Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tětivy
#81
(07-28-2020, 03:42 PM)snipers Napsal(a): Exwaxem mažu komplet celou tětivu, vč. omotávky. Omotávku mažu po cca 20 výstřelech.

Díky Snipers za info . Strojek i mazání jsem našel na JMA Matyášek . Vzal bych tam i omotávku , ale mám v tom opět chaos. Nemáte někdo zkušenost s omotávkou Brownell Crossbow na tětivu .036 ?
Odpovědět
#82
Zdravím vespolek.
Jaký materiál použít na středovou omotávku na kuši Excalibur Bulldog 380?
Odpovědět
#83
Najlepsi je Angel majesty 0.030" Tento sa vsak uz tazko zhana. Videl som ho u nas len na kuse.cz
V zahranici ho davaju na omotavky najlepsi vyrobcovia tetiv.
Ja pouzivam teraz nejaku od BCY hrubky 0.028
Odpovědět
#84
(11-23-2020, 01:59 PM)Filipsss Napsal(a): Najlepsi je Angel majesty 0.030" Tento sa vsak uz tazko zhana. Videl som ho u nas len na kuse.cz
V zahranici ho davaju na omotavky najlepsi vyrobcovia tetiv.
Ja pouzivam teraz nejaku od BCY hrubky 0.028

Jakou máš prosím kuši?
Kolik výstřelů ti vydrží omotávka?
Čím mažeš středovou omotávku? 
Díky za odpověď.
Odpovědět
#85
Kuše mam dve, Excalibur bulldog 330 a Excalibur Matrix 330

Podla mojej skusenosti sa zivotnost omotavky na excaloch odvija od nasledujucich veci:
- kvalita a cistota zubov spuste
- overdraw pri natahovani
- kvalita vyhotovenia samotnej omotavky
- mazanie railu a omotavky
Prva vec co treba urobit je prejst zuby na novej kusi naozaj jemnym brusnym papierom a takto ich vycistit. V mojom pripade som neskor presiel na triggertech spust a ta je dokonale cista uz z vyroby.
Mazanie omotavky a kolajnice je dalsi krok k dlhej zivotnosti. Rail mazem podla pocitu, prejdem prstom a vidim ci je namazany. Pouzivam obycajny lubrikant na kuse. Na tetivu a omotavku pouzivam potom original ExWax od excalu. Naniest a potom prstami trením zahriať aby sa pekne roztopil.
No a nakoniec je nutne si dat pozor pri natahovani a natiahnut kusu tak aby som tetivou nenarazal do zadnej strany spuste kde su tiez ostre zuby.

Aj ked splnis toto vsetko co som napisal tak omotavka ti vydrzi len tolko ako dobre je spravena. Moja uplne prva factory tetiva na Bulldogu vydrzala cca 600-800 vystrelov. Potom som si kupoval novu original tetivu a tam sa omotavka pokazila uz po 100 vystreloch.
Nasledne zacal kolotoc toho ze som tetivu dorucil do obchodu na opravu omotavky. Obchod spravil opravu a mizerna omotavka opat vydrzala 50 vystrelov. Znova do obchodu a znova 50 vystrelov.

Toto ma prestalo bavit a preto si uz robim vlastne omotavky. Vdaka pandemii som ich este neskusal intenzivnym strielanim tak neviem ako dlho vydrzia. Dam vediet.

PS.: Posledna dolezita vec: V pripade ze si chces robit otočky na tetive, teda tetivu skratit tocenim v smere, je nutne to robit podla toho ako je spravena omotavka. Ak to spravis do zlej strany tak omotavku povolujes...
Odpovědět
#86
(11-27-2020, 02:31 PM)Filipsss Napsal(a): Kuše mam dve, Excalibur bulldog 330 a Excalibur Matrix 330

