nebo kuší, to jste asi postřehli). Chápu jeho vztek, ale bohužel to vzal ze špatného konce a jal se na internetu nebo nevím kde hledat viníka, za nějž Frantu označil, protože prodává kuše a mimo jiné i lovecké hroty. Frantu dobře znám a věřte mi, že s koněm pana Pitka nemá nic společného, a to ať se do země propadnu jestli lžu. Není to žádný magor, co chodí z nudy rituálně vraždit koně, pana Pitka doteď ani neznal. V Brné, kde pan Pitek cíleně nastražil kolem jeho pozemku fotopasti a pak si tam na něj s bandou magorů počkali, chodí občas trénovat na 3D, sám jsem tam s ním byl. TV Prima samozřejmě natočila senzaci, protože to je jejich práce, ale nepřál bych Vám nikomu, aby vás takhle někdy překvapili. Sestříhat pak senzační reportáž je pro ně snadné. Pan Pitek má v rámci svého svérázného starostování spoustu nepřátel (osobně jsem se to také dozvěděl až po této reportáží, protože jsem začal zjišťovat kdo to vlastně je) a daleko spíš to s koněm vypadá jako naprosto idiotská pomsta někoho z nich. Franta Cerman mezi nimi rozhodně nikdy nebyl, vůbec se do teď neznali a koně do ohrad z nudy vraždit opravu nechodí. Sám chová mimo jiné na svém pozemku ovce a na koni dříve jezdil, znáte nějakého koňáka co dloube koni oči a řeže uši? Martin Durchánek.
Odpovědět
#20
Pánové mít poschovávané gumové sviště po lese ještě nemusí být prohřešek. Se ženskou chodíme trénovat střelbu jen do lesa, protože ve městě to tak nějak neradi vidí Smile
S Frantou Cermanem jsme byli několikrát v lese a trénovali jsme na malých gumových zvířatech. Ve full camu chodím vyzvedávat i děti ze školy a školky Big Grin
Teď se budeme se ženou jen snažit chodit trošku dříve z tréninku, neb se v zimě brzo stmívá a nějací lovci odměn by se nás mohli pokusit také zmlátit.
Též jsme přesvědčeni o tom, že Franta nemá se smrtí sedlákova koně nic společného.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)