Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Barnett
#11
Víš co je problém? Já mám občas takové to nutkání a jak zapnu počítač, tak vždycky něco vyšťourám, co bych zrovna nutně mooc potřeboval. A už jsou z toho doma na prášky. Pak to dlouze okecávám. Abych nebyl skrblík, tak jsem si nastavil nenápadné rozmezí do 2000,- to aby to tak doma nebolelo. A zjistil jsem, že i tak se do toho vejdu se svýma potřebama.
Tětivy si děláš, nebo kupuješ? Já vím jen o Vidímovi, taky mě to čeká a hned 2x
Odpovědět
#12
Mám tu plonkovou základní Barnettovu optiku (4x32), je fungl nová, kdyby jsi chtěl vylepšení.

https://www.barnettcrossbows.com/4x32mm-...sbow-scope
Odpovědět
#13
To Alfonz 
Tětivy na Barnetty jsem bral u Jasa Archery (Vidím). Cenově dobré, kvalitativně také.
Pokud nebude ostrý záchyt nebo jiný technický problém a budeš je mazat, dáš na nich hodně přes 1000 ran. 
Pokud bys potřeboval znát délky tětiv,počet vláken, jaký udával výrobce pro daný typ kuše, napiš.
Odpovědět
#14
(06-21-2018, 04:15 PM)DFender Napsal(a): Mám tu plonkovou základní Barnettovu optiku (4x32), je fungl nová, kdyby jsi chtěl vylepšení.

https://www.barnettcrossbows.com/4x32mm-...sbow-scope
Ahoj, neznáme se náhodou? Ta optika by byla zajímavá, jaká by byla cena?

(06-21-2018, 04:30 PM)DanM Napsal(a): To Alfonz 
Tětivy na Barnetty jsem bral u Jasa Archery (Vidím). Cenově dobré, kvalitativně také.
Pokud nebude ostrý záchyt nebo jiný technický problém a budeš je mazat, dáš na nich hodně přes 1000 ran. 
Pokud bys potřeboval znát délky tětiv,počet vláken, jaký udával výrobce pro daný typ kuše, napiš.

Moje harampádí:
č.1 Jackal, optika varizoom iluminated
č.2. asi Wildcat?
č.3 nejnovější přírustek asi taky Wildcat v kamufláži

Jinak pokud by jsi mohl někde dohledat údaje o tětivách k těm mým kuším, byl bych ti moc vděčný


Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#15
To Alfonz
Vypadá to na Barnett Panzer II nebo III.
   

Je to velice podobné s Wildcatem III nebo Rhino Recurve a dalšími.
Rameno je identické. Tětiva také. Výrobce uvádí její celkovou délku 25 a 5/8", tj. 25,625", tedy nějakých 65,1 cm a 32 vláken. V Archery mají skladem tětivu s názvem Panzer s délkou 66 cm, kterou můžeš použít. 

https://archery.cz/kuse-a-prislusenstvi/...66-cm-3285

Tady Ti posílám nějaké info ke starším reflexním Barnettům jako je Panzer a spol a k Jackalu.
   
   
   
Odpovědět
#16
(06-24-2018, 11:40 AM)DanM Napsal(a): To Alfonz
Vypadá to na Barnett Panzer II nebo III.


Je to velice podobné s Wildcatem III nebo Rhino Recurve a dalšími.
Rameno je identické. Tětiva také. Výrobce uvádí její celkovou délku 25 a 5/8", tj. 25,625", tedy nějakých 65,1 cm a 32 vláken. V Archery mají skladem tětivu s názvem Panzer s délkou 66 cm, kterou můžeš použít. 

https://archery.cz/kuse-a-prislusenstvi/...66-cm-3285

Tady Ti posílám nějaké info ke starším reflexním Barnettům jako je Panzer a spol a k Jackalu.

Děkuji mnohokrát, opět vyčerpávající. Hodně mi to pomůže akorát netuším kam na to pořád chodíš?
Ještě jsem objevil jednu podobnou ve dřevě, ale to se už ptám jestli to není trochu ujetý. Ještě to musím přehodnotit  Idea
Odpovědět
#17
To Alfonz
Narodil jsem se v kině  Wink Smile 

To všichni

Ještě malý, ale o to zajímavější postřeh k tolik diskutovaným čínským sklolaminátovým lučištím, kopiím starých Barnettů. Několikrát jsem se zmínil, že čínské, taiwanské a jiné kopie západních kuší zdaleka nedosahují avizovaných rychlostí a tím pádem energií a dalších výkonů z toho pramenících.

