Výsledky lukostřelecké ligy 2015

Lukostřelecká liga v roce 2015 zaznamenala celou řadu změn oproti dřívějším létům. Asi nejdůležitější změnou bylo zrušení terčovky na 25 metrů a její nahrazení terčovkou na 50 metrů. Další větší změnou bylo zvednutí koeficientu Ká v rychlostřelbě z 9 Ká na 10 Ká. Tyto změny se některým střelcům více či méně líbily, ale vhodnost této skladby disciplín v Lukostřelecké lize ukáže až čas. Samotné vyhlašování ligy pro rok 2015 se uskutečnilo na místě pro takovouto událost víc než důstojném a to Na Knížecím lovu na zámku Sychrov. 

Primitivní luk letos přinesl velmi vyrovnaný souboj o konečné prvenství, které po tuhém souboji obhájila Johanka Suchardová 869 Ká před Jardou „Zelím“ Zelenkou 856 Ká, který mocně finišoval, ale na prvenství to nestačilo. Třetí místo bral Standa Rataj „Lucínek“ 689 Ká. 

V tradičním luku bylo do ligy zapsáno 22 střelců. První tři místa obsadili nováčkové v této kategorii. Na třetím místě skončili dva střelci se stejným nástřelem 755 Ká a to Honza Holub (Sam) a Štěpán Pužej. Druhé místo obsadil po pouhém roce střílení a těsném souboji Tomáš Uhlík (Pegas) s 768Ká. Na prvním místě se umístil s docela pohodlným náskokem přeběhlík z bývalé kategorie Open Honza „Holík“ Holub s 890Ká. 

V dlouhém luku byla účast jako i v minulých letech velmi skromná pouhých 5 účastníků. První místo obsadil Vítek Kubelka 801 Ká a odsunul na druhé místo svého tátu Aleše 722 Ká. Třetí byl jen s dvěma zápisy Tomáš Uhlík 523 Ká.

Kategorie Lovecký Luk dříve Open zaznamenala velký propad střelců z loňských 90 na letošních 46. Ve výsledcích ovšem nepřinesla žádné větší překvapení. S přehledem vyhrál Zdeněk Ruda zvaný Mlčoch s těžko uvěřitelnými 1373 Ká. Své vítězství korunoval v posledním závodě, kdy na královské ústupovce došel na 110m. Druhé místo vybojoval Kibe (Martin Frélich) s velmi pěknými 1167 Ká Třetí místo si vystřílel Luba Hluštík 1015 Ká. Nejvýše postavenou ženou v žebříčku se stala Katka Záhorková na 5. místě 786 Ká, kterou přestřílel už jenom její manžel Petr. 

Nově byla vyhlašována i lukostřelecká liga dětí. V dětské kategorii soutěžilo 54 závodníků a závodnic. První dvě místa obsadili bratři Záhorkovi Fanda 75 bodů a Tonda 41 bodů, na třetí místo se vyšplhal Míra Sobotka 39 bodů.

Sportu zdar a lukostřelbě zvlášť 

Příští rok v Lukostřelecké lize 2016 Ahoj!

Zapsal: Honza "Holík" Holub