Reportáž z Turnaje národů 2017

Od pátku 1.9. do neděle 3.9. se na Slovensku v zámeckém parku Hlohovec uskutečnil Mor Ho! Turnaj národů. Klání se zúčastnili lukostřelci ze šesti zemí světa. Je trochu škoda, že Rusů zde bylo více než Slováků a česká výprava na tom nebyla o mnoho lépe. Ale samotnému turnaji nebylo co vytknout.

V pátek jsme turnaj zahájili originální a zábavnou disciplínou, kdy jsme na trase dlouhé 1430 m na čas stříleli do patnácti historických terčů. Zde si naše česká výprava doslovala “vyběhala” náskok nad ostatními zeměmi, který si pak držela do konce turnaje. Nejrychlejší čas měl Honza “Holík” Holub, který si v průběhu stihl i vyměnit prasklou tětivu :) Zbytek dne jsme odpočívali při prohlídce nedaleké zřiceniny hradu Čachtice.

V sobotu jsme pokračovali střelbou do 25 historických terčů z celého světa. Bylo to originální, terče byly pěkně připravené a celou atmosféru dokreslovaly přes 300 let staré platany zámeckého parku.

V neděli jsme turnaj zakončili střelbou na vlajku vzdálenou 155 m a samostatnou soutěží flight.

Kromě skvělého střílení o nás bylo po celé tři dny výborně postaráno. Vedle stanů jsme měli velké venkovní koupaliště, které bylo téměř jen pro nás. U stanů nám drželi organizátoři hlídky, aby se nic neztratilo. V podstatě o každém jídle by se dalo říct, že to byla hostina, ale to největší překvapení na nás čekalo v sobotu večer, když organizátoři uspořádali velkou historickou hostinu ve stylovém prostředí místního empírového divadla. A když nám přišla zahrát staroslovanská kapela Vrbovské Vrby, už nám nic nechybělo :)

Náš národní tým nakonec v lítém boji se silnou polskou sestavou vybojoval první místo. Na třetím místě skončil tým Slovenska.

Na závěr bychom chtěli poděkovat lukostřelcům ze skupiny Aquilas za krásné tři dny plné skvělých zážitků.

 

Za českou výpravu

Vítek Kubelka