Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Barnett
#21
Já bych to spíše viděl v tom, kolik kdo chce utratit peněz. A na blbnutí bych nezatracoval ani Čínské nebo Taiwanské kuše.
Bavíme-li se o penězích do 5ti tisíc korun.

A asi dvacet let starý Barnett nebude o moc lepší jako ta čajna replika, ale nová.
Odpovědět
#22
Ať si každý koupí na co má a co se mu líbí.
Čínské rameno bych osobně použil pouze jako náhradu nebo při stavbě.
Porovnávat kvalitu bude ošemetné. Pamatuji na první Commanda, která jsou velmi pěkně zpracovaná a měl jsem jedny z posledních jedničkových a třeba na rámové pažbě v místě lícnice bylo vidět, jak lajdácky a hrubě byla skeletonová část opracována. Stejně jako u Hortonů, o kterých jsem psal, měly i Barnetty mnoho neduhů.
Spoušť a její uložení, uložení držáku optiky přímo na schránce spouště, často se strhávající závity šroubů, atd. 
Ale i hůře zpracované Barnetty na tom budou lépe (i 20 let staré), než čínské výrobky. V Číně se to chrlí do celého světa ve velkém množství, kvalita výroby, materiálů, výrobní tolerance i kvalifikovanost práce jsou na nízké úrovni.
Přihodím ještě slova zakladatele původního Hortonu Davida Chomy, který je dnes hlavou CAMX. Ten kdysi nesouhlasil s přesunem výroby Hortonů do Číny. Byl přehlasován správní radou a výroba se tam také přesunula. Dle jeho slov byly výrobní postupy archaické a kvalita práce i materiálů nebyla táž, jako ve Spojených Státech. Nedlouho potom, původní Horton zkrachoval. Dnes Horton Crossbow Innovations jede pod taktovkou TP, vyrábí se v USA a opět se hledí na kvalitu, stejně tak u CAMX. To jsou dnes jedny z klíčových prvků - kvalita a zákaznický servis.
Odpovědět
#23
DanM: Ano možná doba, kdy lidí koukali na cenu na úkor kvality je pryč, teď je v trendu to, dovážet věci z Číny, prodávat je za několikanásobek ceny... ( Třeba svítící končíky, na našich e- shopech za 3ks chtějí 990kč, přitom přez Aliexpress se to shodné zboží dá sehnat laciněji. Nedávno jsem si jich objednal 6 za cenu 300kč. To jen na okraj, jak to tu může, ale i nemusí fungovat...

Máš letité zkušenosti ohledně kuši. Narazil jsem na Tebe i na jiných stránkách, kde jsi psal opravdu kvalitní komentáře, díky tomu jsem se o kuších dozvěděl víc. Vyznáš se v tom, výš o čem mluvíš. Já jsem pouze začátečník, tudíž mě ty kopie Barnettu nepřišli až tak hrozné, možná kdybych držel v ruce originál, změnil bych názor. Ale zatím mi nezbývá, než žít v bludu :-D

Teď trochu odbočím. Měl bych na tebe dotaz. Když výrobci udávají na kladkových kuší sílu například 180lb, jde o sílu v ramenech? Nebo přímo sílu kterou musíš kuši natáhnout? Pokud by byla síla při nátahu, tak musí být ohromná síla v ramenech, třeba přesahující 300lb?
Odpovědět
#24
To Mirdus
No, to je specialita našich obchodníků. Stále více lidí si ale dovede objednat z Číny na přímo a taková lichva brzy skončí. Nicméně jde opět o levné čínské zboží. Tady v tom případě, může být čínské zboží, jako je drobné příslušenství i velice vhodné. Na takové ty věci kolem střílení, kde tolik nelpíš na extrémní kvalitě, které je jednodušší koupit než vyvíjet či vyrábět, atd.
Např. Tebou zmiňované svítící končíky, různé typy loveckých hrotů, různá madla, nyní mám pěknou digitální váhu pro měření v grainech, hlukoměr pro měření hlučnosti kuší, dvakrát mě velice mile překvapila relativně levná čínská optika.

Děkuji. Jsem význačný teoretik v oblasti mechanických zbraní  Wink  Teď vážně. Myslím, že se tu na fóru schází dobrá parta lidí. Jsou jim společné nejen zájmy, ale mají i dobré chování mezi sebou navzájem, mají snahu pomoci a i úroveň příspěvků, oproti jiným fórů je vysoká. Někomu prošlo mnoho kuší rukama a může porovnávat, poradit, jiný je skvělý závodní střelec, další staví kuše, jiný dělá tětivy nebo špičkové šípy. Dohromady je to mnoho zkušeností a informací a to nám všem může pomoci v posunu vpřed a osobním zlepšování se. Taktéž to může přivést a motivovat nové zájemce o tuto zajímavou oblast zbraní.

