Ohlédnutí za proběhlými turnaji

Vzpomínáte rádi? Přečtěte si, jak proběhlé turnaje prožili vaši kamarádi střelci. 

Kterak Mongolové nedobyli Landštejn

historická minipovídka, inspirovaná turnajem z 30.3.2019, sepsalo Zelí

Více »

Reportáž o turnaji Létající cirkus

reportáž o turnaji v Dýšině očima Johanky

Více »

Výprava do Roklinky

pohled Zelího na turnaj v Dýšině

Více »

Reportáž z Turnaje národů 2017

Od pátku 1.9. do neděle 3.9. se na Slovensku v zámeckém parku Hlohovec uskutečnil Mor Ho! Turnaj národů. Klání se zúčastnili lukostřelci ze šesti zemí světa.

Více »

Novinky pro rok 2017

nejdůležitější změny pro tento rok

Více »

Výsledky lukostřelecké ligy 2015

Lukostřelecká liga v roce 2015 zaznamenala celou řadu změn oproti dřívějším létům. Asi nejdůležitější změnou bylo zrušení terčovky na 25 metrů a její nahrazení terčovkou na 50 metrů. Další větší změnou bylo zvednutí koeficientu Ká v rychlostřelbě z 9 Ká na 10 Ká. Tyto změny se některým střelcům více či méně líbily, ale vhodnost této skladby disciplín v Lukostřelecké lize ukáže až čas.

Více »

Lukostřelba do dálav aneb flight v roce minulém a letos

Milí přátelé nejen primitivní dálkostřelby, po delší odmlce si opět dovolujeme připomenout toto slavné a krásné lukostřelecké odvětví, jež by mělo i letos najít své místo na mírně svažité podhorské louce u Žďáru v rámci Královského turnaje. Tak bylo dohodnuto s Ajutou během Prvního Jarního Šípu v Radíkově.

Více »

Genius Loci 2015

máme úspěšně za sebou a tak si dovoluji malé ohlédnutí. V sobotu za mlžného rána nasoukala se část Jižních vjetví IQ 60 do automobilu a uháněla do Netolic. Nemaje s sebou raněnou Mařenku, musela spolehnouti se na mapu a již odbočuje na hráz hrbovského rybníka a zastavuje pod duby u statku. Vítá se s lukostřeleckými přáteli a pozoruje, kterak celý

Více »