Podla mojej skusenosti  sa zivotnost omotavky na excaloch odvija od nasledujucich veci:
- kvalita a cistota zubov spuste
- overdraw pri natahovani
- kvalita vyhotovenia samotnej omotavky
- mazanie railu a omotavky
Prva vec co treba urobit je prejst zuby na novej kusi naozaj jemnym brusnym papierom a takto ich vycistit. V mojom pripade som neskor presiel na triggertech spust a ta je dokonale cista uz z vyroby.
Mazanie omotavky a kolajnice je dalsi krok k dlhej zivotnosti. Rail mazem podla pocitu, prejdem prstom a vidim ci je namazany. Pouzivam obycajny lubrikant na kuse. Na tetivu a omotavku pouzivam potom original ExWax od excalu. Naniest a potom prstami trením zahriať aby sa pekne roztopil.
No a nakoniec je nutne si dat pozor pri natahovani a natiahnut kusu tak aby som tetivou nenarazal do zadnej strany spuste kde su tiez ostre zuby.

Aj ked splnis toto vsetko co som napisal tak omotavka ti vydrzi len tolko ako dobre je spravena. Moja uplne prva factory tetiva na Bulldogu vydrzala cca 600-800 vystrelov. Potom som si kupoval novu original tetivu a tam sa omotavka pokazila uz po 100 vystreloch.
Nasledne zacal kolotoc toho ze som tetivu dorucil do obchodu na opravu omotavky. Obchod spravil opravu a mizerna omotavka opat vydrzala 50 vystrelov. Znova do obchodu a znova 50 vystrelov.

Toto ma prestalo bavit a preto si uz robim vlastne omotavky. Vdaka pandemii som ich este neskusal intenzivnym strielanim tak neviem ako dlho vydrzia. Dam vediet.

PS.: Posledna dolezita vec: V pripade ze si chces robit otočky na tetive, teda tetivu skratit tocenim v smere, je nutne to robit podla toho ako je spravena omotavka. Ak to spravis do zlej strany tak omotavku povolujes...
Díky za rady.
Dělám prakticky totéž, akorát nepoužívám lubrikant na rail. 
Spoušť mám taktéž Trigerrtech. Ta je ok.
Omotávku si dělám na speciálním stojanu, do kterého dám tětivu.
Omotávku dělám tímto strojkem: Omotávací strojek Beiter profi, Omotávací strojek Beiter profi - LUKY JMA - JAKUB MATYÁŠEK : LUKY - ŠÍPY - VYBAVENÍ PRO LUKOSTŘELBU (luky-jma.cz)
Nevím jestli jej nemám moc utažený a oka omotávky se pak zploští. I když se snažím oka omotávky tlačit hodně na sebe, tak přesto se po cca 5 výstřelech začnou rozjíždět na háku spouště.
Tětivu samozřejmě natáčím do směru omotávky.
Mažu Ex-Wax po cca 10 výstřelech.
Nevím kde dělám chybu.


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#87
Ak sa rozchadzajú tak sú zle namotané.

postupuj podla tohoto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=ZILKLiGloCY

dolezite je dobre zacat a dobre zakoncit, nesmie ti tu ujst
Odpovědět
#88
Tak bohužel kvalita nám jde celosvětově dolů. Fungl nová tětiva Excalibur série Matrix na Bulldogu 380 po 20! výstřelech!


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#89
(06-21-2021, 08:24 PM)snipers Napsal(a): Tak bohužel kvalita nám jde celosvětově dolů. Fungl nová tětiva Excalibur série Matrix na Bulldogu 380 po 20! výstřelech!

Ahoj kde si kupoval tetivu? Musím sa aj ja naučit točit omotávku Dodgy
Odpovědět
#90
(06-22-2021, 06:28 PM)sekera 340 Napsal(a):
(06-21-2021, 08:24 PM)snipers Napsal(a): Tak bohužel kvalita nám jde celosvětově dolů. Fungl nová tětiva Excalibur série Matrix na Bulldogu 380 po 20! výstřelech!

Ahoj kde si kupoval tetivu? Musím sa aj ja naučit točit omotávku Dodgy

EXCALIBUR Matrix - Replacement String for Crossbows, 38,99 € (bogensportwelt.de)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 4 host(ů)