Lukostřelecká liga

V současnosti střílí v České republice mnoho lukostřelců, ale určit, který z nich je opravdu nejvšestranější, není úplně lehké.

 Asociace tradiční lukostřelby vyhlašuje každým rokem celoroční soutěž o nejlepšího a nejvšestrannějšího lukostřelce ČR - Lukostřeleckou ligu.

Pro koho je liga určena?

Pro každého, kdo umí alespoň trochu střílet z luku a nebojí se porovnání s ostatními lukostřelci.

Cílem Lukostřelecké ligy je podpora rozvoje tradiční lukostřelby a propagace tohoto krásného sportu na veřejnosti. Tradiční lukostřelec by měl být všestranný, proto střílíme na krátké i větší vzdálenosti. Neméně důležitá je i rychlost střelby. Nejlepší střelec by měl tedy vynikat ve všech těchto oblastech lukostřelby.

Střelci při těchto vzájemných setkáních na turnajích dostávají možnost porovnat své dovednosti a vyměnit si zkušenosti se stejně zaměřenými lidmi. Mají také dobrou příležitost sledovat vývoj své výkonnosti v průběhu roku a pracovat na svém zdokonalování. A v neposlední řadě seznamují veřejnost s krásami tohoto sportu, takže již na příštím turnaji mohou soupeřit s někým, kdo byl ještě minule jen zaujatým divákem.


Pravidla Lukostřelecké ligy

Pro zařazení do Lukostřelecké ligy je potřeba mít zaplacenou licenci. Do žebříčku jsou střelci po zaplacení zařazeni automaticky. Novinkou jsou samostatné ligové bodovačky, které si během závodů vyplníte, společně s klasickou turnajovou bodovačkou.

Více »