Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galéria 2020
#21
Posledná generácia ma na pár rokov vyhodila z konceptu. Keď opadla dezilúzia urobil som si prieskum, kde to bolo zlomové. Samozrjeme od začiatku som vedel, že problém bol v zmesiach gleju ,ktorým som lepil rohovinu k jadru. Každý luk mal totiž osobitú kombináciu. Boli to pokus a ten sa mi vypomstil. Urobil som si následne novú skúšku tých istých glejov . Teraz už viem kade cesta nevedie. Chystám sa s novou energiou do ďaľšej práce. Tentokrát však chcem byť opatrnejší. Pokus s novým glejom si urobím pred lepením a potom na slabšom skladáku. Nechcem sa znovu odpáliť sklamaním. Problém je, že slabší luk môže byť tiež nepresvedčivý, lebo môže v pohode fungovať ( čo už sa stalo pred rokmi-normálne strieľajúce luky do 50 - 60 lb) aj na lepení, ktoré však už na 140lb nie. Nemal som vtedy žiadne mechúre z ázijského "Crokera". Dnes mám. Tú prestávku som využil na ďaľšie hromadenie materiálu. Nehovoriac o tom, že mám totálne vysušené a preparovanné drevo- ktoré má teraz aj cez 10 rokov. Žiaľ , neviem či to už vôbec natiahnem- ak sa podarí. Pred 15 rokmi, keď som s tím začal nebolo pochýb. Skončím ako Karpowitz - budem to ťahať kladkami či strojom. Ak vôbec- uvidíme.
Odpovědět
#22
Obdivujem tvoju vytrvalosť. Pre mňa je hornbow skôr pokusom, do ktorého sa len ťažko dokopávam. Stále keď niečo začnem robiť skončí to pri drevoluku Smile Luk z jedného kusu dreva, to je moja šálka kávy. Hornbow je vec komplikovaná, je tam veľa zákutí. Fandím ti, dúfam že skoro uvidíme nejaké tvoje výsledky Wink

PS: nejaké foto tých funkčných lukov by sa nenašli?
Odpovědět
#23
Funkčné luky boli cca pred 10 rokmi. Pre mňa už vtedy to boli len polotovari na ceste niekam inam. Nevážil som si ich nijako a ani so nič nefotil. Dnes mi to je trochu ľúto, lebo len pár som daroval a ostatné kvôli cennej rohovine zase rozmočil, tak ako aj nepodarené ďaľšie generácie . Z poslednej generácie ťažkotonážnikov som nechal 3 žijúce, kde sa rohovina odlepila bez poškodenia drevenného jadra-s tím, že skúsim znovu prilepiť. Mám k tomu zatiaľ dosť nechuť. Radšej predsa len nanovo, ale zas by som mal o 2/3 menej práce. Ich fotky si asi videl na starom Lukostrelcovy. To už som fotil- bol som plný nádeje, že teraz to už hádam dám. Ono je to v tej vrcholnej snahe naozaj alchýmia. Ako v podstate všade, keď ide o maximum. Tie do 50-60lb sa naozaj dajú sekať , ako cvičky v podstate aj na kožnom gleji- aj keď je to samozrejme tiež robota.

No a potom treba ešte riešiť podobným neľahkým spôsobom šípy! Chvalabohu to riešia iný kamaráti- napr. Mychal a aj Dušan sa nad tým zamýšľa. A keď to všetko bude - treba chlapíka so super technikou...
Odpovědět
#24
nevidel som fotky ani na starom lukostrelcovi. Dostal som sa k tomu v čase keď linky na fotky už boli neaktuálne :/ Vtedy na fóre boli búrlivé diskusie, teraz mám pocit že niečo robí resp. strúha už len pár ľudí... Tak ak začneš foť Smile nech ostane niečo pre ďalšie generácie
Odpovědět
#25
Photo 
V poslednej generácii ich bolo 7

Pár z nich v sušení


Ďalej ako po napnutie tetivy sa však žiaden nedostal.



Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#26
Ech,ale vyzeraju tie pracliky paradne Wink
Odpovědět
#27
Väčšina dopadla takto so zranením na rôznych miestach ramena.

to isté


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#28
(05-15-2020, 07:18 PM)Dusan1 Napsal(a): Väčšina dopadla takto so zranením na rôznych miestach ramena.

to isté

a nepomohlo by tie najviac namáhané miesta omotať resp. poistiť šľachou? Esteticky by to možno nebolo ono ale svoje by to možno spravilo.
Odpovědět
#29
Nie. To neudrží nič. Tie omotávky sem-tam vidno na lukoch a sú vlastne, ako "morálna" poistka. Majú zabrániť maličkým prasklinkám, aby to nenaštartovalo väčšiu škodu, ale ak neudrží lep ten šialený tlak, tak ho žiadna omotávka neudrží. Mimochodom na konci madla z oboch strán som tú "morálnu" omotávku mal. Nepomohla.
Odpovědět
#30
rozumiem, pri tej libráži to musí byť masaker. Ináč na foto sa mi zdá že drevo aj roh máš ploché. Neskúšal si drevo aj roh "zagulatiť" na spoji? Na maďarovi sa to chystám spraviť takto, tak sa to aj tradične robilo podľa datovaných prierezov ramien u maďarov.

.....

(05-16-2020, 12:53 PM)Dusan1 Napsal(a): Nie. To neudrží nič. Tie omotávky sem-tam vidno na lukoch a sú vlastne, ako "morálna" poistka. Majú zabrániť maličkým prasklinkám, aby to nenaštartovalo väčšiu škodu, ale ak neudrží lep ten šialený tlak, tak ho žiadna omotávka neudrží. Mimochodom na konci madla z oboch strán som tú "morálnu" omotávku mal. Nepomohla.

...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)