Reportáž z Terčové Hunter Round, IFAA, Vrchlabí, 8. 4. 2017

Reportáž z Terčové Hunter Round, IFAA, Vrchlabí, 8. 4. 2017

 

8. dubna 2017 jsme se po roce setkali na letos již 2. ročníku terčové Hunter Round ve Vrchlabí. "Lovecké kolo" nám nabídlo velmi šťavnatých 112 výstřelů na vzdálenosti od 10,1 až do 64 m. Závodu předcházela poctivá příprava a v pátek stavba trati s mokrými zády, neboť celý den pršelo. Rekognoskace terénu proběhla již několik dnů předem. Chlapi, tam kde to bylo jen trochu možné, ulehčovali prostupnost terénem, schůdky vyrobené na cestě do roklinky a zpět byly pro některé z nás více než potřebné atd. Pátek probíhal v pracovní náladě a když už jsme toho měli plné zuby, šlo se na večírek do restaurace. Vydařený večírek s kytarou, banjem, foukací harmonikou, rumba koulemi a bubínkem vystřídala krásná noc a za ranního kuropění jsme se vydali na výtečnou snídani a na rozstřeliště. Přijížděli další a další závodníci, tentokrát i ze SRN a SR a na rozdíl od předchozího dne - vysvitlo sluníčko. Radost byla veliká a přestože se přes den schovávalo za mraky, doprovázelo nás převážnou část závodu.

 

Trať byla postavena na stejném okruhu jako minulý rok, přesto byla jiná. Liščí Frama poskytuje velmi dobrý terén pro dlouhé vzdálenosti, čehož tvůrci trati maximálně využili. Co se líbilo nejvíc bylo střídání vzdáleností, atraktivita soubojů, kdy spolu střílí 2 střelci současně, vějířová střelba a snad i arrow friendly postavená trať. Mile nás překvapila kázeň střelců i rychlé pochopení pravidel ze strany nováčků. Při registraci obdržel každý 2 stejné bodovačky, neboť výsledky zapisují 2 zapisovači. Alespoň v naší skupině se to ukázalo jako velmi dobré řešení, při drobné nechtěné chybě snadno uděláte opravu, je kontrola, a po závodě máte památku, odevzdáváte jen jednu bodovačku. V lese nás čekala první občerstvovací stanice s kávou, čajem, sušenkami, druhá pak v budově restaurace, se zázvorovým čajem.

 

Pár postřehů k terčovnicím. Použili jsme bílé, čtyřkomorové terčovnice vlastní výroby a několik typů terčovnic YATE. V závodu bylo také nasazeno několik exemplářů čerstvé novinky z dílny Yate Targets. Jmenovat se budou FTB. Ačkoliv se jedná o poměrně velký formát (95 x 95cm), jsou poměrně lehké a v terénu s nimi díky tomu nebyla velká práce. Mají navíc ze dvou stran oka na zavěšení, takže možnost upevnění v terénu je velká - lanka a gumicuky sebou :-). Sem tam měl někdo výhrady k obtížnějšímu vytahování, ale celkově terčovnice uspěly na výbornou. Zadržely bez problémů i šípy ze silných, kladkových luků. Jako bezkonkurenční se projevily tradičně terčovnice řady Outdoor a bílé vyměnovací špunty. Ve srovnání s Polimixem i s Laminem jdou z nich i dřevěné šípy tahat o poznání lépe.

 

Závod probíhal v přátelském a fér duchu. Zpestřením byla Jindřiška Vaněčková (Olympijský luk), která vzala své zařazení mezi chlapy do kategorie Kladkový luk bez omezení jako výzvu a nastřílela 453 b. Ale opravdu všichni byli skvělí. Ženy, chlapi, vetráni, junioři u žáci.

 

Závěrem:

 

Závod IFAA v terčové Hunter Round ve Vrchlabí na Liščí Farmě letos absolvovalo 83 závodníků. Lukostřelci.cz se rozhodně v konkurenci neztratili, Janice Hrubá z LK Lukostřelci Českého Lesa si odvezla domů zlatou medaili za vítězství v kategorii Lovecký reflexní luk, Pavlína Zavadilová z LK Totem získala bronz, velmi dobře zabojovali i ostatní. Obdiv si zasluhují všichni účastníci.

 

Naprosto zásadní pro zdar letošní terčové ve Vrchlabí byla tradiční podpora YATE Targets. DĚKUJEME!

 

Pokud nám zašlete Vaše foto z akce (lkarni@seznam.cz), budeme rádi.

 

Foto: Ilonka Hylmarová, Viktor Siegel, Petr Maralík.

fotogalerie ZDE

Z názorů k závodu:

 

Závod s velkým Z? Pro mě ano. A nejen proto, že byl pečlivě připravený a dobře organizovaný.

Nějak mě to sedlo a po dlouhé době jsem se v průběhu závodu duševně moc nefackoval za chyby na metě. S výsledkem nadmíru spokojen, jak jsem pak zjistil, jen 6 bodů za evropským veteránským rekordem fina Raatavaara z roku 2005. Ale abych nechválil jen sám sebe. Arni, Tomáš Hanuš, úžasný výsledek jen 7 bodů za rekordem fina Lehtinena, a to nejen za rekordem evropským ale současně i světovým, který se mu podařil v roce 2013. Ani kladkaři FU to nedělali špatně a Martin Vaněk na evropskou i světovou špičku taky zas tak moc neztrácel.

