Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tětivy
#51
Ahoj,neviem nakolko sa to da urcit podla fotky,ale z mojho pohladu na tebou dolozenu fotku to vyzera,ze tie jednotlive zavity nemas natesno jeden pri druhom.
Rada c1:pri omotavani tlac strojcek mierne nazad.
Rada c2:pri ukoncovani drz po cely cas strojcek s vlaknom pevne,nesmies tlak povolit ani na okamih.a to ani vtedy ak ukoncujes omotavku a vlakno vytahujes.
Potrebujes urobit minimalne 10 omotavok a zacnes sa do toho pomaly dostavat.pozri na prvy pokus je 200 natahov slusny zaciatok.ak by si to robil na exocete alebo exomaxe,tipujem ze to vydrzi 300-400.moja prva omotavka na exomaxe dala tusim cca 500.chce to len trening,cas a vytrvalost.
Rada c3Confusedkrutky strojceka pri omotavani utiahni tesnejsie.nie vsak na krv,pretoze omotavka s pevnostou oceloveho drotu moze sposobit roztrhnutie vlakna.takze mikrovole su nutnostou.
Jo a nepises nacom si tu omotavku robil.teda ci bola tetiva ulozena na lucistu,alebo na nejakom pripravku.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#52
Ahoj
Díky za rady. Dělal jsem to na lučišti. 
Bohužel nevýhoda Bulldog 380 je, že má dorazy tětivy R.E.D.S. blízko tětivy a nejdou sundat. Proto to nelze dělat stroječkem na omotávku, ale musím to dělat ručně.
Snažil jsem se to ručně maximálně dotahovat k tětivě, ale jak píšeš měl jsem i více tlačit závity omotávky na sebe. Dnes bude další pokus.


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#53
To snipers
Tak sundej tětivu a dělej mimo kuši. Budeš mít lepší přístup a dosáhneš lepšího dotažení.
Odpovědět
#54
Bohužel nemám vyrobený žádný přípravek, na kterém bych tětivu napnul a udělal omotávku.
Něco si na to vyrobím s napínákem tětivy.
Odpovědět
#55
Potrebujes obvodove pnutie.a to rukou nedas.nie teda v takej kvalite ako strojcekom.nato,ze si to vinul rukou je to pekny vysledok.kedbyze si vylucne lovec,tak mas na dva roky pokoj..Smile
Ak mas okrem toho matrixu aj nejaku inu kusu,skus prehodit tetivu,inak len ten napinak.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#56
To Snipers
pěkná práce, ta omotávka je na první pokus luxusní. Já koupil strojek a po první omotávce jsem dopadl podobně. Použitá tětiva je promaštěná a pokud se opravdu dobře nedotahuje tak to malinko ujíždí. Druhou jsem dělal ručně, to byla hrůza a na třetí jsem strojek rozebral, seřízl a zkrátil ten obvodovej plech a super. Teď už jsou k mání i menší strojky.
Odpovědět
#57
Tak mě přestalo bavit se s omotávkou prát na lučišti.
3 hodiny práce s výrobou a omotávka se dělá úplně jinak.


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#58
Ak ti mozem poradit,tie boky zosilni niecim.navar tam nejake jakle,pripadne trojuholniky z hrubsieho plechu.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
#59
Zdravím pánové.
Prosím o konstruktivní návrh.
Přikládám foto omotávky po 100 výstřelech z Bulldog 380. Na omotávku používám vlákno BCY. Omotávku dělám na přípravku, maximálně utahuju dle výše daných doporučení.
Kontroloval jsem jazýčky na spoušti Bulldoga 380. Ty jsou hladké, bez výstupků, či nerovností.
Omotávku pravidelně mažu po cca 20 výstřelech jelením lojem.
- čím vzniká tak rychlé opotřebení v místě jazýčků spouště?
- je to prostě dáno velmi silným nátahem kuše Bulldog 380?
- je třeba jiný materiál na omotávku?
Díky za pomoc.


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#60
Sto ran není moc, ale na už používanou tětivu to zase není tak špatné. Tahle kuše má opravdu dost velký nátah, jestli se nepletu 260lb ( a víc Wink ) tak počítej s častější výměnou omotávky. Je pravda, že každé špatně utažené oko, tě následně vytrestá, tak omotávej a střílej, třeba příště dopadneš líp. Já to raději nepočítám. Píšeš, že mažeš jelením lojem, nevím jestli to myslíš obrazně, či doslova-já bych raději mazal něčím od výrobce. I když se to složením moc neliší. Na omotávku používám od Cermana jak píše Braided spectra-páč tomu nerozumím a nic jiného nemá.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 4 host(ů)