K Tvé otázce. Je to jak na konci píšeš. Trochu více jsem to rozebral zde ve vlákně TenPoint-kvalita
na straně 1 dole, tak na to mrkni.
Odpovědět
#25
Malinko odbočím, chtěl jsem se zeptat jestli jste už řešili nějakou levnější variantu dálkoměru na kuši. 
Myslím tím jestli se u nás dá vůbec něco dostupného pořídit, nebo jestli jste někdo nekutil a nedoladil ke své potřebě třeba obyč. kapesní dálkoměr ( třeba na golf), tak aby se dal upevnit na kuši. Vytahovat dálkoměr pořád z kapsy taky asi není to pravé. Je mi jasné, že jsou na trhu optiky vybavené dálkoměry, ale to už je uplně něco jiného.
Odpovědět
#26
(06-27-2018, 11:14 AM)mirdus Napsal(a): -------
Teď trochu odbočím. Měl bych na tebe dotaz. Když výrobci udávají na kladkových kuší sílu například 180lb, jde o sílu v ramenech? Nebo přímo sílu kterou musíš kuši natáhnout? Pokud by byla síla při nátahu, tak musí být ohromná síla v ramenech, třeba přesahující 300lb?

výrobci uvádějí sílu potřebnou k nátahu a to je zároveň síla uložená v ramenech a je jedno zda je to reflexní nebo kladková kuše
Odpovědět
#27
(06-27-2018, 08:07 PM)Jira Napsal(a):
(06-27-2018, 11:14 AM)mirdus Napsal(a): -------
Teď trochu odbočím. Měl bych na tebe dotaz. Když výrobci udávají na kladkových kuší sílu například 180lb, jde o sílu v ramenech? Nebo přímo sílu kterou musíš kuši natáhnout? Pokud by byla síla při nátahu, tak musí být ohromná síla v ramenech, třeba přesahující 300lb?

výrobci uvádějí sílu potřebnou k nátahu a to je zároveň síla uložená v ramenech a je jedno zda je to reflexní nebo kladková kuše
Jasny, takže jde o sílu nátahu, ale přeci kladky slouží k převodu sily, takže v ramenech zákonitě musí být mnohem větší síla? Tak teď už nevím vůbec nic :-D
Odpovědět
#28
To Mirdus
Jak píšeš a chápeš to správně, ramena kladkových kuší by měla bez použití kladek mnohem vyšší sílu potřebnou k nátahu. Jak to psal Spitamen. Je to, jako by Excalibur napsal, že nátah kuše je 12 lb (při použití kličkového natahováku) nebo 140 lb (při použití lanového natahováku), ale reálná hodnota síly potřebné k natáhnutí činí 280 lb. Kladková kuše má uvedeno např. 165 lb, ale reálný odpor potřebný k natáhnutí takových ramen bez asistence kladek bude činit třeba 230-260 lb (dle tvaru kladek, délky nátahu,...). Výrobce tedy uvádí sílu potřebnou k natáhnutí kuše, ta ale díky použití kladek, natahováků či jiných natahovacích prvků nemusí korespondovat s reálným odporem ramen.
Odpovědět
#29
(06-27-2018, 09:26 PM)DanM Napsal(a): To Mirdus
Jak píšeš a chápeš to správně, ramena kladkových kuší by měla bez použití kladek mnohem vyšší sílu potřebnou k nátahu. Jak to psal Spitamen. Je to, jako by Excalibur napsal, že nátah kuše je 12 lb (při použití kličkového natahováku) nebo 140 lb (při použití lanového natahováku), ale reálná hodnota síly potřebné k natáhnutí činí 280 lb. Kladková kuše má uvedeno např. 165 lb, ale reálný odpor potřebný k natáhnutí takových ramen bez asistence kladek bude činit třeba 230-260 lb (dle tvaru kladek, délky nátahu,...). Výrobce tedy uvádí sílu potřebnou k natáhnutí kuše, ta ale díky použití kladek, natahováků či jiných natahovacích prvků nemusí korespondovat s reálným odporem ramen.

Díky za objasnění.
Odpovědět
#30
(06-27-2018, 09:03 PM)mirdus Napsal(a): Jasny, takže jde o sílu nátahu, ale přeci kladky slouží k převodu sily, takže v ramenech zákonitě musí být mnohem větší síla? Tak teď už nevím vůbec nic :-D
kladky slouží nejen k převodu ale i k rozložení sil, které se neztrácí pokud neuvažujeme tření a podobné vlivy, ale ani se nemohou zvyšovat, to by přestal platit zákon o zachování energie,  pokud je síla nátahu např. 165 liber stejná síla bude uložená nejen v ramenech, ale bude rozložená i do lanovodu, proto bych řekl, že v ramenech nebude větší síla, pouze bude efektivněji využita než třeba u reflexního lučiště
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 12 host(ů)