Zde je velice zajímavý příspěvek k naměřeným hodnotám. Měřena jsou lučiště do pistolových kuší "50" lb, "80" lb, pak jejich různé úpravy jako částečné či plné zdvojení za sebou. Je zde i zástupce kladkové pistolové kuše, často avizované jako "27" lb, někdy u nás jako 120 N (newtonů, tedy 12 kg). Nakonec je zde i rameno "150" lb na velkou kuši.

https://imgur.com/t/archery/2KUn9

Jen pro zajímavost zde bylo měřeno i kovové rameno z hliníkové slitiny od letitého pistolového Wham-o-powermasteru (více o něm ve vlákně Malosérioví výrobci kuší, zakázkové stavby, speciální kuše - díl 2. na straně č. 2).

Toho omlouvá více než 30 leté stáří ramene a jeho únava. 

Pokud se ale vrátím k ramenu "150" lb, zjistíme, že nejen, že nedosáhlo požadované síly nátahu oproti té avizované, ale navíc z něho začala odpadávat barva, začalo delaminovat a praskat. Na stupnici délky nátahu je 14", ale je nutné ubrat "brace height" nenapnutého ramene k jeho uchycení. Nátah tedy bude odpovídat 10-11" jaký najdeme u kuší Jaguar, Jaguar II nebo právě u starších Barnettů.

https://www.ek-archery.com/archive/catal...atalog.pdf
Odpovědět
#18
DanM: S Dovolením, trochu se zastanu kopií Barnettu.. :-D

 Já bych to až tak černě neviděl s Čínskými nebo Taiwan. kopiemi Barnettu. Tyto kopie tu jsou už léta, jsou oblíbené nejen v Česku, ale i ve světě. Dokonce se i v Americe, kde je lov kuší povolen,  nimi loví. To "150lb"  lučiště, u kterého odpadává barva, se mi zdá moc přehnané. Kdo ví, co k tomu všemu předcházelo...
Co se týče výkonů, je na tom o chlup lépe značka Man Kung co do podoby Barnettu, tak i výkonem. Od Poe Lang jsou zas podle mého o chlup hezčí kuše, na úkor výkonu, ale jako kladný bych vyděl   náklopnou lištu..samosebou  staré modely od  Barnettu, byly kvalitní. Celkově se vše dříve dělalo kvalitně, dnes se na všem šetří, dovolím si říct, že i u světově známých značek, kde se ženou za výkonem a životnost dílů  se stává byznysem... Otázka času,  kdy se Asijské státy stanou konkurenceschopní, kvalita v těchto zemích stoupá, zatímco všude jinde se všechno o..bává...
(To je pouze jen můj názor)...

Co se týče pistolové kuše  Cobra od PL, mají nátah  kolem 47lb, pokud se podloží lučiště, dá se z toho vyždímat i 59lb. Ale čím více  u této kuše lb, tím hůře se mačká spoušť... Oproti pistolové kuši Cobra,  je na tom mnohem lépe  kuše Hori zone Redback 80lb. Její nátah je okolo 75lb. Navíc je lépe řešen záchyt tětivy, který není zahaknut o rail, nýbrž o záchyt který je běžný u klasických kuši. ( Menší deformace omotávky tětivy) lépe se mačká spoušť.
Odpovědět
#19
........

Man Kung 175lb


https://m.youtube.com/watch?v=gvrzjZUISNk


Přiložené soubory Miniatury
               
Odpovědět
#20
To Mirdus

To, že čínnské a taiwanské kuše nedosahují deklarovaných výkonů je fakt.
Pravdou je, že to poškození ramene v testu je spíš takový bonus  Smile  Není to časté, ale stát se to může na jakékoliv kuši.

Nic to však nemění na faktu, že do posledního kusu jde o kopie západních typů a za 20 let kopírování nevymysleli soudruzi zhola nic vlastního. Kuše jsou oblíbené zejména kvůli své ceně a jednoduchosti. 

Myslím, že i trend konce devadesátých let a začátku nového milénia, kdy se koukalo na cenu na úkor kvality je pryč. Současné západní typy jdou cestou rychlosti, malých rozměrů a váhy. Řada značek nabízí ve svém programu skutečně high-tech, kvalitní typy, které jsou cenově vysoko (nad 1000 i 2000 USD), ale zákazník je rád zaplatí. Samozřejmě, že při těchto energiích také dochází k poruchám, ale v ceně je samozřejmě i záruka a perfektní servis ze strany výrobce. Zpracování takových kuší je naprosto špičkové a do současné doby na mechanických zbraní nepoužité. Za poslední dobu mě naživo nejvíce překvapilo a zaujalo zpracování jednoho z nejvyšších modelů Ten Point Nitro RCX (karbonový rail) a Missionu SUB-1 (skvělé materiály - dural, perfektní zpracování).
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)