Dvakrát jsem se zúčastnil mistrovství Slovenska, které dělají také podle IFAA, a snad se na mě nebudou východní bratři zlobit, ale ve Vrchlabí to snad bylo i lepší. Pravda, hezké to bylo i v Kežmaroku.

Myslím si, že takový závod do Čech patří, a možná i více jak jednou za rok. Takže DÍK.

A ještě jedna věc, možná detail. Bodovačky. Naprosto perfektní. Pevný papír, vhodný formát(po přeložení vejdou do kapsy), přehledné, dobře se na ně psalo a HLAVNĚ 2. Tak jak by to na závodech mělo být. Na všech.

Milan

 

- poděkování členům klubu Arni Valteřice za odvahu a schopnost uspořádat nejen skvělý závod, ale zároveň udržet i jeho hodně vysokou úroveň a to nejen v rámci pravidel IFAA

poděkování samozřejmě také všem střelcům, kteří měli odvahu přijet a neodradila je střelecká obtížnost závodu ani předpokládané počasí

- opravdový respekt a obdiv všem střelcům z luků bez mířidel, pro které je střelba na terče delší vzdálenosti hodně těžká a kdo nevěří ať to příště také zkusí

- přání, aby se konal i III. ročník Hunter Round

pokud by i někdo jiný dostal odvahu stavět závod IFAA tohoto typu nabízím svou pomoc

Jirka

 

Fakt pěkný závod:

a) Všeobecně se mi tahle terénní moc líbí, je to zatím nejvíc šípů za závod, co se dá nastřílet. Terenní u WA je 24 terčů x 3 šípy, tady ta IFAA je 28 x 4. To už si prostě fakt zastřílí "do systosti" každý. Navíc mi to přijde oproti "normální" terenní, kterou tady obvykle střílíme, o trochu "napínavější" ve vzdálenostech vzhledem k velikostem terčů.

 

b) Pořadatel nás zase vyloženě hýčkal: čajíček, návod k závodu, trpělivé vysvětlení "jak na to", velké rozstřeliště, zajímavě postavená trať, "bufet na rozcestí"...

Láďa

 

Výsledková listina, Vrchlabí IFAA Hunter Round, 8.4.2017

LB

Celkem

Hanuš Tomáš

373

Kanitz Martin

324

Hoth Steffen

295

Darázs Ladislav

235

König Radek

203

Maralík Petr

196

Meyer Jens

187

Havlíček Ondřej

175

Kácha Ladislav (Indián)

152

Novotný Miroslav

151

Ševčík Jiří (Kumo)

150

Dvořák Bohumil

146

Pospíšil David

146

Sobotka Aleš

119

Kvarda Jaroslav (Čertík)

118

Puš Roman

30

 

AFBHR - ženy

Celkem

Hrubá Janice

274

Dvořáková Iveta

131

Zavadilová Pavlína

98

Seidlerová Michaela

85

Klierová Růžena

68

Zouharová Soňa

28

Zýková Eva

6

 

 

AMBHR - muži

Celkem

Madurkay Petr

377

Seibert Zdeněk

275

Frélich Martin

257

Hrubý Zdeněk

254

Vilgoš Jaroslav

242

Kvarda Zdeněk (Čert)

236

Holub Petr

232

Borek Tomáš

226

Zeithaml Marek (Mára)

204

Sobotka Jiří

182

Hála Ondřej

169

Valenta Petr

165

Stárek Josef

164

Havlíček Libor

163

Daněk Tomáš (Andílek)

155

Veselý Miroslav

147

KAREL Jan (Kaťas)

146

Ryška Michal

144

Bumba Pavel (Messermann)

142

Mašek Milan

136

Drahoš Michal

131

Pospíšil Milan

123

Šotola Karel

118

Staněk Václav

114

Vrátný Miroslav

114

Khol Jiří

111

Procházka Roman

103

Uhrin Jozef

53

Mašek Milan, Ing.

38

 

 

BBR - muži - ženy

Celkem

Hladil Milan

425

Ehl Tomáš

373

Dlesek Petr

345

Kučera Richard

326

Čejpová Kateřina

302

Siegel Viktor

297

Lojda Jan

207

 

 

junioři

Celkem

Šrutová Magdaléna

237

Dvořák Tomáš

155

Hylmar Albert

154

Madurkay Michal

130

Havlíček Šimon

102

Šír Miloslav

102

 

FU - kladky muži

Celkem

Vaněk Martin

525

Krumpolec Ladislav

517

Sedláček Jiří

512

Kálal Marek

510

Doležal Ivan

504

Šrut Pavel

500

Dolejší Petr

497

Krtička Miroslav

495

Vaněčková Jindřiška

453

 

BU - kladky muži

Celkem

Kubata Karel

506

Kubeček Martin

452

Zýka Tomáš

451

 

žáci

Celkem

Hála Jakub

236

Kubeček Lukáš

180

Mašková Markéta

45