Reportáž o turnaji Létající cirkus

Vážení lukostřelečtí přátelé, 

máme za sebou první turnaj nové sezóny, za který děkujeme klubu Lumark. Létající cirkus byl dle mého názoru povedený turnaj. Kdo se nezúčastnil, myslím, že docela o dost přišel.

Poprvé bylo použito postupné vycházení skupin na trať v intervalech po patnácti minutách. Vzhledem k tomu, že čekání probíhalo v příjemném „Modrém salónku“ s občerstvením a postupně docházející opět využívali tento salónek, neměl tento systém chybu. Tam se vydával i oběd o několika chodech. Milá obsluha. Polévka výborná. Výpečky, bramborový knedlík a vynikající špenát. Zákusků na stolech více než dost. 

K samotnému novému turnaji pár vět, abyste si pro příští ročník udělali obrázek.

Před odjezdem jsem doma posbírala staré šípy, neboť o nové jsem měla strach, ten se však ukázal jako neoprávněný. Prostředí turnaje mě celkem příjemně překvapilo. Málokterý turnaj je pořádán v těsné blízkosti lidských obydlí, ale Lumark si s tím celkem dobře poradil. Našel „zanedbanou“ rokli, kterou protéká potok a využil ji k postavení zvířátek i několika disciplín. Lesní stezka byla dobře postavená, některá zvířátka byla dost náročná, jiná i pro začínající lukostřelce zvládnutelná. Ligová padesátka trochu s kopce a terčovnice by chtěla pro příští ročník trochu zdokonalit. Také se krom Mlčocha a pár jedinců nikomu zvlášť nevydařila. Královský ústup v naprostém pořádku, jen jsme si z něho odnesli, krom lukostřeleckého zážitku, na každé noze asi deset kilo bláta. Rychlostřelba a terčovka v klidném zákoutí v blízkosti základny na absolutní rovince – paráda. (Rada pro Lumark -  pro příště – pokud bude více startujících, je třeba tyto disciplíny oddělit). A nad rámec propozic několik disciplín: Golem - střelba na terč, čas a dálku, zde by to bývalo chtělo trochu vyklučit křoví a odklidit z eventuelního nechtěného dopadiště nějaké to kamení. Přibližovací nebo oddalovací Soustřel - je třeba poznamenat do popisu disciplín, aby každá skupina věděla, odkud se má začít - byl povedenou taškařicí. Místo obvyklých koleček nám pořadatelé připravili Koule, byly poněkud malé, poskakující ale zábavné, vytahování šípů však poněkud nesnadné. A na závěr nás čekala disciplína, která byla netradičně, avšak dobře hodnocena (dobrý nápad Lumarci). Jelikož jsem zapomněla, jak se jmenovala, nazvu ji obyčejně Zvěrokruh

Večírek v hezkém prostředí, jídla a pití až moc a abychom neměli málo pohybu, Lumark pro nás připravil celovečerní soutěžní klání v šipkách. Blbnuli jsme do pozdních nočních hodin a břicha nás bolela jak od dobrého jídla a pití tak i od neustálého chechtání. 

Celkové hodnocení turnaje velice dobré, jen tak dál!!!

 Únor 2019, Johanka S.

 

 

Prosíme všechny členy ATL, aby si zkontrolovali ligovou tabulku, zařazení do kategorií a seznam členů. Případné nesrovnalosti se budeme snažit co nejdříve odstranit, pokud nás na ně upozorníte. Kontakty najdete na našich stránkách. Děkujeme a přejeme hezké lukostřelecké sportování.